rośliny wewnętrzne

Pyszne potwory

W ogrodzie diabłów, gdzie mieszkają smakowite potwory…

Istnieje tropikalna roślina pochodząca z Ameryki Środkowej, która występuje pod kilkoma nazwami. Jednym z najbardziej kolorowych przezwisk jest Monstera Delicisiosa, czyli pyszny potwór. Potworna część nie jest trudna do zrozumienia. Niedojrzały owoc rośliny zawiera kwas szczawiowy. Przypomina to potwory Obcych w filmie Sigourney Weaver – kwas zamiast krwi. Pyszna nazwa pochodzi od w pełni dojrzałych owoców. Kiedy owoc rośliny jest gotowy do spożycia, mówi się, że pachnie niebiańsko i ma smak przypominający sałatkę owocową. Mieszanka ananasa i banana. Inne nazwy tej rośliny to meksykański chlebowiec i szarańcza oraz dziki miód. Jeśli jesteś żądnym przygód smakoszem, w twojej przyszłości może pojawić się przepyszny potwór.

Inną nazwą pysznego potwora jest roślina Swiss Cheese. Ta tropikalna roślina ma głęboko klapowane liście, które mogą urosnąć do dwóch stóp szerokości i trzech stóp długości. Dojrzałe liście rozwijają naturalnie występujące dziury w całym liściu, które sprawiają wrażenie, że występuje drapieżnictwo jakiegoś wygłodniałego owada. Jednak dziury są naturalne. Te dziury w naturalny sposób prowadzą nas do jeszcze innej nazwy rośliny, a mianowicie rośliny huraganu. Niektórzy ludzie z barwną wyobraźnią spekulowali, że wiele dziur w roślinie zwiększa jej zdolność do przetrwania huraganu.

W naturze roślina sera szwajcarskiego może dorastać do 20 do 30 stóp długości. Roślina należy do rodziny Arum i jest epifitem lub powietrznikiem. Takie rośliny zwykle rosną na innych roślinach i otrzymują pokarm z powietrza, martwych liści lub owadów.

Jedynym sposobem na uzyskanie owoców z rośliny szwajcarskiego sera jest uprawa na wolności lub w szklarni. Roślina lubi ciepłe, wilgotne środowisko. Niemniej jednak ser szwajcarski jest popularną rośliną domową. Uprawa tej rośliny nie jest hobby dla nieostrożnych, ponieważ jej sok może podrażniać skórę. Jak większość roślin domowych, nie należy jej przesadzać. W rzeczywistości dobrą wskazówką dla wielu roślin domowych jest unikanie doniczkowej ziemi, jeśli to możliwe, ponieważ nie przepuszcza dobrze wody. Użyj czegoś takiego jak wermikulit. Innymi słowy, znajdź coś, co nie zatrzyma wody blisko korzeni i nie spowoduje ich gnicia.

Chociaż roślina szwajcarskiego sera ma nasiona, zwykle rozmnaża się przez sadzonki. Jeśli chcesz zobaczyć kwiaty i uzyskać owoce z rośliny sera szwajcarskiego, przygotuj się na odczekanie od 12 do 14 miesięcy. Na wolności ludzie czekają, aż owoc spadnie na ziemię, aby go zjeść. Jeśli uda Ci się zaowocować w cieplarni, poczekaj, aż pestki owoców zaczną same odpadać. Owoc przypomina długą zieloną szyszkę. Możesz przyspieszyć dojrzewanie owoców, przykrywając je papierem, plastikiem lub folią aluminiową i pozostawiając w temperaturze pokojowej. Owoce dojrzewają od dołu do góry. Nie wszystko dojrzewa w tym samym czasie. Ponieważ niektóre osoby są uczulone lub wrażliwe na różne składniki owoców, jesz na własne ryzyko. Możesz spróbować zapytać swojego lekarza, czy uważa, że ​​​​jedzenie go jest bezpieczne.

Niektóre inne nazwy szwajcarskiego sera to Ceriman, filodendron o rozszczepionych liściach i japoński ananas.

Roślina Swiss Cheese była uprawiana w lasach mglistych Vera Cruz. W krajach lasów deszczowych długie korzenie rośliny są czasami splatane razem, tworząc liny lub kosze. Sprzedawcy oleju wężowego twierdzą, że roślina ta jest lekarstwem na artretyzm i ukąszenia węży.

About the author

sxfqw

Leave a Comment