jak uprawiać roślinę

Wyczerpanie składników odżywczych w glebie prowadzi do złego stanu zdrowia

W tym kraju mało kto wie, jak poważnym problemem stało się wyczerpywanie składników pokarmowych w naszej glebie. Dzięki zastosowaniu ciężkich nawozów rolnicy są w stanie wyprodukować pozornie zdrowe, pożywne plony. Problem polega na tym, że rośliny mają duże niedobory kluczowych składników odżywczych. Po latach nadmiernej uprawy roli i intensywnego stosowania nawozów gleba traci wszystkie swoje dobre, zdrowe właściwości. Traci się niezwykle ważne drobnoustroje glebowe, które rozkładają minerały do ​​postaci użytecznej dla organizmu. Poziom witamin i minerałów drastycznie spada, a gleba jest w zasadzie wypalona.

Niestety, nawet gdy gleba jest wypalona, ​​rolnicy nadal mogą uprawiać dobrze wyglądające owoce i warzywa, stosując wysokie dawki nawozów. Owoce i warzywa będą miały dobrą zawartość kalorii, ale bardzo mało w postaci prawdziwe odżywianie. Większość sprzedawanych obecnie produktów należy do tej kategorii. Myślimy, że kupując główkę brokułów lub torebkę jabłek, wyświadczamy naszemu organizmowi dużą, pożywną przysługę. W rzeczywistości otrzymujemy połowę tego, co myślimy, jeśli nie puste kalorie.

Spotkanie Statystyki Szczytu Ziemi w 1992 roku ujawniło, że grunty rolne w USA są zubożone w ponad 85% w mikroelementy. Wiele osób uważa, że ​​kupowanie organicznych warzyw rozwiąże ten problem. Niestety zazwyczaj tak nie jest. Tylko dlatego, że produkt mówi, że jest ekologiczny, nie oznacza, że ​​został wyhodowany w glebie bogatej w składniki odżywcze. Oznacza to po prostu, że wiele ostrych nawozów chemicznych nie zostało zastosowanych. Oczywiście jest to krok w dobrym kierunku, ale nadal nie rozwiązuje problemu niedoborów składników odżywczych.

Jeśli nie uprawiasz własnych warzyw w glebie, o której wiesz, że jest bogata w składniki odżywcze, niewiele możesz zrobić z tym problemem. Na szczęście twoje ciało może nadal otrzymywać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, przyjmując wysokiej jakości suplementy diety. VIBE firmy Eniva został zaprojektowany przy użyciu najnowocześniejszej technologii, aby odpowiedzieć na problem wyczerpywania się składników odżywczych. Nadal możesz prowadzić wibrujące, zdrowe życie, jeśli jesteś świadomy problemów, jakie powoduje niedobór składników odżywczych, i podejmujesz działania, aby się chronić.

Leave a Comment