ogródek przydomowy

Sprzęt ogrodniczy — często zadawane pytania

Wiele zależy tutaj od rodzaju sprzętu, o którym mowa.

Na początek wszystko, co jest zasilane elektrycznie, powinno zostać dokładnie sprawdzone przez wykwalifikowaną osobę, zanim podłączysz to i zaczniesz próbować z niego korzystać.

To samo dotyczy oczywiście wszystkiego, co jest napędzane silnikiem spalinowym. Jeśli kupisz coś, co jest, mówiąc wprost, w bałaganie, możesz spędzić dużo czasu, żałując tego i wypisując kilka mocnych czeków, aby spróbować naprawić sytuację.

W przypadku narzędzi ręcznych, jeśli cena jest odpowiednia i są w dobrym stanie, nie powinieneś mieć problemów.

W przypadku bardziej skomplikowanych rzeczy kupowanie używanego sprzętu może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, ale rozsądne może być kupowanie tylko od doświadczonego i zarejestrowanego sprzedawcy sprzętu rolniczego i ogrodniczego.

Czy to prawda, że ​​kosiarki o zerowym promieniu skrętu można łatwo przewrócić?

NIE!

Pod warunkiem, że kupisz wysokiej jakości model od dużego, uznanego producenta, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Jednak – i to jest ważne, jeśli naprawdę nastawiłeś się na robienie głupich rzeczy z zmotoryzowanym sprzętem ogrodniczym, ostatecznie możesz odwrócić prawie wszystko.

Trzymaj się więc wytycznych określonych w podręczniku producenta, a nie powinieneś mieć absolutnie żadnych problemów.

Jak bezpieczne są piły łańcuchowe?

Piły łańcuchowe są niezwykle potężnymi i potencjalnie bardzo niebezpiecznymi elementami wyposażenia.

Żeby było jasne, są niebezpieczne tylko wtedy, gdy niewłaściwie ich użyjesz lub nie zastosujesz się do porady dotyczącej nauczenia się, jak ich używać.

W zależności od rozmiaru danej piły, w niektórych sytuacjach możesz potrzebować pewnego stopnia siły fizycznej, aby bezpiecznie i bezpiecznie z niej korzystać. Są ciężkie i po pewnym czasie, jeśli nie jesteś do nich przyzwyczajony, mogą obciążać ramiona i ramiona. To dobry sygnał, żeby przestać.

Nigdy kiedykolwiek pozwalać młodym ludziom używać piły łańcuchowej bez nadzoru lub najlepiej w ogóle. Nigdy kiedykolwiek użyj jednego, gdy jesteś niepewnie przycupnięty na szczycie drabiny.

Należy również bezwzględnie w każdych okolicznościach korzystać z zakresu zatwierdzonego wyposażenia ochronnego. Obejmuje to hełm, ochronę słuchu, ochronę twarzy, wytrzymałe rękawice pancerne i buty pancerne.

Być może widziałeś ludzi używających ich bez żadnej z tych rzeczy i ubranych tylko w koszulkę i szorty. Nie idź za ich przykładem!

Czy elektryczna piła łańcuchowa jest lepsza niż wersja benzynowa?

To świetne pytanie, które regularnie powoduje wiele kłótni!

Ogólnie rzecz biorąc, elektryczne pilarki łańcuchowe mają tę zaletę, że zazwyczaj są nieco lżejsze, cichsze, a także nieco mniej porywcze. Zrozumiesz to, jeśli kiedykolwiek wściekle i bezskutecznie próbowałeś uruchomić oporną wersję z silnikiem benzynowym!

Mają jednak ograniczony zasięg ze względu na konieczność dostępu do gniazdek elektrycznych i zwykle są mniej wydajne niż ich kuzyni z silnikami spalinowymi. Ich użycie w ciasnych przestrzeniach może być również problemem ze względu na fakt, że ciągniesz za sobą kabel.

Nie jest również niczym nieznanym, że ludzie przecinają własny kabel elektryczny, gdy wpadną w bałagan (upewnij się, że masz zawsze włączone awaryjne wyłączniki automatyczne).

To trochę uogólnienie, ale wielu profesjonalistów wykonujących regularne, ciężkie cięcia z wielu powodów wybierze wersję benzynową. Elektryczne pilarki łańcuchowe są bardziej popularne w środowiskach podmiejskich, gdzie obciążenie, które należy umieścić na pilarce, jest prawdopodobnie rzadsze i ogólnie lżejsze.

Leave a Comment