rośliny wewnętrzne

Rodzaje orchidei dla Twojego domu

Niektóre z najciekawszych roślin, które można znaleźć w lokalnym przedszkolu lub centrum ogrodniczym, to orchidea. Orchidea jest wyjątkowym kwiatem i bardzo wyjątkowym, ponieważ wyróżnia się spośród innych kwiatów dostępnych w sprzedaży. Orchidea zwykle ma jedną długą łodygę, która ma jeden duży kwiat do wielu małych kwiatów na szczycie. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów storczyków.

Piękna orchidea zdobi nasz świat od wielu stuleci. Dziś odmian storczyków przekracza 25 000, a liczba mieszańców znacznie przekracza 100 000. Liczba mieszańców stale rośnie, a miłośnicy storczyków tworzą coraz to nowe, ciekawsze kwiaty. Powodem tworzenia hybryd jest zwiększenie koloru, wyglądu i trwałości rośliny. Przez trwałość, co oznacza, jak łatwo jest rosnąć, dzięki czemu kwitnienie trwa dłużej i jest mniej podatne na obumieranie z powodu podlewania. Oto rodzaje storczyków, które można kupić w szkółce.

Każdy storczyk pochodzi z jednej z dwóch bardzo dużych rodzin. Jedna rodzina nazywa się Ziemska, a druga to Epifity. W każdej z tych rodzin różne typy storczyków będą się różnić. Te dwie grupy są oparte na tym, gdzie i jak rośnie orchidea. Pierwsza rodzina, Terrestrials, to storczyki, które zwykle widzimy, a wiele storczyków ma korzenie pod ziemią, chociaż niektóre mogą wyrastać korzeniami nad i pod powierzchnią gleby. Termin określający ten konkretny gatunek nazywa się pół-lądowym.

Jednym z bardziej powszechnych typów storczyków w rodzinie Terrestrial jest Cymbidium. Ta orchidea była jedną z pierwszych odmian storczyków, które zostały wyhodowane i wprowadzone do naszych domów. Te storczyki można znaleźć w regionach Azji Południowo-Wschodniej, Japonii i Australii. Cymbidium powinno być sadzone w mieszaninie gleby i skał i jest jednym z bardziej popularnych storczyków. Jedną z cech Cymbidium jest to, że jest to jeden z niewielu rodzajów storczyków, które mogą wytrzymać niższe temperatury.

Drugim z dwóch rodzajów storczyków są epifity. Te storczyki rosną z korzeniami wystawionymi na działanie żywiołów i można je znaleźć w wielu różnych miejscach, takich jak drzewa i obszary skaliste. Ze względu na miejsca, w których te storczyki żyją, oferują większą liczbę nasion, aby zapewnić pomyślne rozsiewanie ich przez wiatr oraz zwierzęta i owady. Kiedy orchidea rośnie na drzewie, jej korzenie pobierają potrzebną wilgoć z kory drzewa. Epifity są łatwiejsze w uprawie niż te naziemne ze względu na znacznie prostszy proces podlewania.

Obecnie istnieje ponad 1000 różnych epifitów, a każdy z nich jest tak samo piękny jak następny. Te typy storczyków zwykle występują w bardziej tropikalnych obszarach, takich jak Australia, Polinezja, Azja Południowo-Wschodnia i północne Indie. Spośród tych rodzajów storczyków Dendrobium jest najczęstsze, ale nie kwitnie tak często, jak byśmy tego chcieli.

About the author

sxfqw

Leave a Comment