rośliny wewnętrzne

Podstawy ogrodnictwa warzywnego

Każdy chce mieć pewność, że jego rodziny odżywiają się w możliwie najzdrowszy sposób. Ogrodnictwo przydomowe daje taką możliwość. Ponadto ogrodnictwo przydomowe ma sens ekonomiczny. Ogrodnictwo przydomowe może produkować zdrową żywność za ułamek kosztów, które zapłaciłbyś w supermarkecie.

Zamiast karmić swoją rodzinę żywnością, która została wyprodukowana wiele mil, a może nawet kontynentów z dala od domu, dlaczego nie karmić ich żywnością prosto z rośliny? To jedna z zalet domowego ogrodnictwa. Oprócz tego, że jest to najlepszy wybór z punktu widzenia zdrowia, ogrodnictwo przydomowe jest również wyborem świadomym ekologicznie.

Komercyjne rolnictwo jest biznesem zanieczyszczającym środowisko, biznesem zależnym od toksycznych chemikaliów i używania maszyn zależnych od ropy naftowej. Wszystko, od traktorów, przez kombajny, po półciężarówki transportujące żywność z pól handlowych do sklepów, w których ją kupujesz, zanieczyszcza nasze środowisko. Odpływy rolnicze dostają się do naszych strumieni i innych zbiorników wodnych i nieodwracalnie wpływają na nie oraz na żyjące tam rośliny i zwierzęta. Ogrodnictwo przydomowe oferuje nam alternatywę.

Chociaż może to być niepraktyczne dla początkującego ogrodnika, aby wierzyć, że może zacząć produkować całą swoją własną żywność, z pewnością mają możliwość wyprodukowania jej dobrego procentu. Wybierając nasiona, weź pod uwagę swoją strefę klimatyczną i wybierz to, co jest odpowiednie dla tej strefy. Zacznij od zaledwie kilku odmian roślin, odmian, które wiesz, że twoja rodzina będzie jeść. Uprawa cukinii na niewiele się zda, na przykład, jeśli twoja rodzina będzie kręcić nosem tylko wtedy, gdy położysz ją na ich talerzach.

Przetestuj swoją glebę przed założeniem ogrodu. Możesz kupić niedrogie zestawy testowe praktycznie w każdym sklepie, który sprzedaje artykuły ogrodnicze. Alternatywnie, hrabstwo przetestuje twoją glebę, podobnie jak niektóre uniwersytety. Dzięki testom wiesz, co musisz zrobić, aby zmienić glebę, zanim zaczniesz uprawiać ogród.

Mulczowanie to doskonały sposób zarządzania każdym ogrodem. Nie tylko dodaje składników odżywczych, ale hamuje wzrost chwastów i utratę wody przez parowanie. Możesz zrobić własny kompost lub kupić go w sklepie z artykułami ogrodniczymi. Upewnij się, że znasz zawartość komercyjnie produkowanej ściółki i jesteś pewien jej pochodzenia. Powszechną obecnie techniką jest dodawanie ścieków z oczyszczalni ścieków do przetworzonej materii roślinnej w celu wytworzenia ściółki. Chociaż jest to godne pochwały z punktu widzenia recyklingu, lepiej byłoby zarezerwować ten rodzaj ściółki do stosowania na roślinach niejadalnych!

Podsumowując, ogrodnictwo w domu jest czymś, co większość z nas może robić. Wszystko, czego potrzebujesz, to mała działka, a może nawet pojemnik lub dwa, które możesz ustawić na werandzie lub balkonie. Ogrodnictwo w domu pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale co ważniejsze, zapewnia naszej rodzinie zdrowsze opcje żywieniowe. Innym ważnym powodem, dla którego warto wybrać ogród przydomowy, jest to, że zmniejszysz swój wpływ na środowisko. Chociaż sama redukcja wpływu może wydawać się minimalna, w rzeczywistości coraz więcej osób podejmuje podobne decyzje. Wspólnie nasze wysiłki mogą mieć bardzo realne znaczenie.

About the author

sxfqw

Leave a Comment