porady ogrodnicze

Pielęgnacja ogrodu: czy robisz to dobrze

Pielęgnacja ogrodu jest ważna dla zdrowia roślin. Do budowy doniczek lepiej jest używać naturalnych materiałów, takich jak pokruszone muszle i kamyki.

Nie wystawiaj roślin na działanie chemikaliów, światła słonecznego ani innych szkodliwych substancji. Pozwolenie na kilka godzin ekspozycji może być dobre dla rośliny. W rzeczywistości bezpośrednie światło słoneczne przez kilka godzin może chronić młode liście przed uszkodzeniem, zwłaszcza w najgorętszej części dnia.

Gleba jest niezbędna do przetrwania roślin. Bardzo ważne jest mieszanie składników i nakładanie ich na glebę.

Wybierając rośliny, staraj się używać ziół, które tolerują zimną pogodę. Możesz także użyć jednego zioła, które może przetrwać wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i innego, które nie jest wrażliwe na zimno. W ten sposób będziesz mieć dwa rodzaje roślin.

Posadź wszystkie rośliny w jednej doniczce, aby uniknąć gnicia korzeni. Jeśli gleba jest pełna pęknięć i dziur, może to powodować podmokłe warunki. Użyj garnka z otworem drenażowym.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podlewaj rośliny co najmniej dwa razy w tygodniu. Ale jeśli twój ogród jest mały, nie jest konieczne codzienne podlewanie. Regularne podlewanie pomoże glebie pozostać wilgotną przez cały rok.

Podczas wykonywania jakichkolwiek czynności ogrodniczych uważaj, aby nie uszkodzić korzeni. Zdziwisz się, jak bardzo może dojść do zgnilizny korzeni, jeśli naruszysz glebę. Dlatego należy zachować ostrożność podczas sadzenia i unikać kopania w ziemi.

Wykorzystanie słońca zamiast światła jest bezpieczną metodą zabijania owadów. Możesz umieścić plastikowy arkusz nad roślinami i zostawić go na noc. Rano zdejmij plastikową folię i zastąp ją folią aluminiową.

Składniki odżywcze, których potrzebują rośliny, powinny znajdować się w glebie. Należy wykorzystać porę deszczową do rozprowadzenia nawozu wokół roślin. Nawet jeśli pogoda jest zimna, ale ogród jest pełen chwastów, lepiej jest użyć nawozu.

Podczas podlewania roślin pamiętaj o wypłukaniu całej wody i gleby. Jeśli nie spłuczesz całkowicie gleby, możesz uszkodzić rośliny. Gdy korzenie są mokre, możesz użyć gąbki lub myjki, aby pozbyć się nadmiaru wody.

Zawsze sprawdzaj stan swoich roślin przed pójściem spać. Kiedy używasz naturalnych materiałów ogrodowych, twoje rośliny będą zdrowsze. Dowiedz się więcej o pielęgnacji ogrodu z tego artykułu i uprawiaj piękne kwiaty, warzywa i zioła.

About the author

sxfqw

Leave a Comment