rośliny wewnętrzne

Rozjaśnianie domu: różne rodzaje roślin domowych

Rośliny domowe lub domowe nie tylko dodają koloru pomieszczeniu, ale także dodają mu tekstury i życia. Można je wykorzystać do stworzenia nastroju w domu. Jednak nie można tak po prostu wybrać rośliny w sklepie i umieścić jej w rogu pokoju. Musisz wziąć pod uwagę przestrzeń pokoju, ile czasu chcesz poświęcić na pielęgnację rośliny i oczywiście techniczne aspekty pokoju, takie jak oświetlenie, temperatura i wilgotność.

Po określeniu celu i kosztów konserwacji, które chcesz na to wydać, możesz zacząć szukać idealnej rośliny. Istnieją różne odmiany i rodzaje roślin domowych. Jeśli szukasz czegoś łatwego w pielęgnacji, możesz kupić kaktusa. Czy to jedyna rzecz, którą możesz dostać? Oto kilka popularnych wyborów przy poszukiwaniu roślin doniczkowych.

Jeśli chcesz mieć kolorowe kwiaty, begonie są dobrym wyborem. Mają białe, różowe, czerwone i żółte kwiaty. Mogą dobrze rosnąć przez cały rok i mogą być trzymane w ciemnych miejscach. Fiołki afrykańskie są łatwe w utrzymaniu i można je podlewać tylko co dwa dni. Mogą rosnąć zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym. To samo dotyczy filodendronów, które można zawiesić w rogach, które nie mają wystarczającej ilości światła.

Shamrocks to wspaniałe rośliny doniczkowe. Mają białe kwiaty, które mogą całkowicie rozjaśnić Twój pokój lub biuro. Należą do łatwych w pielęgnacji roślin domowych. Nie wymagają zbytniej pielęgnacji i mogą być umieszczone w nasłonecznionym miejscu. Innym rodzajem rośliny domowej, która z łatwością rośnie w słonecznym lub ciemnym miejscu, jest lilia pokojowa. Oprócz tego, że są pięknymi wiecznie zielonymi roślinami, są również naturalnymi oczyszczaczami powietrza. Palma Areca to kolejny naturalny oczyszczacz powietrza. Nie tylko upiększa Twój pokój, ale także oczyszcza powietrze z różnych zanieczyszczeń, takich jak ksylen obecny w farbach, gazie lub pestycydach.

Roślin takich jak pająki nie należy zbytnio podlewać ani nawozić. Są naturalnymi oczyszczaczami powietrza i mogą z łatwością rosnąć w słabym lub średnim świetle. Po prostu unikaj umieszczania ich w miejscach, w których byłyby narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Rośliny wężowate, co ciekawe, zwane także teściową, również mogą sobie radzić z niewielką ilością wody.

Wybory są nieograniczone. Jeśli planujesz mieć rośliny w pomieszczeniach, ważne jest, aby mieć pomysł, co będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojej przestrzeni. Poza tym musisz wiedzieć, jak dbać o roślinę. Istnieją rośliny domowe, które wymagają corocznej wymiany gleby. Podczas gdy innym zajęłoby trochę czasu, zanim wyhodowaliby kwiat.

About the author

sxfqw

Leave a Comment