jak uprawiać roślinę

Miej idealne domowe biuro w swojej piwnicy

Gdy piwnica jest sucha i wolna od wilgoci, nadszedł czas, aby zdecydować, w jaki sposób zostanie wykorzystana nowa przestrzeń. Remont piwnicy to poważna decyzja i jeszcze większa inwestycja. Ale wybór sposobu korzystania z tej nowej przestrzeni życiowej będzie największą decyzją, jaką będziesz musiał podjąć w całym procesie wykańczania piwnicy.

Biuro w piwnicy

Wyobraź sobie stworzenie idealnego domowego biura, które umożliwi ci swobodną pracę z domu, jednocześnie ciesząc się dodatkowym czasem spędzonym w domu z rodziną. Właściwa przestrzeń ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu podczas pracy w domu, a nowo wykończona piwnica jest odpowiednią lokalizacją do stworzenia idealnej przestrzeni biurowej. Twoja ukończona piwnica oferuje nie tylko znajome otoczenie rodziny, ale jest to prywatne i bezpieczne miejsce do prowadzenia Twojej firmy i zapewnienia przyszłego sukcesu.

Zanim zaczniesz

Uszczelnij swoją piwnicę

Zdecydowanie najważniejszym krokiem jest upewnienie się, że wszystkie problemy z wilgocią w piwnicy zostały rozwiązane. Jeśli Twoja piwnica jest wilgotna, mokra lub podatna na powodzie, pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z dobrym wykonawcą hydroizolacji, który może określić Twoje specyficzne potrzeby i warunki. Następnie ten ekspert zaleci najlepsze opcje naprawy, które spełnią Twoje specyficzne potrzeby.

Hydroizolacja piwnicy jest koniecznością i musi być wykonana prawidłowo, aby chronić Twój dom. Dlatego unikaj prac typu „zrób to sam”, które wymagają stosowania wewnętrznych uszczelniaczy i farb wodoodpornych. Produkty te nie wytrzymują ciśnienia hydrostatycznego (ciśnienie wody z zewnątrz, które powoduje pęknięcia i inne problemy) ani próby czasu, stają się słabe, odpryskują, pękają i łuszczą się.

Prowadzenie firmy z domu wymaga dużo drogiego sprzętu biurowego i ważnych dokumentów. Nigdy nie będziesz chciał stwierdzić, że po zainwestowaniu dużo czasu, energii i pieniędzy w swój domowy biznes, wszystko zostało zniszczone przez wodę – wszystko w ciągu dnia pracy.

Skutki wilgoci

Wilgotne piwnice mogą być niezdrowe z powodu rozwoju pleśni. Wiadomo również, że grzyby rosną w ciemnych, wilgotnych miejscach i powodują nieprzyjemne zapachy. Wilgoć może również powodować wilgotne plamy; pęknięcia; słabość strukturalna; rozkład drewna; rdza; i może powodować odpryskiwanie, łuszczenie się i pękanie farby.

Chłodzenie i ogrzewanie

Wilgotne powietrze może być bardzo trudne do schłodzenia lub ogrzania, co może być dość kosztowne dla miesięcznych rachunków za energię. Większość podłóg w piwnicach wydaje się być chłodna, dlatego należy bardzo dokładnie rozważyć wszystkie dostępne opcje, aby zobaczyć, co najlepiej spełni Twoje specyficzne potrzeby.

Twoja piwnica może utrzymać ciepłe powietrze zimą i chłodne powietrze latem dzięki odpowiednim produktom i naprawom.

Składowanie

Z biegiem czasu nasze przestrzenie życiowe zapełniają się rzeczami osobistymi i nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na odpowiednie przechowywanie. Rozważ zainstalowanie różnych rozmiarów półek, szafek i dodatkowych schowków, aby uzyskać dodatkowe miejsce na książki, akta i dokumenty osobiste. Dodatkowe miejsce do przechowywania jest nie tylko wygodne w każdym domowym biurze, ale także niedrogie.

Posadzka

Istnieje wiele rodzajów podłóg, spośród których możesz wybrać wyposażenie swojego nowego biura. Większość produktów działa dobrze, ale może to być przytłaczające. Po prostu upewnij się, że Twój wybór odpowiada Twojemu budżetowi, potrzebom, stylowi i gustowi.

– W piwnicach nie zaleca się układania wykładzin dywanowych, chyba że pod wykładziną zainstalowano paroizolację.

– Podłogi z twardego drewna mogą stanowić wartość dodaną w każdej przestrzeni, ale podłogi z twardego drewna nie są zalecane do piwnic, ponieważ wilgoć może spowodować wypaczenie podłogi w przypadku wystąpienia wilgoci.

– Panele podłogowe to doskonała alternatywa dla podłóg drewnianych. Zapewni to pożądany wygląd i dodatkową izolację.

Udekorować

Gdy wykonawca spełni wszystkie Twoje potrzeby, teraz przychodzi zabawna część; dekorowanie i wyposażanie Twojego nowego domowego biura. Najpierw przypisz całemu sprzętowi i meblom żądaną lokalizację. Zapewni to wyposażenie Twojego biura; komputery, drukarki, telefony i małe AGD będą miały dostęp do gniazdek elektrycznych. Zawsze organizuj swoje domowe biuro tak, aby jak najlepiej pasowało do Ciebie i cennych potrzeb Twoich klientów.

Teraz nadszedł czas, aby uczynić przestrzeń tak wygodną i przytulną, jak to tylko możliwe. W końcu to tam będziesz spędzać dużą część swojego czasu. Dodaj zasłony z tkaniny, wygodne poduszki, rośliny, obrazy i kwiaty.

Teraz nadszedł czas, aby wysłać zaproszenia, aby ogłosić wielkie otwarcie i zbudować stronę internetową dla nowej firmy, ale co ważniejsze, nadszedł czas, aby cieszyć się nowym biurem domowym.

Leave a Comment