porady ogrodnicze

Podstawowe porady ogrodnicze dla początkujących

Zdecydowałeś się założyć ogród, ale potrzebujesz podstawowych wskazówek ogrodniczych dla początkujących, to jest odpowiednie miejsce. Ogrodnictwo stało się wspaniałym hobby dla ludzi na całym świecie.

Na ogrodnika czeka wiele nagród, efekty wizualne jego dzieła, zapach kwiatów, wspaniałe świeże powietrze i dużo ćwiczeń. Wyobraź sobie weekend spędzony na podwórku z nogami do góry, pijąc w spektakularnych ogrodach, które stworzyłeś z owoców swojej pracy i miłości. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, oto kilka podstawowych wskazówek ogrodniczych. Bez względu na to, ile masz miejsca, możesz stworzyć arcydzieło ogrodu.

Podstawowe porady ogrodnicze dla początkujących pomogą Ci tworzyć nowe ogrody i sprawią, że będzie to udane i radosne doświadczenie. Na początku idź powoli, zacznij od małych rzeczy, ale użyj swojej wyobraźni. Wybierz projekt, którego ukończenie nie zajmie dużo czasu. Jeśli ukończenie projektu zajmie ci tygodnie, będziesz sfrustrowany i zaczniesz nienawidzić projektu, którym chciałeś się cieszyć. Nawet jeśli masz 75 lub 100 stóp kwadratowych, będziesz zaskoczony, ile możesz zasadzić.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby mieć większy projekt, pracuj w sekcjach i skup się na jednym obszarze na raz. W ten sposób po zakończeniu każdej sekcji możesz cieszyć się ukończoną pracą. Zwiększy to również twoją pewność siebie, dzięki czemu następna sekcja nie będzie tak zniechęcająca.

Ale dla początkującego ogrodnika optymalny jest mały ogród. Będziesz musiał nauczyć się podstaw ogrodnictwa, wszystkiego o chorobach, najlepszych sposobach zwalczania chwastów i szkodników, wszystkich ważnych podlewania oraz kiedy i jak nawozić. Po wstępnym projekcie możesz powiększyć ogród lub posadzić go w innym miejscu na swoim podwórku, ciesząc się nowo odkrytą pewnością siebie.

Aby ograniczyć pielenie ogrodu, umieść ściółkę wokół roślin. Służy to trzem celom; ogranicza pielenie, a także pomaga w kontroli temperatury i zatrzymywaniu wody. To prawda, że ​​są ogrodnicy, którzy uwielbiają uprawiać ziemię i pielić rośliny, ale bardziej satysfakcjonujące byłoby zajmowanie się roślinami lub po prostu obserwowanie ich wzrostu. Aby utrzymać naprawdę zdrowe rośliny, podlewaj je przez dłuższy czas, ale rzadziej. Nie pozwól roślinom wyschnąć. Zawsze podlewaj wcześnie rano, aby liście rośliny miały czas na wyschnięcie w ciągu dnia, co pomaga zapobiegać chorobom grzybiczym.

Po posadzeniu postaraj się, aby Twój ogród był wolny od pestycydów. Szczególnie dobrym naturalnym środkiem odstraszającym jest:

W słoiku wymieszaj 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń i 1 szklankę oleju roślinnego. Wstrząsać energicznie. W pustej butelce z rozpylaczem połącz 2 łyżeczki tej mieszanki i 1 szklankę wody. Stosować w odstępach dziesięciodniowych (lub częściej w razie potrzeby) w celu pozbycia się z roślin mączlików, roztoczy, mszyc, łusek i innych szkodników.

Oto podstawowe wskazówki ogrodnicze dla początkujących. Pamiętaj, że piękne ogrody możesz tworzyć w pojemnikach, które możesz dowolnie przemieszczać. Istnieją setki różnych kombinacji roślin i pojemników, które można wykorzystać w ogrodzie kontenerowym. Tak więc, jeśli jesteś mieszkańcem mieszkania lub bloku, możesz sadzić piękne ogrody na swoim balkonie lub tarasie. Podstawową wskazówką jest to, że ogrody kontenerowe wysychają znacznie szybciej niż rośliny w ziemi, więc bądź czujny, sprawdzając je pod kątem wilgoci.

Udanego ogrodnictwa i powodzenia!

Copyright © Mary Hanna, Wszelkie prawa zastrzeżone.

Ten artykuł może być swobodnie rozpowszechniany na Twojej stronie internetowej iw Twoich ezinach, o ile cały artykuł, informacja o prawach autorskich, linki i pole zasobów pozostaną niezmienione.

About the author

sxfqw

Leave a Comment