porady ogrodnicze

Podstawy ogrodnictwa – porady dotyczące przygotowania gleby i sadzenia

Ogrodnictwo to fajne hobby. Wiele osób uwielbia sadzenie i pielęgnację ogrodów jako sposób spędzania wolnego czasu. Daje im to wartościowy czas do spędzenia z rodziną lub po prostu relaksu. Aby mieć bardzo piękny i zdrowy ogród, musisz mieć podstawową wiedzę ogrodniczą.

Ogrody można klasyfikować według ich dominującej cechy. Jeśli w ogrodzie jest tyle roślin ziołowych, można go określić jako ogród ziołowy. Inne ogrody powstają na podstawie projektu. Większość projektów jest dostosowana do tradycji i motywów praktykowanych w różnych krajach. Wzory ogrodów mogą być inspirowane francuskimi, japońskimi, angielskimi lub innymi krajami.

Stworzenie takiego ogrodu, jaki chcesz, wymaga zainwestowania czasu, zwracając uwagę na przestrzeń, którą chcesz przekształcić w ogród, ilość czasu, którą chcesz poświęcić na opiekę nad ogrodem, oraz budżet, który będziesz wydawać na stworzenie ogrodu. ogród i konserwacja.

Jako początkujący ogrodnik, najważniejszym podstawowym elementem ogrodnictwa, którego należy się nauczyć, jest przygotowanie gleby. Gleba powinna być luźna, aby korzenie mogły rosnąć i wnikać głębiej niż wierzchnia warstwa gleby. Spulchnianie gleby można wykonać poprzez jej spulchnienie.

Przed sadzeniem sprawdź temperaturę podłoża. Ciepła gleba jest niezbędna do sadzenia, ale jeśli gleba jest ciepła, ale słońce wydziela piekący żar; rośliny są wrażliwe i mogą łatwo umrzeć. najlepiej sadzić, gdy jest pochmurny dzień lub gdy występuje niewielka mżawka lub nawet wieczorem.

Kiedy zaczynasz sadzić, zawsze spryskuj, kop i sadź. Gleba może być nieco wilgotna, nawet jeśli przygotowywałeś się przez kilka tygodni. Zawsze spryskuj ziemię wodą i wykop całość tak dużą, jak oryginalny pojemnik z rośliną, którą sadzisz, aby roślina nie musiała dostosowywać się do nowego środowiska.

Kolejną podstawową wskazówką ogrodniczą jest ściółkowanie otoczenia za pomocą suchych liści w miejscu, w którym posadziłeś, aby chronić rośliny. Zapobiegnie to wysychaniu gleby pod wpływem ciepła słonecznego. Niektóre ściółkowanie dostarcza roślinom składników odżywczych, ale ściółkowanie jest niezbędne, ponieważ nasiona wciąż dostosowują się do nowego środowiska.

Ochrona roślin przed szkodnikami i innymi chorobami zapewni zdrowy ogród. Możesz to zrobić tanią metodą, przecierając liście octem. To odstraszy owady, a także sprawi, że rośliny będą bardziej odporne na grzyby.

Wreszcie, nie zalewaj rośliny dużą ilością wody. To błąd popełniany przez wielu początkujących ogrodników i jest główną przyczyną śmierci roślin. Posyp roślinę upewniając się, że gleba jest wilgotna, ale nie polewaj wodą. Postępując zgodnie z tymi kilkoma podstawowymi wskazówkami ogrodniczymi, będziesz mieć piękny, zdrowy i kwitnący ogród.

About the author

sxfqw

Leave a Comment