jak uprawiać roślinę

Światowy Dzień Wegetarianizmu

Światowy Dzień Wegetarian obchodzony był 1 października. Ten dzień został ustanowiony przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Wegetariańskie (NAVS) w 1977 r., a następnie zatwierdzony przez Międzynarodową Unię Wegetariańską w 1978 r. Światowy Dzień Wegetarian rozpoczyna Miesiąc Świadomości Wegetariańskiej. Możesz coś zmienić, informując innych o korzyściach płynących z bycia wegetarianinem. Diety wegetariańskie mają korzyści zdrowotne i ratują życie zwierząt.

Oto siedem powodów, dla których warto zostać wegetarianinem według NAVS. Bycie wegetarianinem może:

• Zmniejsz ryzyko głównych zabójców, takich jak choroby serca, udar mózgu i rak, jednocześnie zmniejszając narażenie na patogeny przenoszone przez żywność

• Zapewnić realną odpowiedź na wyżywienie głodujących na świecie poprzez bardziej efektywne wykorzystanie zbóż i innych upraw

• Ratuj zwierzęta przed cierpieniem w warunkach ferm przemysłowych oraz przed bólem i terrorem rzezi

• Oszczędzaj żywotną, ale ograniczoną ilość słodkiej wody, żyzną glebę i inne cenne zasoby

• Zachowaj niezastąpione ekosystemy, takie jak lasy deszczowe i inne siedliska dzikich zwierząt

• Zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, które przyspieszają globalne ocieplenie.

• Łagodzenie stale rosnącego zanieczyszczenia środowiska przez hodowlę zwierząt

Dodatkowe powody!!!

1) Twoje zdrowie: zapobiegać chorobom. Jedzenie mięsa wiąże się z rakiem, chorobami serca, udarami, cukrzycą, nadciśnieniem, osteoporozą, kamieniami nerkowymi i wieloma innymi wyniszczającymi chorobami. Eliminując mięso z diety, możesz zrobić kluczowy krok w kierunku długiego życia w zdrowiu i szczęściu.

2) Zwiększona energia i wytrzymałość: Dieta wegetariańska poprawia wytrzymałość, koncentrację i dobre samopoczucie. W jednym badaniu sportowcy, którzy przeszli na dietę wegetariańską, poprawili swoją wytrzymałość prawie 3 razy bardziej niż ci, którzy pozostali mięsożercami.

3) Unikaj toksycznych zanieczyszczeń żywności: Pokarmy mięsne są pełne niebezpiecznych trucizn i zanieczyszczeń, takich jak hormony, herbicydy i pestycydy oraz antybiotyki. Ponieważ wszystkie te toksyny są rozpuszczalne w tłuszczach, gromadzą się w tłustym mięsie zwierząt. Nie wspominając już o wirusach, bakteriach i pasożytach, takich jak salmonella, włośnica i inne robaki oraz pasożyty toksoplazmozy.

4) Ludzie są z założenia wegetarianami: nasze płaskie zęby doskonale nadają się do rozdrabniania zbóż i warzyw, a nie do rozdzierania mięsa zwierząt. Podobnie nasze ręce są stworzone do zbierania, a nie do rozdzierania mięsa. Nasza ślina zawiera enzym alfa-amylazę, którego jedynym celem jest trawienie złożonych węglowodanów w pokarmach roślinnych. (Enzymu tego nie ma w ślinie mięsożerców.) Zasadniczo mamy wszystkie odpowiednie urządzenia do spożywania produktów wegetariańskich i żadne odpowiednie do spożywania pokarmów mięsnych.

5) Dbaj o środowisko: niewłaściwie wykorzystując zwierzęta jako pożywienie, zjadamy samych siebie z planety. Hodowla zwierząt specjalnie po to, by je zabijać i jeść, doprowadziła do niewiarygodnego marnotrawstwa i dewastacji naszych cennych zasobów. Tylko jednym z przykładów konsekwencji jest fakt, że z powodu plądrowania naszych pól uprawnych w celu tuczenia zwierząt rzeźnych, ponad 4 miliony akrów ziemi uprawnej jest co roku niszczone w wyniku erozji w tym kraju.

6) Pomóż zakończyć głód na świecie: każdego dnia czterdzieści tysięcy dzieci na tej planecie niepotrzebnie umiera z głodu. Według statystyk Departamentu Rolnictwa na jednym akrze ziemi można wyhodować 20 000 funtów ziemniaków. Ten sam akr ziemi, wykorzystywany pod uprawę paszy dla bydła, może wyprodukować mniej niż 165 funtów jadalnego mięsa krowiego.

7) Stań się spokojniejszą osobą: Kiedy spożywamy produkty z mięsa zwierząt, z konieczności pozostajemy w sprzeczności z naturą i naszymi współżyjącymi istotami. Konsumpcja pokarmów mięsnych została naukowo powiązana z brutalnymi i agresywnymi zachowaniami.

8) Miej współczucie dla zwierząt: zwierzęta hodowane na rzeź niepotrzebnie doświadczają niewiarygodnego cierpienia przez całe życie i śmierć. Wiele osób stara się nie myśleć o torturach zwierzęcia, którego mięso znalazło się w ich hamburgerze lub na ich stole. Ale jeśli myślenie o tym jest niesmaczne, zastanów się, jak to jest tego doświadczyć.

9) Wegetarianizm jest moralny i etyczny: podać niszczycielskie konsekwencje jedzenia mięsa na poziomie indywidualnym, społecznym i ekologicznym, jako myślące, troskliwe istoty powinniśmy wybrać wegetarianizm. Wielu wielkich filozofów, takich jak Platon, Sokrates, Lew Tołstoj i George Bernard Shaw, nauczało moralności wegetarianizmu.

10) Zwierzęta są własnością Boga i mają prawo do życia: żywe istoty tymczasowo zamknięte w ciałach zwierząt nie są tutaj po to, abyśmy je krzywdzili i wykorzystywali. Mamy działać jako opiekunowie i obrońcy zwierząt i planety, a nie wyzyskiwacze i zabójcy. Wiele światowych religii, w tym buddyzm, hinduizm, adwentyści dnia siódmego, mormoni i dżiniści nauczają, że jedzenie mięsa zwierząt jest złe.

Niech ludzie wiedzą, że październik to Świadomość Wegetariańska. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wyjaśnij, dlaczego wegetarianizm jest dla Ciebie ważny. Opowiedz wszystkim o zaletach diety bezmięsnej.

Leave a Comment