ogródek przydomowy

Zalety kwiatów uprawianych w szklarniach na Filipinach

Róże można uprawiać ręcznie w przydomowym ogródku lub w tradycyjnej kwiaciarni. Aby wyprodukować wysokiej jakości róże, warunki takie jak rodzaj gleby, ilość i rodzaj nawozu, wilgotność i temperatura powinny być utrzymywane tak idealnie, jak to tylko możliwe. Zwalczanie szkodników jest również najwyższym priorytetem każdego hodowcy róż. Jednak niektóre z czynników warunkujących uprawę jak najlepszych róż są często rzeczami, nad którymi żaden hodowca nigdy nie będzie miał władzy. Czynniki takie jak nieprzewidywalne zmiany temperatury (deszcz, nadmierne upały), wilgotność powietrza i gleby oraz inwazja szkodników w ogrodzie. Uprawa róż wymaga umiejętności i cierpliwości. Uprawianie dobrych róż w naturalny sposób wymaga umiejętności, cierpliwości, a przede wszystkim talentu.

Żyjemy jednak w czasach, w których zaawansowane techniki w połączeniu z najnowocześniejszą technologią mają ogromne znaczenie w naszej codziennej pracy. W tym przypadku uprawa róż w szklarni jest bardziej praktyczna niż robienie tego w starym stylu. W szklarni wszystkie czynniki potrzebne do produkcji wysokiej jakości róż są utrzymywane na stałym poziomie. Wcześniej hodowca róż musiał polegać na nieprzewidywalności natury, aby wyprodukować kwiaty najwyższej jakości, teraz musi tylko dostosować warunki potrzebne do wytworzenia idealnych kwiatów.

Filipiny to kraj bardzo narażony na tajfuny w porze deszczowej i upały latem. Próba uprawy róż w tak nieprzewidywalnym środowisku to strata czasu i pieniędzy. Dzięki zastosowaniu szklarni hodowca nie musi być w ciągłej gotowości na wypadek deszczu lub nagłego wzrostu temperatury. Pozwala mu to zająć się innymi sprawami biznesowymi, co skutkuje znacznie wydajniejszym środowiskiem pracy. Również nieprzewidywalne zmiany w środowisku naturalnym mogą uszkodzić kwiaty, powodując w ten sposób utratę pieniędzy i wysiłku hodowcy.

Produkcja róż staje się bardziej wydajna i przewidywalna dzięki zastosowaniu szklarni. Zmniejsza to koszt kwiatów, jednocześnie zwiększając ich dostępność na rynku filipińskim. Innymi słowy, cena i podaż róż na rynku filipińskim stabilizuje się, gdy są uprawiane w szklarniach.

Oprócz kwestii ceny i podaży, róże uprawiane w szklarniach mają bardziej żywe kolory niż te uprawiane tradycyjnie na otwartym polu. Inne cechy to czysty pączek i łodyga oraz znacznie dłuższa żywotność w wazonie (co oznacza, że ​​dłużej zachowują świeżość po ścięciu). Dzieje się tak dlatego, że róże uprawiane w szklarni są całkowicie wolne od szkodników i trudnych warunków środowiska naturalnego. Są one również odpowiednio odżywiane podczas starannej hodowli.

Leave a Comment