jak uprawiać roślinę

Kiedy zaczynasz uprawiać ogród pomidorowy, czy możesz sadzić razem różne odmiany?

Prawdą jest, że podczas uprawy pomidorów w ogrodzie istnieje szeroki wybór do wyboru, a także każdy rodzaj daje inny smak, kształt i konsystencję. Różnorodność może służyć Ci również do innych celów; może być dobry do dekoracji, do makaronów i sals, do robienia keczupu, a nawet świetnie nadaje się jako przekąska.

Jeśli chcesz uprawiać pomidory różnych odmian, sugeruję, abyś zapoznał się z różnymi rodzajami pomidorów i różnymi sposobami ich uprawy. Etapy uprawy roślin pomidora są w zasadzie prawie takie same, z niewielką różnicą w stosunku do uprawy w pojemniku lub bezpośrednio w ogrodzie. Najwyraźniej musimy rzucać się w oczy i gruntownie edukować w zakresie odmian i wyboru miejsca uprawy pomidorów.

Musimy najpierw zastanowić się, gdzie uprawiać nasze ekologiczne pomidory. Jeśli brakuje nam miejsca w ogrodzie, możemy zdecydować się na sadzenie nasion pomidora w pojemniku lub w wiszących koszach. Uprawa pomidorów różnymi odmianami jest bardziej korzystna i obiecująca dla tych, którzy mają większą przestrzeń ogrodową na swoim podwórku. Kiedy już będziesz w stanie rozróżnić, jaki rodzaj uprawy jest dla Ciebie odpowiedni, możesz teraz zacząć wybierać odpowiedni rodzaj odmiany do swojego ogrodnictwa.

Istnieją dwa rodzaje nasion, określone i nieokreślone nasiona lub rośliny. Zdeterminowane rośliny pomidora to odmiana, która rośnie i dojrzewa w określonym czasie i dojrzewa owoce razem w krótkim czasie, a następnie zatrzymuje się. Roślina powoli traci swój wigor i zaczyna zapadać się. Są one powszechnie nazywane „krzewami”, ponieważ nie rosną przez cały sezon.

Pomidory determinujące są zwykle mniejsze niż pomidory nieokreślone. Przykładami są Roma VF, Better Bush, Bush Early Girl i Mountain Spring. Nieokreślone odmiany pomidorów są jego dokładnym przeciwieństwem. Ten typ rośliny pomidora stale rośnie i owocuje aż do sezonu mrozów, kiedy to rosnąca roślina pomidora zwykle umiera.

W związku z tym ten typ rośliny, na przykład podczas uprawy pomidorów typu befsztyk, może dorastać do 6 – 10 stóp wysokości i dojrzewać owoce przez cały sezon, aż do mrozów. Nieokreślone rośliny pomidora zdecydowanie wymagają znacznego palikowania i ciągłego przycinania. Przykładami tego rodzaju odmian są Big Boy, Beef Master, Early girl oraz większość odmian pomidorów typu Heirloom i Cherry.

Jak widać, jest zatem możliwe uprawianie ekologicznego ogrodu pomidorowego z różnymi odmianami. Jak? Możemy zacząć uprawiać pomidory w pojemnikach, umieszczając w każdej doniczce różne odmiany. Możemy również sadzić mniejsze odmiany w wiszących koszach pojemnikowych. A jeśli masz szeroką przestrzeń ogrodową, zawsze możesz posadzić nieokreślone nasiona pomidorów różnych odmian. Po prostu upewnij się, że są sadzone w odległości co najmniej 24 – 36 cali od siebie.

Istnieje kilka podstawowych kroków, o których należy pamiętać przy uprawie pomidorów:

Najpierw zawsze upewnij się, że Twoja roślina ma równomierną ekspozycję na światło słoneczne każdego dnia przez co najmniej 6-8 godzin. Do tego stopnia, że ​​musi być często i wystarczająco podlewany, aby gleba była cały czas wilgotna. Niedopuszczalne jest również przesadzanie. Rośliny nie tolerują również mrozu, więc w chłodniejszych obszarach sugeruję sadzenie nasion pomidora w pomieszczeniu.

Co ważniejsze, w przypadku nieokreślonych roślin pomidora zawsze należy pamiętać, że tego typu odmiany wymagają palikowania, aby uniknąć gnicia wierzchołków kwiatów. Nawykowe przycinanie liści jest również istotne, aby umożliwić przenikanie światła słonecznego do wszystkich części rośliny pomidora, a zwłaszcza w celu wyeliminowania bakterii i szkodników wpływających na inne rosnące rośliny pomidora.

Jeśli sumiennie sadzisz i uprawiasz swój pomidorowy ogród, to w mgnieniu oka będziesz cieszyć się i delektować prawdziwym smakiem pomidorów z twoich domowych produktów.

About the author

sxfqw

Leave a Comment