ogródek przydomowy

Naturalne środki odstraszające komary w Twoim ogrodzie

Komary stają się ludzkimi wrogami. Nie tylko ugryzienie powoduje, że skóra staje się wyboista, swędząca i czerwonawa, komary mogą również powodować różne choroby, takie jak gorączka denga (gorączka krwotoczna denga) i malaria.

W tym miesiącu fox5dc.com powiedział, że DC zajęło 3. miejsce w USA z najgorszym problemem komarów. Nic tak nie psuje miłego letniego dnia jak ukąszenie komara. Okazuje się, że Waszyngton jest trzecim co do wielkości miastem w kraju pod względem liczby wezwań komarów, wynika z ankiety opublikowanej przez Terminix w Światowy Dzień Komarów.
Dallas znalazło się na szczycie listy Terminix drugi rok z rzędu, podczas gdy Nowy Jork zajął drugie miejsce na liście. Po DC uplasowały się Houston i Los Angeles, które uzupełniły pierwszą piątkę.
„To po prostu stałe”, powiedział Damien Sanchez, właściciel Mosquito Squad w Sterling w Wirginii. Firma obsługuje średnio 500 połączeń dziennie.
„To był najtrudniejszy rok dla kontroli komarów, jaki miałem w ciągu ostatnich 10 lat” – dodał Sanchez. Tegoroczne deszcze utrudniły działania kontrolne i przyczyniły się do eksplozji populacji.

Aby się go pozbyć, ludzie często sięgają po leki zawierające chemikalia, które mogą mieć zły wpływ na zdrowie. Dlaczego nie wypróbujesz innych alternatyw dla używania roślin odstraszających komary w domu?

Okazuje się, że istnieją różne rośliny, które okazały się skuteczne w odstraszaniu komarów. Większość roślin odstraszających owady robi to dzięki swoim naturalnym zapachom, które odstraszają irytujące komary i wprowadzają wspaniałe zapachy do całego ogrodu. Umieść te rośliny w miejscach, w których często będą przebywać goście, na przykład przy części wypoczynkowej lub drzwiach.

Wszystko? Oto rośliny, które mogą pomóc odstraszyć komary w twoim domu.

1. Lawenda
Kwiaty lawendy są fioletowe i mają bardzo aromatyczny aromat. Chociaż zapach ten jest bardzo preferowany przez ludzi, dla komarów aromat lawendy jest aromatem, którego najczęściej unikają. Ponieważ lawenda zawiera substancje linalol i octan linalilu, które są dwiema substancjami niezbyt lubianymi przez komary.
Zmiażdżone kwiaty lawendy wytwarzają zapach i olejek, który może odstraszać komary. Badanie na zwierzętach przeprowadzone na bezwłosych myszach wykazało, że olejek lawendowy skutecznie odstrasza dorosłe komary.
Lawenda ma właściwości przeciwbólowe, przeciwgrzybicze i antyseptyczne. Oznacza to, że oprócz zapobiegania ukąszeniom komarów, może uspokoić i ukoić skórę.
Możesz umieścić lawendę w doniczce w pobliżu okna lub drzwi, aby komary nie dostały się do domu.

2. Kocimiętka
Kocimiętka lub Nepeta cataria to roślina, która jest często używana do stymulacji kotów do większej aktywności. Po kontakcie z tą rośliną Twój kot może wykazywać coraz bardziej aktywne zmiany behawioralne. Nie dotyczy to jednak komarów. Ponieważ kocimiętka to roślina, której boją się komary.
Badanie wykazało, że zawartość olejków eterycznych w kocimiętce, znanej jako nepetalakton, jest bardziej skuteczna w odstraszaniu komarów niż lek DEET (dietylo-meta-toluamid), który jest pierwiastkiem chemicznym, który może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie efekty.
Ta roślina może rosnąć wysoko, więc jeśli chcesz ją posadzić w przydomowym ogrodzie, powinieneś posadzić ją w miejscu, które nie zasłania widoku.

3. Trawa cytrynowa
Trawa cytrynowa jest używana nie tylko jako przyprawa do żywności lub napojów. Ta roślina może być również używana jako środek odstraszający komary. Dlatego nie jest zaskakujące, że świece aromaterapeutyczne lub balsamy odstraszające komary często wykorzystują trawę cytrynową jako główny składnik. Trawa cytrynowa może rosnąć w różnych klimatach i rodzajach gleby. To właśnie sprawia, że ​​trawa cytrynowa jest rośliną łatwą do znalezienia i utrzymania w domu.
Chociaż trawa cytrynowa nie nadaje się do sadzenia w doniczkach, można ją przechytrzyć sadząc ją pod oknem wokół domu. Odbywa się to tak, aby komary nie wchodziły do ​​\u200b\u200bdomu.

4. Melisa
Podobnie jak trawa cytrynowa, melisa zawiera również skuteczne związki cytronelalne, które odstraszają komary. Aromat pomarańczy z liści cytryny jest również jednym z zapachów, których komary nie lubią. Mimo to powinieneś być ostrożny, jeśli chcesz sadzić te liście w swoim przydomowym ogrodzie. Ponieważ roślina jest inwazyjna
charakterystyczny lub ma szybki wzrost.

About the author

sxfqw

Leave a Comment