jak uprawiać roślinę

Uprawa storczyków w wodzie: czy to szaleństwo, czy możliwe? Dowiedz się, jak uprawiać storczyki w wodzie

Jedną z podstaw uprawy storczyków jest nie przelewanie ich, bo na pewno umrą. Więc kiedy słyszysz, jak ktoś mówi, że hoduje tego typu rośliny w wodzie, myślisz sobie, czy to naprawdę możliwe, czy też po prostu chcą cię dopaść i zmusić do zabicia wszystkich twoich uroczych storczyków?

Hodowla wodna storczyków jest bardzo rzadką praktyką. Większość ogrodników może nie zgodzić się, że to działa, ale istnieją doniesienia o przypadkach, w których uprawa ich w wodzie stała się możliwa. Niezależnie od tego, czy to kraj lub obszar, w którym żyją, ze specyficznymi warunkami, czy też inna sprawa nieznana człowiekowi, umożliwia im uprawę tych wyjątkowych roślin w wodzie; niemniej jednak uprawa ich w wodzie zadziałała dla nich.

Nie zaleca się hodowania storczyków w wodzie, jeśli nie ma nic złego w twoich specjalnych roślinach lub jeśli są zdrowe i dobrze sobie radzą w swoich własnych podłożach doniczkowych. Zgłoszone storczyki rosnące w wodach były niezdrowymi i umierającymi roślinami. W związku z beznadziejnością sprawy i odważną próbą ratowania tak ukochanych roślin, hodowca storczyków przeprowadził eksperyment polegający na umieszczeniu ich w wodzie i sprawdzeniu, czy przeżyją.

Terapia wodna dla chorych storczyków

Jeśli okaże się, że nie ma już dostępnych opcji dla twoich pięknych, ale chorych storczyków, kultura wodna jest ostatnią deską ratunku, aby je uratować, oto jak zrobili to inni:

  • Oczyść martwe korzenie (obetnij je za pomocą wysterylizowanych nożyczek, aby nie zgniły i nie wpłynęły na resztę rośliny w wodzie).
  • Umieść orchideę w pojemniku wypełnionym wodą
  • Upewnij się, że tylko podstawa rośliny dotyka wody, a nie reszta rośliny, aby nie powodowała gnicia
  • Dodaj wodę co kilka dni, gdy wyparuje lub zmieniaj wodę co drugi tydzień, gdy woda stanie się mętna
  • Kiedy nowe korzenie urosną na tyle, by mieć kilka centymetrów długości, przesadzaj orchideę

Jak wspomniano wcześniej, terapia wodna może być ostatecznością lub rozwiązaniem umierających storczyków. Jeśli jesteś na skraju wyczerpania i nie wiesz, co zrobić, aby uratować swoją umierającą cenną orchideę, nie zaszkodzi spróbować.

About the author

sxfqw

Leave a Comment