jak uprawiać roślinę

Odbieranie: czy ktoś może mieć trudności z przyjmowaniem, jeśli doświadczył traumy rozwojowej?

Jeśli ktoś miałby cofnąć się o krok i zastanowić nad swoim życiem, może odkryć, że często trudno mu otrzymać to, czego potrzebuje, aby przetrwać, nie mówiąc już o rozwoju. Tak więc, jeśli chodzi o pieniądze, rzadko mogą mieć ich wystarczająco dużo.

Utrzymanie dachu nad głową będzie wówczas nie lada wyzwaniem i może nie zawsze wystarczyć im do jedzenia. Z tego powodu rzadko będą mieli wystarczająco dużo pieniędzy na zakup „luksusowych” przedmiotów.

Jedna wielka walka

Być może od lat nie byli na wakacjach i nawet nie myśleli o wyjeździe. Ale jeśli z trudem wiążą koniec z końcem, nie pozostanie im dużo energii na myślenie o takich rzeczach.

Nie oznacza to, że nie będą mieli pracy i będą żyć z jałmużny. Nie, mogą mieć jedną lub kilka prac, ale bez względu na to, ile mają, nie zarobią wystarczająco dużo pieniędzy.

Inny obszar

Oprócz tego może się okazać, że w ich życiu nie ma zbyt wielu ludzi, a ci, którzy są w ich życiu, nie są zbyt pomocni. Dzięki temu mogli uwierzyć, że prawie wszystko muszą zrobić sami.

Jeśli chodzi o ich romantyczne relacje, może nie być lepiej, ponieważ mogli nigdy nie być w związku. Lub, jeśli tak, mogli być z co najmniej jedną osobą, która nie była w stanie naprawdę być przy nich.

Działa Na Pusty

Gdyby były roślinami, otrzymywałyby od czasu do czasu tylko kilka kropel wody. W rezultacie nie otrzymają tego, czego potrzebują, aby rosnąć i rozwijać się, ale otrzymają wystarczająco dużo, aby upewnić się, że nie umrą.

Dlatego normalne będzie dla nich bycie w niedostatku i postrzeganie życia jako jednego wielkiego wyzwania. Nie będą musieli szukać wyzwań do pokonania, po prostu przetrwanie każdego dnia będzie wyzwaniem.

Zaangażowanie w pracę

Jeśli zwykle ciężko pracują i robią wszystko, co w ich mocy, aby spróbować zmienić swoją sytuację, można powiedzieć, że postąpią właściwie. Oznacza to, że nie będą tylko siedzieć i czekać, aż ich życie się zmieni.

Mimo to może im być jeszcze trudniej poradzić sobie z tym, co się dzieje, ponieważ włożą tak wiele wysiłku, a jednocześnie otrzymają bardzo mało w zamian. Jeśli mają tendencję do czucia się ofiarą, nie będzie to dużym zaskoczeniem.

Zbawiciel

Czasami wyobrażają sobie, jak by to było, gdyby ktoś przyszedł i uratował ich przed tym, co się dzieje. Ponieważ był to czas, kiedy w końcu otrzymają to, czego potrzebowali, aby móc się rozwijać.

W innych momentach mogą się zastanawiać, dlaczego inni ludzie są w stanie otrzymać to, czego potrzebują i nie walczą tak jak oni. Mogłoby się wydawać, że ci ludzie mają coś, czego sami nie mają lub są w jakiś sposób wyjątkowi.

Bez kontroli

Mogli wierzyć, że jedynym sposobem na zmianę ich życia jest zmiana tego, co dzieje się „tam”. Jeśli tak się nie stanie, będą musieli pogodzić się z tym, co się dzieje i nadal cierpieć.

Jednakże, chociaż może się wydawać, że problemem jest to, co dzieje się na zewnątrz, co jeśli tak nie jest? Co jeśli to, co dzieje się w środku, powstrzymuje ich przed otrzymaniem tego, czego naprawdę potrzebują?

Głębsze spojrzenie

Istnieje prawdopodobieństwo, że w głębi duszy nie czują się wystarczająco bezpieczni, aby przyjmować, a zatem mają potrzebę trzymania świata na dystans. Problem polega na tym, że skoro nie są tego świadomi, to tak jakby ktoś lub coś „tam” ich pozbawiało i/lub nawet karało.

W tym momencie mogą mieć trudności ze zrozumieniem, dlaczego mieliby tak postępować, zwłaszcza że im to nie służy. Aby zrozumieć, dlaczego tak jest, będą musieli przyjrzeć się bliżej temu, co wydarzyło się w okresie ich młodości.

W drodze powrotnej

Być może był to czas, kiedy brakowało im opieki, której potrzebowali, aby móc rosnąć i rozwijać się. Tak więc, jeśli nie były zaniedbywane, ich opiekun mógł nie dostroić się do ich potrzeb.

Nie otrzymując dostrojonej opieki, której potrzebowali, nie byliby w stanie związać się ze swoim głównym opiekunem. Kiedy ich opiekun był tam, chociaż nie był z nimi w zgodzie, spowodowaliby u nich traumę.

Zagrożenie

Kontakt z ludźmi, coś, czego potrzebowali, i ogólnie życie, skończyłoby się kojarzeniem jako zagrożenie dla ich przetrwania. Sposobem na poradzenie sobie z tym bólem byłoby zamknięcie się i odłączenie od siebie.

Ponieważ byli całkowicie bezsilni i zależni, nie mieli innego sposobu na zareagowanie. Wtedy bycie w stanie odłączenia i trzymanie życia na dystans powstrzymałoby ich przed traumą, wraz z pozbawieniem ich potrzebnych składników odżywczych, a teraz spowoduje niepotrzebne cierpienie.

Świadomość

Ten brutalny etap ich życia dobiegnie końca, ale duża część ich istoty nie odejdzie od tego, co się stało. Dlatego nadal będą musieli trzymać życie na dystans i dlatego rzadko, jeśli w ogóle, będą mogli otrzymać to, czego potrzebują.

Jeśli ktoś może się z tym utożsamić i jest gotowy do zmiany swojego życia, być może będzie musiał sięgnąć po wsparcie zewnętrzne. Jest to coś, co można zapewnić z pomocą terapeuty lub uzdrowiciela.

Leave a Comment