ogródek przydomowy

Zasadź swój wiosenny ogród w Chicago

Jak zaplanować swój wiosenny ogród w Chicago

Przede wszystkim, zanim zwariujesz w lokalnej szkółce, wybierając cebulki i rośliny do sadzenia w ogrodzie; dobrze jest sporządzić plan ogrodu, zwłaszcza jeśli sadzisz swój ogród w Chicago po raz pierwszy. Zacznij od projektu, nawet jeśli jest to tylko prosty szkic ołówkiem i papierem. Jaki chcesz mieć wiosenny ogród? Niektórzy ludzie wolą produkty spożywcze, takie jak owoce i warzywa, od roślin ozdobnych, takich jak tulipany czy róże. Może lubisz mieć mieszankę każdego z nich. Pamiętaj, aby mądrze wykorzystywać swoją przestrzeń i wziąć pod uwagę w pełni rozwiniętą roślinę. Jeśli planujesz ogród kontenerowy, upewnij się, że masz odpowiedni rodzaj doniczek z dobrym drenażem.

Kiedy sadzić swój ogród w Chicago

W przypadku ogrodu wiosennego najlepszy czas na sadzenie to okres po 15 maja. Nie popełnij błędu i nie daj się ponieść wiosennej gorączce i nie sadź w ciepły marcowy weekend. To, że w kwietniu sprzedają cebulki i rośliny w sklepach, nie oznacza, że ​​jeszcze dobrze poradzą sobie na zewnątrz. W przypadku roślin uprawianych na zewnątrz najlepiej poczekać do końca oficjalnych dni mrozu, czyli do 15 maja. Oczywiście nie oznacza to, że nie można zacząć wcześniej od oświetlenia we własnym mieszkaniu. Spraw, aby sadzonki były silne w twoim domu, a będziesz miał przewagę do sadzenia na zewnątrz, gdy nadejdzie połowa maja.

Rośliny, które dobrze sobie radzą w Chicago

Ogród botaniczny w Chicago jest doskonałym źródłem informacji, gdy zastanawiasz się, co posadzić w swoim ogrodzie w Chicago. Aby uzyskać bazę danych roślin, które można przeszukiwać, sprawdź bestplants.org, aby przeszukać zalecaną listę roślin dla Illinois. Oficjalnie Chicago znajduje się w strefie sadzenia USDA 5a, ale ze względu na efekt jeziora istnieją obszary, które można uznać za strefę 6b. Oto niektóre z bardziej popularnych roślin w Chicago według kategorii:

Rośliny i kwiaty:

Petunia

Hosta

liliowiec

Jeżówka

dalie

mieczyk

Lilie

Warzywa:

Sałata liściasta

Cebula

Pietruszka

Groszek

Ziemniak

Rzodkiewki

Słoneczniki

Pomidory

Zioła:

Bazylia

rozmaryn

Lawenda

Mennica

Planowanie i sadzenie wiosennego ogrodu w Chicago to doskonały sposób na przezwyciężenie smutku związanego z zimną pogodą. Pamiętaj, aby dobrze planować i nie spieszyć się z sezonem. Rozpocznij w pomieszczeniu, jeśli musisz, a następnie posadź sadzonki na zewnątrz, gdy miną surowe zimowe mrozy.

Leave a Comment