ogródek przydomowy

Światła na patio — jak zrobić własne z puszek

Tworzenie własnych łańcuchów świetlnych na patio może być świetnym rzemiosłem na weekend w domku, a nawet na biwak na podwórku. Będziesz musiał zacząć od poproszenia przyjaciół, rodziny i sąsiadów o zbieranie i przechowywanie ich zużytych i opróżnionych puszek. Po otrzymaniu żądanej liczby puszek (najlepiej po jednej na każdą żarówkę na łańcuchu świateł) będziesz musiał je dokładnie wyczyścić i usunąć papierowe etykiety. Teraz możesz zacząć.

Oto, czego będziesz potrzebować:

1. Twoja kolekcja czystych puszek bez etykiet

2. Kilka starych ręczników

3. Młotek

4. Ostry gwóźdź

5. Para nożyc do metalu

6. Co najmniej jeden łańcuch świateł zewnętrznych

7. Para rękawic ochronnych i ochrona oczu

Krok pierwszy:

Zacznij od napełnienia puszek wodą i umieszczenia ich w zamrażarce, aż zamarzną. Po zamrożeniu puszek z wodą wyjmij je z zamrażarki i połóż na podłodze na środku starego ręcznika. Zabezpiecz swoją puszkę, zwijając krawędzie ręcznika do środka w kierunku zamrożonej puszki. Ręcznik pomoże utrzymać twoją puszkę na miejscu i będzie wchłaniał wodę podczas topnienia puszki.

Krok drugi:

Teraz załóż rękawiczki i okulary ochronne. Białym ołówkiem smarowym narysuj dowolny wzór na puszce. Pamiętaj, że projekt zostanie wykonany przez wybicie otworów w puszce, więc najlepsze są projekty złożone z wielu kropek. Niektóre z najczęstszych wyborów przy tworzeniu własnych łańcuchów świetlnych na patio to gwiazdy i księżyce, ponieważ twoje latarnie będą cieszyć się w godzinach wieczornych.

Krok trzeci:

Zacznij umieszczać gwóźdź na narysowanych kropkach i wybijać małe otwory, aż projekt będzie gotowy. Kiedy skończysz wybijać otwory, musisz narysować kształt „X” na dnie każdej puszki. Za pomocą nożyc do metalu ostrożnie wytnij linie, aby utworzyć „X” i złóż cztery trójkątne sekcje z powrotem w kierunku wnętrza puszki.

Krok czwarty:

Wyjmij żarówki z łańcuchów świetlnych i umieść puszkę na każdym gnieździe. Wkręć każdą żarówkę z powrotem do gniazda, to będzie to, co utrzyma latarnię na miejscu.

Krok piąty:

Poczekaj do zachodu słońca, nalej kieliszek wina, mrożonej herbaty lub gorącego kakao i ciesz się owocami swojej pracy! Właśnie zrobiłeś swoje własne lampki na patio z puszki!

Leave a Comment