ogródek przydomowy

Recykling odpadów ogrodowych – co zrobić z nadwyżką odpadów zielonych?

Każdy ogrodnik domowy lub ogrodnik komercyjny wie, jak trudne może być kompostowanie wszystkich odpadów ogrodowych, które nagromadziły się przez sezon, a nawet lata.

Zwłaszcza w Nowej Zelandii trudno jest nadążyć za domowym kompostowaniem na obszarach miejskich, takich jak Auckland, ponieważ rośliny rosną przez 365 dni w roku, a odpady ogrodowe po prostu zajmą użyteczną przestrzeń na Twojej posesji.

Co więc możemy zrobić, jeśli mamy nadmiar odpadów ogrodowych bez konieczności wyrzucania ich na nasze wysypiska śmieci i powodowania szkód dla środowiska?

Mówiąc właściwie o tym drugim, wiele odpadów organicznych trafia na cenne wysypiska. W przyszłości może to doprowadzić do wyczerpania powierzchni składowisk.

Innym zmartwieniem jest fakt, że odpady zielone nie kompostują się w sposób naturalny na składowiskach, ponieważ nie są składowane na odpowiedniej pryzmie kompostu, zamiast tego odpady zielone są często uwięzione w plastikowych torebkach. Prowadzi to do uwolnienia np. metanu i innych szkodliwych gazów, które w zbyt dużym stężeniu mogą mieć negatywny wpływ na nasze środowisko.

Aby zapobiec „marnowaniu” odpadów organicznych na naszych wysypiskach, rozsądniej jest profesjonalnie przetwarzać śmieci ogrodowe w większych kompostowniach, które mają sprzęt do radzenia sobie z ogromnymi ilościami odpadów zielonych. W tych specjalnych miejscach odpady ogrodowe są przetwarzane w sposób naturalny i zamieniają się w bogaty w składniki odżywcze kompost. Nic nie zostanie zmarnowane na wysypiskach; wszystko jest poddawane recyklingowi i może być ponownie wykorzystane jako wspaniały produkt do ogrodu.

Jeśli masz nadwyżkę odpadów organicznych w przydomowym ogródku lub zajmujesz się komercyjnie odpadami ogrodowymi, zawsze możesz poprosić lokalną firmę zajmującą się wywozem odpadów ogrodowych o odbiór zielonych odpadów.

Dostarczą zielony kosz na kółkach (często o pojemności 240 l) lub torbę ogrodową (w różnych rozmiarach), a nawet pojemniki na odpady (często mierzone w m3 pojemności jako jednorazowy wywóz odpadów ogrodowych) do napełnienia do wywozu.

Usługa zbiórki odpadów zielonych przewiezie następnie ładunek do zatwierdzonego miejsca kompostowania w Twojej okolicy, gdzie wszystko zostanie przetworzone w sposób przyjazny dla środowiska.

Kolejną dobrą rzeczą w recyklingu odpadów zielonych jest to, że dosłownie nie kosztuje ziemi.

Zawsze możesz wyszukać w Internecie firmy zajmujące się wywozem odpadów zielonych w Twojej okolicy, korzystając z następujących przykładowych słów kluczowych: kosze ogrodowe [your town/city]torby ogrodowe [your town/city]usługa wywozu odpadów zielonych, wywóz odpadów ogrodowych.

About the author

sxfqw

Leave a Comment