rośliny wewnętrzne

Korzyści zdrowotne roślin domowych

Kiedy myślisz o roślinie domowej, prawdopodobnie myślisz o zielonej roślinie, którą od czasu do czasu podlewasz, prawda? Ale czy wiesz, że te ładne zielone liście mogą być korzystne dla twojego zdrowia? Posiadanie roślin domowych w pomieszczeniach może poprawić twoje zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.

Wiele osób uważa, że ​​uprawa roślin domowych w pomieszczeniach jest zbyt dużym problemem, więc zwracają się do odmiany jedwabiu, aby uzyskać zielone liście w swoich domach. Ale naprawdę jest inaczej w tym, jak czujesz się w domu, gdy rośliny są prawdziwe. Czy wiesz, że żywe rośliny mogą poprawić jakość powietrza, którym oddychamy? Zielone rośliny są znane z usuwania dwutlenku węgla z powietrza, ale mogą również filtrować szkodliwe toksyny i zanieczyszczenia. Dzięki temu powietrze w Twoim domu będzie zdrowsze dla Twojej rodziny, co z kolei może pomóc w utrzymaniu zdrowia Twojej rodziny!

Oprócz pomocy w oczyszczaniu powietrza posiadanie roślin domowych w domu może faktycznie pomóc w zapobieganiu alergiom u dzieci. Jeśli dzieci są narażone we wczesnym okresie życia na rzeczy, które zwykle powodują problemy z alergią, zaczną rozwijać tolerancję i odporność na alergen. Działa podobnie do niestandardowych zastrzyków alergicznych, które ludzie otrzymują od swojego alergologa. Alergolog przeprowadza test alergiczny, a następnie przygotowuje surowicę z rzeczy, na które dana osoba jest uczulona. Osoba otrzymuje cotygodniowe strzały tej surowicy, aby pomóc im zbudować tolerancję. Narażenie rodziny na rośliny domowe może działać w ten sam sposób, pomagając im budować tolerancję na rośliny w twoim domu. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli ktoś w Twojej rodzinie ma poważne alergie, powinieneś porozmawiać z lekarzem przed wprowadzeniem roślin domowych do jego środowiska.

Oprócz korzyści dla zdrowia fizycznego roślin domowych, pomagają one również w zdrowiu psychicznym. Kiedy ktoś jest przygnębiony lub samotny, opieka nad żywą istotą może pomóc mu znaleźć cel w życiu. Wiele osób mieszka w miejscach, w których zwierzęta nie są akceptowane, więc roślina doniczkowa to dobry wybór. W razie potrzeby osoba angażuje się w podlewanie, nawożenie i przycinanie rośliny. To świetna terapia dla osób z problemami psychicznymi.

Otaczanie się żywymi istotami jest dobre dla duszy, więc posiadanie roślin domowych jest dobre dla zdrowia duchowego. Opieka nad inną żywą istotą i bycie narażonym na piękno może sprawić, że poczujesz pokój ze światem lub przynajmniej ze swoim małym zakątkiem świata.

Posiadanie roślin domowych ma wiele zalet. Chora lub martwa roślina nie przynosi jednak żadnych korzyści zdrowotnych. Upewnij się, że regularnie podlewasz rośliny i co trzy miesiące mieszasz w glebie nawóz o powolnym uwalnianiu. Jeśli dbasz o swoje rośliny, zapewnią ci lata piękna i dodatkowe korzyści w postaci czystego powietrza, lepszego zdrowia psychicznego i uspokajającego spokoju.

About the author

sxfqw

Leave a Comment