porady ogrodnicze

Schronienia dla drzew oraz ochrona drzew i krzewów w Twoim ogrodzie

Prawdopodobnie najbardziej wpływowymi sposobami zapewnienia, że ​​rośliny ogrodowe, krzewy i drzewa dobrze się rozwijają i rosną w ogrodzie krajobrazowym, jest ochrona, a być może najważniejszym rodzajem wymaganej ochrony jest ochrona przed uszkodzeniami powodowanymi przez wiatr. Praktycznie wszystkie drzewa i krzewy rosnące w Twoim ogrodzie mogą zostać poważnie uszkodzone, a nawet śmiertelne, przez silne wiatry na wiele różnych sposobów. Jednym z niewiarygodnie skutecznych sposobów znacznego zmniejszenia szkód spowodowanych przez wiatr jest zainstalowanie siatek przeciwwiatrowych wokół granic i stosowanie schronień na wszystkich młodszych drzewach.

Stosowanie schronień na drzewach może radykalnie zmniejszyć, a nawet całkowicie zatrzymać wszelkie uszkodzenia świeżych liści, pąków i pędów spowodowane wiatrem. Te niezwykle przydatne gadżety mogą stworzyć całkowitą lub częściową barierę dla wiatru (siatka zmniejsza prędkość i siłę wiatru, ale nie jego kierunek, podczas gdy wiaty na drzewach, zwłaszcza okrągłe/okrągłe, będą odchylać przepływ). Gdy wiatr wieje drzewami do tyłu i do przodu, może spowodować uszkodzenie korzeni, zwłaszcza ważnych, bardzo drobnych, włóknistych korzeni. Wraz z faktem, że wiatr może również zwiększać osmozę, drzewa wystawione na taką pogodę mogą bardzo szybko ulec poważnemu odwodnieniu.

Schroniska na drzewa to niewiarygodnie tanie elementy wyposażenia ogrodu, więc po co ograniczać/koszty? Naprawdę powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że na dłuższą metę najprawdopodobniej będzie to znacznie droższe, jeśli nie użyjesz ich do ochrony swoich drzew (które mogą być bardzo drogie w wymianie). Niestety ochrona dowolnego gatunku drzewa w silnie narażonych miejscach może być niezwykle trudna i najprawdopodobniej odkryjesz, że jedyną skuteczną ochroną byłoby użycie zarówno wiat, jak i siatek przeciwwiatrowych.

Wewnątrz schronienia na drzewach panuje wspaniałe środowisko, które sprzyja szybkiemu i wysokiej jakości wzrostowi, a drzewa często rosną sześciokrotnie szybciej niż drzewa bez schronienia. Dwuścienne wiaty na drzewa oferują doskonały poziom izolacji, aby zapewnić bardziej stabilną temperaturę, a przy wystarczającej ilości światła przepuszczanego do dalszego ogrzania powietrza, drzewa rosną z mocniejszymi łodygami i pniami z niewielką liczbą pędów bocznych.

Prawie wszystkie wiaty na drzewa, zarówno lekkie, jak i ciężkie, są wytwarzane z niezwykle mocnego i trwałego rodzaju nieprzezroczystego lub przezroczystego polietylenu, dzięki czemu produkty są znacznie lżejsze niż te wykonane z alternatywnego materiału. Ponieważ są to przedmioty produkowane masowo, a użytych materiałów jest dużo i nie są bardzo drogie, zakup dużej liczby schronów kosztuje bardzo niewiele. Kolejnym czynnikiem wpływającym na obniżenie ceny jest to, że są naprawdę łatwe do spakowania, co zapewnia łatwy transport i tanie, a nawet ciężkie modele są lekkie.

Jeśli zdecydowałeś się mieszkać w nadmorskiej okolicy, wkrótce odkryjesz, że schronienia na drzewach są również doskonałym rozwiązaniem irytującego problemu szkód spowodowanych przez sól. Ochrona przed szkodami powodowanymi przez sól jest najprawdopodobniej jedynym sposobem, aby niektóre gatunki drzew kwitły w Twojej okolicy. Siatka przeciwwiatrowa to również fajny, łatwy sposób na zwiększenie ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi przez sól. Siatka chroniąca przed wiatrem jest również dobra do redukcji światła słonecznego w bardzo jasnych miejscach, ponieważ ogranicza światło słoneczne o czterdzieści do pięćdziesięciu procent.

Siatki przeciwwiatrowe i wiaty na drzewa są również wymagane, jeśli mieszkasz w okolicy, w której zwierzęta stanowią problem. Schroniska na drzewach powstrzymają wszelkie szkody wyrządzane przez pasące się zwierzęta, takie jak króliki, kochanie i tym podobne. Typy spiralne zostały zaprojektowane z tego powodu i są najprawdopodobniej najlepszym wyborem. Jest mało prawdopodobne, aby siatka chroniąca przed wiatrem powstrzymała króliki, ponieważ jest zwykle wykonana z siatki polietylenowej, ale najprawdopodobniej powstrzyma inne stworzenia.

About the author

sxfqw

Leave a Comment