rośliny wewnętrzne

Teoria ogrodnictwa hydroponicznego

Coś, co brzęczy w rozwijającej się społeczności, to pomysł uprawy pięknych roślin w pomieszczeniach za pomocą procesu zwanego: Hydroponika. Hydroponika to coś, co nie jest dobre dla tych z was, którzy uprawiają ogród specjalnie po to, by wychodzić na dwór i kopać w oborniku, ale dla tych z nas, którzy nie mają dużych połaci gruntów ornych ani żadnej ziemi, hydroponika zaczyna brzmieć jak znacznie atrakcyjniejsza oferta.

Dlaczego hydroponika?

  • Ogrody hydroponiczne są kompaktowe i można je umieścić w dowolnym miejscu.
  • Używają i ponownie wykorzystują wodę w kółko i wymagają minimalnej dodatkowej wody do prawidłowego funkcjonowania.
  • Eliminują potrzebę wypatrywania szkodników ogrodowych, takich jak mszyce, gąsienice, stonki ziemniaczane i grzyby.
  • Są bardzo wydajnymi hodowcami roślin – rośliny rosną bardzo szybko w konfiguracji hydroponicznej.
  • Są wygodne, a większość systemów jest łatwa do zautomatyzowania, więc wymagają minimalnej ingerencji z Twojej strony. Każda roślina może rosnąć (lub zacząć rosnąć) w systemie hydroponicznym, niezależnie od pory roku i tego, jak północna lub południowa się znajdujesz.

Istnieją inne powody, dla których warto wybrać hydroponikę zamiast tradycyjnego ogrodu, ale są też wady. Na przykład wiele osób kojarzy ogrodnictwo hydroponiczne z uprawą niektórych nielegalnych roślin, które są ogólnie nadużywane jako substancje kontrolowane. Wygląda na to, że co tydzień jakiś duży dom w ładnej okolicy jest napadany przez gliny z setkami kompaktowych lamp fluorescencyjnych, rozpylaczy wody, pojemników, brudu, składników odżywczych i roślin usuniętych. Jednak, tak jak wszystko, niewielki procent ludzi może zrujnować dobrą rzecz dla wszystkich innych.

W rzeczywistości głównymi korzyściami płynącymi z ogrodnictwa hydroponicznego jest zapewnienie ludziom, którzy w przeciwnym razie nie byliby w stanie uprawiać roślin, możliwości ich uprawy. Zapaleni ogrodnicy bardzo często rozpoczynają swoje delikatne młode rośliny w konfiguracji hydroponicznej, a następnie przenoszą je do swoich ogrodów po rozmrożeniu gruntu.

W szczególności hodowcy storczyków wydają się skłaniać ku systemom uprawy hydroponicznej. Obsesja wielu ludzi na punkcie orchidei jest intensywna. Ta obsesja, w połączeniu z frustracją wynikającą z niemożności zaspokojenia dokładnych potrzeb storczyka na niezmienionym podwórku osoby, prowadzi wielu do prób uprawy w szklarniach lub w systemie hydroponicznym.

Ponadto technologia hydroponiki jest wszędzie. Liczniki światła są używane w wielu zastosowaniach w celu oszczędzania energii, tak jak są używane w hydroponice do mierzenia cyklu światła dla roślin. Kompaktowe lampy fluorescencyjne, metalohalogenkowe, T5 i inne rodzaje intensywnego oświetlenia stosowane w hydroponice są również stosowane w systemach akwariowych, które starają się zaspokoić wysokie wymagania dotyczące życia roślin słodkowodnych lub delikatnych koralowców i ukwiałów. Systemy kropelkowe są regularnie stosowane w szklarniach i rolnictwie na dużą skalę, a także w ogrodnictwie zewnętrznym i kształtowaniu krajobrazu. Odżywki roślinne są opracowywane od dość dawna – tak długo, jak ludzie próbowali uprawiać obce rośliny na częściowo zubożonych glebach. Mierniki pH są używane w zastosowaniach naukowych i ponownie we wszystkich formach ogrodnictwa. Nie wiedzielibyśmy, gdzie znajdują się kwaśne gleby do uprawy winogron, gdybyśmy nie używali testera PH, poza kosztownymi próbami i błędami.

Hydroponika wyewoluowała z połączenia potrzeby i pragnienia. Pragniemy świeżych pomidorów, pragniemy świeżej bazylii, musimy gdzieś je uprawiać, ponieważ nie wszyscy już żyjemy na farmach. Im więcej słyszymy o roślinach powlekanych woskiem i pestycydami, tym bardziej martwimy się, że te substancje dostaną się do naszych dzieci i do nas samych, i chcemy mieć pewność co do naszych źródeł pożywienia. Myślenie, że możemy przejść od kupowania żywności w sklepie do uprawy w naszych mieszkaniach, jest niepraktyczne, ale dobrze jest wiedzieć, że możemy w ten sposób uzupełnić niektóre nasze produkty. Na przykład specjalne sosy lub własny ogródek ziołowy ze świeżą kolendrą, bazylią i oregano to kuszący powód, aby przejść na hydroponikę.

Dla zagorzałych, naturalnych ogrodów, hydroponika może nie być twoją filiżanką herbaty. Jeśli używasz roślin rodzimych dla twojego regionu, po prostu zasiej nasiona i pozwól naturze działać. Jednak dla wielu mieszkańców północnych klimatów oczekiwanie na wiosnę jest zbyt odległe. Ci ludzie doceniają życie roślin, które technologia może wnieść do ich domów.

Coś, o czym należy pamiętać: zanim ta pisarka wiedziała, czym jest hydroponika, kupowała w lokalnym sklepie spożywczym „dojrzewające pomidory uprawiane hydroponicznie” ze względu na ich doskonały kolor, konsystencję i smak. Były konsekwentnie jaskrawoczerwone, soczyste i pozbawione plam. Zawsze były mniejsze niż tak zwane „pomidory duszone”, ale większe, jaśniejsze pomidory miały mniej bogaty smak. Równowaga składników odżywczych, światła i wody w połączeniu ze zmniejszoną potrzebą rośliny do zwalczania infekcji, owadów i grzybów daje znacznie zdrowszy okaz rośliny, niż byłoby to możliwe w innym przypadku.

Leave a Comment