jak uprawiać roślinę

Uprawa pomidorów w domu dla nowych ogrodników — jak uzyskać najlepsze wyniki z uprawy pomidorów

Wydaje się, że pomidory to jedyna rzecz, którą każdy ogrodnik zajmujący się uprawą warzyw musi mieć w swoim ogrodzie. Piękno uprawy pomidorów z nasion lub z sadzonek, które możesz kupić już rozpoczęte, polega na tym, że nie potrzebujesz ogromnej przestrzeni, aby uzyskać dobre wyniki. Doniczki ogrodowe i torby do uprawy są dostępne w prawie każdym mijanym sklepie i ułatwiają ludziom bez ogródków dołączenie do domowej rewolucji wegetariańskiej.

Pomidory nie są trudne w uprawie, ale wymagają codziennej opieki i uwagi, a jeśli chcesz mieć pewność uzyskania najlepszych wyników, będziesz musiał się do tego zobowiązać.

Powiedziawszy to, wyniki będą odzwierciedlać wysiłek, jaki włożysz, więc naprawdę jest to dla twojej własnej korzyści.

Pomidory są roślinami półtwardymi i można je uprawiać wewnątrz lub na zewnątrz. Istnieje również ogromny wybór odmian, z których każda ma swój własny smak, kolor, kształt i specyfikę uprawy. Oto kilka, które możesz chcieć wypróbować, z pewnymi szczegółami, które mogą pomóc Ci w pełni je wykorzystać.

Odmiany wewnętrzne

Aromata, Big Boy, Buffalo, Dombito, Eurocross, Grenadier, Waga, Nimbus, Shirley, Super Sweet.

Odmiany zewnętrzne

(Rośliny Cordon) Marmande, Outdoor Girl, (rośliny krzaczaste) Golden Sunrise, Ida Gold, Incas, Mamande Super, Red Alert, The Amateur, Tornado, Totem, Tumbler.

Odmiany wewnętrzne lub zewnętrzne

(Rośliny Cordon) Ailsa Craig, Alicante, Gardener’s Delight, Golden Sunrise, Harbinger, Mirabelle, Moneymaker, Sungold, Tigrarella.

(Kordon, jeśli jeszcze nie wiedziałeś, to sposób przycinania rośliny lub krzewu, tak aby uzyskać pojedynczą, ale mocną środkową łodygę, która wyrasta na podporę. Z drugiej strony krzak jest, jak można sobie wyobrazić, wiele łodyg z owocującymi gałęziami rosnącymi normalnie.)

Szczegóły uprawy

Oto kilka szczegółów, które zapewnią Ci prawidłowe godziny i lokalizacje!

Rośliny zewnętrzne

Zszyj nasiona w środku – w połowie wiosny.

Sadzić – wczesne lato.

Potrzebna odległość między roślinami kordonowymi – 45 cm.

Potrzebna odległość między krzewami – 60 cm.

Odległość między rzędami – 75 cm.

Zbiory od późnego lata.

Rośliny doniczkowe

Zszyj nasiona w środku – w połowie wiosny.

Szycie wewnątrz za pomocą modułów lub garnków.

Termin sadzenia – od połowy do późnej wiosny.

Odległość sadzenia i szycia 45 cm.

Zbiory od lata.

Najważniejszą rzeczą moim zdaniem jest regularne podlewanie. Nieregularne podlewanie spowoduje pękanie owoców i nie tylko zepsute owoce będą zniszczone i nienadające się do użytku, ale także będą sprzyjać chorobom reszty uprawy.

Zbieraj pomidory, gdy staną się czerwone lub jakiego koloru ma być dojrzała odmiana. Kiedy będą gotowe, powinny odsunąć się od rośliny z lekkim skrętem i trzymać kawałek łodygi. Najlepiej zużyć je dość szybko. Zamarzną, jeśli masz ich zbyt dużo, aby się przez nie przedostać, chociaż po rozmrożeniu staną się gąbczaste, więc używaj ich tylko do gotowanych potraw.

Więc tu jesteś. Pomidory nie są trudne w uprawie, wymagają jedynie odrobiny zaangażowania, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jest tak wiele różnych rodzajów i odmian, że jako początkujący ogrodnik bardzo łatwo jest się trochę zamęczyć różnymi wytycznymi dotyczącymi sadzenia na odwrocie paczek. Więc masz teraz uproszczoną wersję, aby zacząć. Cieszyć się!

About the author

sxfqw

Leave a Comment