jak uprawiać roślinę

Rozwiązania w zakresie zgodności do oceny ryzyka

Jedną z najważniejszych rzeczy, które każdy właściciel firmy musi zrobić podczas otwierania i prowadzenia firmy, jest dokładna ocena ryzyka, zmniejszająca ryzyko obrażeń personelu i klientów.

Nieważne w jakiej branży działasz, czy prowadzisz biuro, hotel czy zakład produkcyjny. Ocena ryzyka powinna być przeprowadzana i monitorowana przez doświadczonego i przeszkolonego pracownika ds. zgodności.

Większość firm wybierze kierownika lub kierownika biura na stanowisko oficera ds. zgodności, który będzie rozwiązaniem zapewniającym zgodność w zakresie oceny ryzyka, zapewniając przestrzeganie środków ostrożności i wprowadzenie środków zapobiegawczych, ale co muszą wiedzieć, aby zapewnić robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić swoim pracownikom i klientom bezpieczeństwo przez cały czas.

Pierwszym zadaniem każdego specjalisty ds. zgodności jest identyfikacja zagrożeń w miejscu pracy. Może to być wszystko, od podnoszenia podłóg, przez nieoświetlone przejścia i pękanie sufitów, po wtyczki elektryczne i wiele innych. Ich zadaniem będzie upewnienie się, że odnotowują wszystkie zagrożenia w firmie, a ich identyfikacja jest pierwszym krokiem do ich skorygowania.

Następnie powinni zidentyfikować pracowników potencjalnych zagrożeń. Może to polegać na umieszczaniu ogłoszeń w tych obszarach do czasu przeprowadzenia prac mających na celu rozwiązanie problemu. Robiąc to, muszą określić, kto będzie narażony na obrażenia. Jeśli znajduje się w kuchni, może to oznaczać, że wszyscy pracownicy są zagrożeni, jeśli znajduje się w recepcji, może narazić personel i klientów na niebezpieczeństwo.

Każde ryzyko powinno zostać ocenione, będzie to częścią ich szkolenia w zakresie rozwiązań zgodności, które pomoże im nauczyć się identyfikować i oceniać zagrożenia w celu ich naprawy. Ponieważ poślizgnięcia i upadki są urazami numer jeden w każdym miejscu pracy, ważne jest, aby nie zostawiać zagrożeń na później. Wszystkie zagrożenia powinny być udokumentowane w ocenie ryzyka, aby mieć pewność, że prowadzisz odpowiednie notatki dotyczące przyszłych rozwiązań zapewniających zgodność.

W ramach rozwiązań zapewniających zgodność wszystkie ustalenia powinny być zawsze wyraźnie rejestrowane. Twój funkcjonariusz powinien przeprowadzić ich ocenę i przeszukać nieruchomość co najmniej raz na kilka tygodni, jeśli nie raz w tygodniu, odnotowując wszelkie nowe zagrożenia, które zauważą.

Należy wprowadzić procedury zmniejszające ryzyko obrażeń. Zespoły muszą zostać odpowiednio przeszkolone, aby upewnić się, że są świadome procedur i sposobu postępowania. Są to proste rzeczy, takie jak umieszczanie znaków podczas mycia lub polerowania podłóg, aby upewnić się, że inne osoby są świadome ryzyka poślizgnięcia się i upadku.

W ramach rozwiązania zapewniającego zgodność ocena ryzyka powinna być regularnie przeglądana i aktualizowana. To nie jest coś, co można wprowadzić, zidentyfikować zagrożenia, udokumentować, a następnie zostawić. Jest to coś, co wymaga ciągłej uwagi i powinno być częścią regularnych miesięcznych obowiązków specjalisty ds. zgodności.

W ramach rozwiązania zapewniającego zgodność konieczne jest wybranie jednej osoby na stanowisko specjalisty ds. zgodności. Dzięki temu są oni odpowiedzialni za ocenę ryzyka, a Ty masz więcej czasu na skoncentrowanie się na rozwoju firmy. Dzięki szkoleniu Twój funkcjonariusz będzie wiedział, na co zwrócić uwagę, jak poradzić sobie z procesem i jak ważne jest powierzone mu zadanie.

Upewnij się, że specjalista ds. rozwiązań w zakresie zgodności spotyka się z Tobą regularnie, aby przekazać Ci aktualne informacje i pokazać swój raport. Raport powinien być aktualny, a cały personel powinien być regularnie szkolony w zakresie zgłaszania ustaleń swojemu przełożonemu, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej firmy przez cały czas.

Leave a Comment