porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze dotyczące pomidorów – Głębokie sadzenie pomidorów

Wiosna jest tutaj, a miłośnicy pomidorów myślą o tym słodkim smaku domowego pomidora. Są to jedne z łatwiejszych w uprawie warzyw, ale wskazówki dotyczące ogrodnictwa pomidorowego są zawsze mile widziane. Niezależnie od tego, czy masz duży przydomowy ogród, czy pojemniki na tarasie, marzysz o dniu, w którym gleba będzie wystarczająco ciepła, aby zejść, zabrudzić i posadzić pomidory głęboko w świeżo przygotowanej glebie.

Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa pomidorów, których się nauczyłem, a która naprawdę zrobiła największą różnicę podczas ich sadzenia, jest to, że naprawdę ważne jest głębokie sadzenie pomidorów. Im głębiej je posadzisz, tym lepiej. Twoim celem jest ustanowienie silnego systemu korzeniowego przy użyciu łodygi rośliny jako rodzaju pręta i korzeni wyrastających nie tylko z dołu łodygi, ale także z boków. Im silniejszy system korzeniowy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że spadną wszędzie, gdy roślina będzie rosła.

Oto, co należy zrobić, kupując rośliny, aby uzyskać wyższe. Odetnij wszystkie liście z wyjątkiem dwóch lub trzech górnych i posadź pomidory na tyle głęboko, aby widoczne były tylko te górne liście. Zostaw wokół niego studnię głęboką na stopę, aby w miarę wzrostu rośliny usuwać liście, gdy tworzą się nowe, i wpychać więcej ziemi wokół łodygi. Zdejmuj liście i dodawaj ziemię, aż studnia będzie pełna. Nawet wtedy możesz wzmocnić system korzeniowy, tworząc kopiec wokół rośliny. Codzienne podlewanie tego rozległego systemu korzeniowego jest jeszcze ważniejsze, ponieważ od tego zależy zdrowie rośliny.

Teraz musisz zrozumieć, że nie zastąpi to innych wskazówek dotyczących ogrodnictwa pomidorów, takich jak tyczenie lub klatki do podtrzymywania roślin. Niektóre z dużą ilością miejsca pozwolą im rosnąć na dobrze ściółkowanej ziemi. Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał pomidory, wie, że w pewnym momencie po prostu szaleje i trudno nadążyć za wszystkimi pędami. Ciągle przycinasz nowe przyrosty i dbasz o rośliny, ale będziesz wiedział, że pod spodem znajduje się silny system korzeniowy, który zapewnia najlepsze możliwe składniki odżywcze z gleby.

Istnieje wiele wskazówek dotyczących ogrodnictwa pomidorów, które przyjdą ci na myśl. Jest wiele do nauczenia się o ich najlepszej opiece i wydaje się, że każdego roku próbujesz czegoś innego. Jedną rzeczą, która nigdy nie powinna się zmienić i stać się częścią standardowej pielęgnacji, jest głębokie sadzenie pomidorów i utrzymywanie ich podlewania.

About the author

sxfqw

Leave a Comment