rośliny wewnętrzne

Uprawa borówek przy użyciu oleju Neem i organiczna uprawa innych roślin

Jest to produkt stosowany do bezpiecznego naturalnego zwalczania szkodników bez pestycydów

Wykorzystywana jest w ekologicznych uprawach borówki i innych upraw. Neem jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych produktów sprzedawanych na rynku w rolnictwie ekologicznym. Ludzie cenią to jako naturalny środek odstraszający owady i pestycyd. Olej Neem jest czystym, niesformułowanym olejem i nie jest zarejestrowany do stosowania jako środek owadobójczy, grzybobójczy ani do żadnego konkretnego zastosowania ziołowego. Uważa się, że jest to środek grzybobójczy, owadobójczy i roztoczobójczy na szeroką skalę. Podaje się, że 70% olejek z miodli indyjskiej zwalcza wiele chorób, a także owady i roztocza, w tym mączliki i mszyce. Może być stosowany do stosowania wewnątrz i na zewnątrz na rośliny, kwiaty, warzywa i krzewy, w tym borówki.

Zwykle ma kolor od jasnobeżowego do brązowego i ma dość silny zapach. Składa się głównie z trójglicerydów i związków triterpenoidowych. Nie lubi łączyć się z wodą (tzn. jest hydrofobowy) i musi być wykonany przy użyciu odpowiednich związków, np. mydła, które obniżają napięcie powierzchniowe surfaktantów wodnych, aby połączyć go w emulsję w być zastosowany.

źródło olejku neem

Co to jest?

Drzewo neem pochodzi ze wschodnich Indii i Birmy. Olej z nasion neem to produkt, który był używany w Indiach od tysięcy lat do zwalczania szkodników, a także do celów leczniczych. Olejek neem otrzymuje się przez zmiażdżenie nasion drzewa neem. Osiąga się to poprzez tłoczenie na zimno nasion drzewa neem przy jednoczesnym kontrolowaniu temperatury. Drugą metodą pozyskiwania oleju z nasion neem jest użycie rozpuszczalnika do ekstrakcji.

Zastosowania olejku neem

Przygotowane specjalne mieszanki są szeroko stosowane jako naturalnie występująca substancja działająca jako środek owadobójczy w rolnictwie ekologicznym. 70% Skuteczny na liczne choroby, a także na owady i roztocza. Odstrasza wiele różnych szkodników, w tym gąsienice, które żywią się liśćmi i mogą stanowić problem dla roślin borówki. Inne owady to mszyce , mączliki , chrząszcze , burak ćmy , robak kapuściany , komary grzybowe chrząszcza japońskiego , minarki , szarańcza , roztocza , larwy ćmy , muchówki , nicienie wełnowca i wciornastki . Mszyce mogą również stanowić problem na roślinach borówki amerykańskiej. Wysysają soki roślinne (pokarmniki soków) i można je kontrolować za pomocą oleju neem. Mszyce są również często zwalczane przez biedronki i innych naturalnych wrogów. Nie wykazano, aby olejek neem był szkodliwy dla dżdżownic, ssaków, ptaków lub niektórych pożytecznych owadów, takich jak motyle, biedronki i pszczoły miodne. Może być stosowany jako produkt gospodarstwa domowego do niszczenia, odstraszania lub łagodzenia muchy domowej, karaluchów, mrówek, pluskiew, komarów, much, ślimaków, termitów. Olejek Neem kontroluje również antraknozę, czarną plamistość, mączniaka prawdziwego i rdzę (grzyby).

Neem Oil wpływa na szeroką gamę owadów. Korzystanie z niego może być istotną częścią sposobu na osiągnięcie zintegrowanej strategii zwalczania owadów. Jest bioinhibitorem owadów wchłanianym przez szkodniki. Zakłóca reprodukcję i żerowanie, powodując stałą redukcję owadów. Jest biodegradowalny. Mój przyjaciel użył go do pozbycia się mączlików w swojej szklarni i natychmiast rozwiązał problem.

Stawki aplikacji

Wymieszaj jedną łyżeczkę oleju neem i ½ do 2 łyżeczek mydła w płynie lub innego emulgatora, aby dokładnie wymieszać z 1 litrem ciepłej wody lub czterema łyżeczkami oleju neem i dwiema łyżeczkami mydła w płynie lub zasadowym H na 1 galon wody. Dobrze wstrząsnąć. (Jeśli używasz z ciepłą wodą, aby ułatwić mieszanie oleju Neem) Przed rozpyleniem upewnij się, że olej jest całkowicie zemulgowany. Jeśli na wierzchu unosi się olej, w razie potrzeby dodaj więcej mydła lub emulgatora. Obficie spryskać rozcieńczonym roztworem wszystkie powierzchnie liści. Opryski należy powtarzać co 7-10 dni przez 4 do 5 tygodni w razie potrzeby.

Doskonałym środkiem zwilżającym do stosowania jako emulgator jest produkt Basic H sprzedawany przez firmę Shaklee Corporation.

Uprawiaj własne uprawy wolne od pestycydów

Możesz kupić sadzonki borówki uprawiane bez pestycydów w renomowanej szkółce w doskonałych cenach. Najlepiej kupować dwuletnie rośliny. Uprawianie własnych jagód i innych upraw wolnych od pestycydów jest mądrym posunięciem pod względem zdrowia, a także oszczędności w portfelu.

Toksyczność

Głównym aktywnym składnikiem pestycydów w oleju neem jest azadirachtyna. Badania przeprowadzone, gdy liście neem były używane do karmienia samców szczurów w dużych dziennych dawkach przez długi czas. Wyniki pokazały, że uzyskano 100% (odwracalną) sterylność. Sugeruje to, że nie powinieneś przyjmować neem, jeśli próbujesz zajść w ciążę lub jesteś w ciąży. Po co ryzykować, jeśli istnieją pytania bez odpowiedzi?

Gdzie mogę go kupić?

Sprzedają go niektóre sklepy LOWE’s.

W Kentucky, Detweiler Country Store w Cub Run, Kentucky to obsługuje.

Neem jest rozprowadzany w większych ilościach przez:

Produkty South West Plantscape

(800) 333-7977

Southplantscape.com

Bibliografia

Rajeev Seenappa, (2009) Dinkal Agro Inc: Produkty ekologiczne dla zdrowego trybu życia

Schmutterer, H. (redaktor) (2002) Neem Tree: źródło unikalnych produktów naturalnych do zintegrowanej ochrony przed szkodnikami, medycyny, przemysłu i innych celów (twarda okładka), wydanie drugie, Weinheim, Niemcy: VCH Verlagsgesellschaft.ISBN 3-527-30054 -6

Leave a Comment