jak uprawiać roślinę

Rosnące lilie wodne i pielęgnacja lilii wodnych

Od niepamiętnych czasów lilie wodne przyciągały uwagę ludzi swoim czarującym pięknem. Roślina została wspaniale uwieczniona w religii i sztuce. Majestatyczne pałace i ogrody były kiedyś jego domem, dziś znalazło swoje miejsce nawet w przydomowym ogródku. Zaintrygowany? Powiemy Ci, jak możesz uprawiać i pielęgnować lilie wodne na tarasie nad rzeką.

Rodzaje lilii wodnych

Początkujący! Wybierz odporne lilie, ponieważ są łatwe w sadzeniu i utrzymaniu. Będą kwitnąć nawet zimą, jeśli zostaną posadzone poniżej linii zamarzania stawu. Z drugiej strony tropikalne lilie wodne wymagają trochę dodatkowej opieki i uwagi. Ale czekanie jest warte wysiłku, ponieważ mają silniejszy zapach, a ich kwiaty kwitną nawet w żywych odcieniach fioletu i błękitu. Kolejną różnicą między nimi jest to, że odporna lilia wodna kwitnie w dzień, podczas gdy tropikalna może kwitnąć zarówno w dzień, jak iw nocy.

Jak uprawiać lilie wodne?

To prawda, że ​​staw porośnięty liliami wodnymi wygląda atrakcyjnie, ale całkowite zakrycie koryta rzeki zahamuje rozwój flory i fauny żyjącej w głębi. Ponadto mają tendencję do rozmnażania się. W mgnieniu oka zobaczysz, że Twój staw jest nimi pokryty. Aby więc zapobiec takiej sytuacji –

1. Użyj plastikowych pojemników lub koszy : Płytkie i szerokie pojemniki z tworzywa sztucznego z wyciętymi w środku otworami.

2. Wyłóż obrzeże pojemnika płótnem : Aby zatrzymać glebę w pojemniku, użyj płótna krajobrazowego lub płótna, w przeciwnym razie gleba wypłucze się i sprawi, że woda w stawie będzie mętna.

3. Dodaj glinę i nawóz : Napełnij pojemnik gliną, mułem lub gliną i wymieszaj z nawozem wodnym.

4. Usuń stare liście : Przed umieszczeniem rośliny upewnij się, że usunąłeś stare, mięsiste i grube korzenie i liście.

5. Poznaj właściwe miejsce : Sadzić bulwy pod kątem około 45°.

6. Utrzymuj glebę w stanie nienaruszonym: Dodaj żwir lub kamienie do pojemnika, aby zatrzymać glebę w doniczce. Istnieją szanse na wypłukanie gleby z doniczki.

7. Zwróć uwagę na wysokość : Teraz pozostaw doniczkę w stawie na głębokości około 18 cali. W razie potrzeby zwiększ jego głębokość, umieszczając doniczkę na kamieniach. Upewnij się, że liście unoszą się na powierzchni.

Jak dbać o lilie wodne?

Pielęgnacja lilii wodnych może być łatwa tylko wtedy, gdy zastosujesz następujące środki ostrożności, w przeciwnym razie możesz mieć trudności z uporaniem się z bałaganem w stawie.

1. Posadź lilie w skrzynkach, koszach lub pojemnikach z szerokimi oczkami.

2. Użyj ciężkiej wierzchniej warstwy gleby zamiast lekkiej, kredowej lub piaszczystej. Powodem jest to, że wierzchnia warstwa gleby jest wolna od pestycydów.

3. NIE dodawać torfu do gleby.

4. Gdy kwiaty zaczną kwitnąć, usuń zwiędłe kwiaty, aby nie opadły na dno.

5. Regularnie usuwaj obumierające liście, grube korzenie z rośliny.

6. Aby uzyskać maksymalne kwitnienie w sezonie (czerwiec – wrzesień), posadź lilie w miejscu o maksymalnym nasłonecznieniu.

7. Nigdy nie umieszczaj lilii tuż pod fontanną; ciężki plusk wody może je zabić.

About the author

sxfqw

Leave a Comment