gardening tips

Proste rozwiązanie problemu japońskich chrząszczy

Jest początek czerwca i być może już widzisz w swoim ogrodzie pierwsze japońskie chrząszcze.

Te półcalowe, zielone chrząszcze szczególnie lubią róże i winorośle, a także liściaste części roślin ogrodowych. Jeśli jeszcze nie przybyły, wkrótce się pojawią, podobnie jak te równie nieuniknione japońskie pułapki na chrząszcze, które pojawiają się w dzielnicach na całym świecie.

W naszym lokalnym tygodniku znajduje się komentarz dotyczący podwórka i ogrodu, Posłaniec z Góry Oliwnej, Góra Oliwna, Karolina Północna. W tym tygodniu komentarz dr AJ Bullard dotyczył sposobów radzenia sobie z japońskim chrząszczem. Nie jest ogrodnikiem ekologicznym jako takim, ale od czasu do czasu oferuje rozwiązania, z których mogą korzystać ogrodnicy ekologiczni.

Wspomniałem o roślinach towarzyszących wcześniej i wzdłuż tych linii, wspomina o pelargoniach doniczkowych. Doniczkowe, dzięki czemu można je przenieść w miejsce, w którym trzeba chronić rośliny. Ale nie byle jakie pelargonie, białe pelargonie wydają się być kolorem preferowanym przez japońskie chrząszcze.

Olejek eteryczny z pelargonii był używany do odstraszania komarów i wszy głowowych, a także do poprawy krążenia i innych zastosowań leczniczych. Chodzi o to, że pelargonie mają właściwości owadobójcze, ale to, co nie jest tak dobrze nagłaśniane, to atrakcyjność, jaką szczególnie białe pelargonie wydają się mieć dla japońskich chrząszczy. A wystarczy jeden kęs geranium i natychmiastowa śmierć naszych małych zielonych szkodników.

Przez przypadek dr Bullard zauważył, że to biały kolor bardziej niż cokolwiek innego zdawał się przyciągać japońskie chrząszcze. Miał 75 pięciogalonowych wiader w różnych kolorach rozrzuconych po całym sadzie. Wystawił je, aby wspomagały podlewanie jego roślin podczas gorących i suchych okresów. Zauważył, że białe wiadra wypełniały się martwymi japońskimi chrząszczami, podczas gdy inne kolorowe wiadra… czerwone, zielone i pomarańczowe były puste!

Jeśli więc szukasz prostego rozwiązania problemu corocznej inwazji japońskich chrząszczy, możesz wystawić kilka białych wiader wody. Niekoniecznie chcesz umieszczać wiadra w swoim ogrodzie, nie chcesz przyciągać tych chrząszczy do swojego ogrodu, ale raczej w niewielkiej odległości od ogrodu, aby je trzymać z daleka.

Oczywiście możesz również użyć doniczkowych, białych pelargonii. Oba działają dobrze, ale trzeba przyznać, że pelargonie są znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem problemu japońskich chrząszczy. Sezon dopiero się zaczyna, ale już w najbliższych tygodniach powinieneś zacząć zbierać pierwsze pomidory, a nawet cukinię.

Leave a Comment