gardening tips

Pięć metod organicznej kontroli szkodników

Jednym z największych problemów w ogrodnictwie ekologicznym jest zwalczanie szkodników. Pozostawione bez kontroli szkodliwe owady mogą zabić rośliny lub uniemożliwić im produkcję. Od mrówek i mszyc po ślimaki i ślimaki — istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie szkodników z cennych produktów bez szkody dla środowiska. Oto pięć świetnych sposobów na organiczne pozbycie się szkodników.

1) Naturalne zioła – Wiele roślin naturalnie odstrasza owady. Mięta, lawenda i czosnek stanowią wspaniałe dodatki do Twojego ogrodu i udowodniono, że odstraszają niektóre z najczęstszych szkodników, takich jak mszyce, ćmy i chrząszcze.

2) Inne owady – Niektóre owady atakują i zjadają inne owady, pozostawiając rośliny nienaruszone. Ulubienica wszystkich, biedronka, uwielbia ucztować na mszycach i może zjeść ich 50 lub 60 w ciągu jednego dnia. Modliszka może zjeść 16 świerszczy dziennie i zaatakuje prawie każdego owada szkodliwego dla roślin. Nicienie, rodzaj małych pasożytów, są również bardzo skuteczne w zwalczaniu wielu różnych szkodników, chociaż mogą być śmiertelne dla innych pożytecznych owadów.

3) Spraye botaniczne – Niektóre pestycydy zostały certyfikowane do stosowania w ogrodnictwie ekologicznym. Należą do nich olejek neem, sabadilla i rotenon. Olejek neem pochodzi z drzewa neem w Indiach i jest używany w ogrodnictwie od 4000 lat. Sabadilla jest produkowana z lilii sabadilla i jest uważana za najmniej toksyczny ze wszystkich naturalnych pestycydów. Rotenon pochodzi z dwóch korzeni rodziny motylkowatych i może chronić wiele roślin przed niszczącym działaniem owadów.

4) Pestycydy mineralne – Są to po prostu sproszkowane chemikalia, którymi spryskuje się rośliny i wokół nich. Siarka była używana jako pestycyd ponad 3000 lat temu przez Greków i nie jest toksyczna dla ssaków. Siarka wapienna to mieszanka, którą stosuje się na drzewach owocowych, ale ma niefortunną wadę polegającą na zapachu zgniłych jaj. Należy zachować ostrożność podczas stosowania siarki w temperaturach powyżej 80 stopni, ponieważ mogą one być szkodliwe dla roślin.

5) Ziemia okrzemkowa – Jest to nietoksyczny środek owadobójczy wydobywany ze skamieniałych resztek muszli krzemionkowych maleńkich stworzeń morskich. Jest szczególnie dobry do pozbywania się ślimaków, krocionogów, mszyc i pasikoników. To rozwiązanie jest szczególnie zabójcze dla owadów, ponieważ jego mikroskopijne krawędzie rozcinają je i wysuszają wnętrzności.

Jak widać, organiczna kontrola szkodliwych owadów nie jest bardzo trudna ani kosztowna i często daje bardziej aromatyczny produkt. Wielu ogrodników stosuje teraz naturalne metody zwalczania szkodników, ponieważ dobrze się sprawdzają i są przyjazne dla środowiska.

Leave a Comment