gardening tips

Trzy najlepsze warzywa, które możesz uprawiać w ogrodzie tej zimy

Dla wielu właścicieli domów zima to czas, kiedy możliwości ogrodnicze przestają istnieć. Wiele osób nie rozumie, że ogrodnictwo zimowe jest możliwe dzięki doborowi odpowiednich roślin.

Korzystanie z ogrodu zimą będzie zarówno zabawne, jak i praktyczne. Możesz uprawiać trochę warzyw i na pewno poprawisz wygląd swojego domu i wygląd zewnętrzny poprzez pielęgnację ogrodu.

Jesienne brokuły

Brokuły można uprawiać zimą. Pyszne i zdrowe warzywo, które wymaga niewielkiej pielęgnacji i jest odporne na zimno, co czyni je idealną opcją do zimowego ogrodnictwa.

Warzywo uwielbia chłodniejsze dni. W rzeczywistości smak i aromat znacznie się poprawiają, gdy brokuły są uprawiane w miesiącach zimowych. Sadź nasiona w nasłonecznionych częściach ogrodu, zazwyczaj pod koniec lata.

Rośliny brokułów potrzebują kilku miesięcy, aby osiągnąć dojrzałość. Nawoź je często i upewnij się, że chronisz warzywa przed ptakami.

kapusta zimowa

Nazwa warzywa wskazuje, że tej zimy będzie ono idealnym dodatkiem do domowego ogródka warzywnego.

Dostępne są różne odmiany kapusty. Bożonarodzeniowa główka bębna jest mniejsza niż inne rodzaje kapusty, ale wydaje się być raczej sprężysta. Nasiona wysiewamy od kwietnia do maja i wysadzamy w czerwcu lub lipcu.

Kapustę ozimą tradycyjnie zbiera się od października do stycznia. Siatka może być potrzebna do ochrony przed szkodnikami, ale poza tym kapusta jest szczególnie łatwa w uprawie, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia.

szpinak

Szpinak zajmuje wysokie miejsce wśród zdrowych dodatków do ogrodu na zimę. Odmiany nadające się do uprawy w okresie zimowym wytwarzają bardzo duże liście. Ponadto są wytrzymałe i wymagają minimalnej pielęgnacji.

Nasiona należy wysiewać w sierpniu lub wrześniu. Ten rodzaj szpinaku tradycyjnie zbiera się w miesiącach od października do grudnia. Sadzonki pojawiają się po kilku tygodniach, a po ośmiu tygodniach można je przerzedzać.

To tylko kilka z opcji, które możesz dodać do ogrodu zimowego. Inne rośliny i warzywa, które należy wziąć pod uwagę, to cebula, czosnek, kolendra, szczypiorek, estragon, buraki, marchew, rzepa, seler, kapusta włoska i brukselka.

Zimą nie musisz rezygnować z korzystania z ogrodu. Możesz korzystać ze świeżych, ekologicznych warzyw przez cały rok. Upewnij się, że kupujesz odpowiednie zimowe odmiany każdego warzywa. Pomyśl o lokalnym klimacie i niektórych przeszkodach środowiskowych, z którymi będziesz musiał się uporać, zanim wybierzesz odpowiednie rośliny do swoich potrzeb. Ciesz się projektem z rodziną i przekształć swój ogród zimowy w coś pięknego i użytecznego.

Leave a Comment