gardening tips

Jak znaleźć się w lokalnej gazecie

Pojawienie się w lokalnej gazecie to świetny sposób na rozgłos, i to za darmo! Oprócz dotarcia do lokalnej grupy docelowej dla Twojego rynku niszowego, wiele gazet ma wersje online, co umożliwia umieszczenie linku do artykułu na Twojej stronie internetowej, blogu itp.

Co robić:

1) Zdecyduj, co zrobiłeś, co jest warte opublikowania w wiadomościach i ma znaczenie lokalne.

Wydajesz książkę? Organizujesz zbiórkę pieniędzy lub imprezę społecznościową? Rozpoczynasz nową działalność, nową lokalizację lub oferujesz nowe usługi?

Aby uzyskać pomysły, zajrzyj do lokalnej gazety, aby zobaczyć, jakie historie są drukowane, długie i krótkie. Na przykład w artykułach często pojawiają się lokalni autorzy. Więc jeśli wydałeś e-booka lub książkę drukowaną, jest duża szansa, że ​​napiszą o tobie.

Historia nie musi być związana z Twoją firmą. Chodzi o to, aby Twoje nazwisko znalazło się w gazecie, aby można było chociaż wspomnieć o tym, czym zajmujesz się zawodowo. Na przykład, jeśli ogrodnictwo jest Twoim hobby i mają sekcję ogrodniczą, możesz napisać artykuł o poradach ogrodniczych.

2) Napisz informację prasową. Bądź zwięzły i podaj kluczowe informacje.

Jeśli nigdy nie napisałeś komunikatu prasowego, poszukaj w Internecie kilku wskazówek. Artykuł prawdopodobnie będzie edytowany i zawiera treść, więc nie zdziw się, jeśli to, co widzisz w druku, nie pasuje do tego, co wysłałeś! Pamiętaj o 5 W i jednym H: kto, co, kiedy, gdzie, dlaczego i jak.

3) Prześlij informację prasową do wielu publikacji.

Jeśli mieszkasz w mieście, które graniczy z głównym obszarem metropolitalnym, prześlij gazety z obu obszarów. Weź również pod uwagę wszelkie czasopisma i czasopisma, które dobrze pasują do Twojego tematu.

Większe publikacje mają tę zaletę, że mają większą dystrybucję. Zaletą mniejszych publikacji jest to, że mogą mieć więcej czasu i miejsca dla reportera na przeprowadzenie z Tobą osobistego wywiadu!

4) Bądź cierpliwy!

Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od razu, gazeta może mieć zaległości w zakresie potencjalnych artykułów. Na przykład, ponieważ e-booki sprawiły, że samodzielne publikowanie stało się tak przystępne, może minąć kilka miesięcy, zanim pojawi się jako lokalny autor.

5) Dodaj opublikowaną historię do swojego osobistego portfolio.

Wyrób sobie nawyk prowadzenia specjalnej teczki ze swoimi osiągnięciami, szkoleniami, nagrodami itp.

Streszczenie

Bez względu na dziedzinę lub doświadczenie, zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej reklamy! Twoja lokalna gazeta to świetny sposób na zwiększenie ekspozycji i zwiększenie swojej wiarygodności. Jeśli uważasz, że nie zrobiłeś nic wartego opublikowania – pomyśl jeszcze raz. Przejrzyj całą gazetę, czasopisma i czasopisma, szukając powiązań z rzeczami, które zrobiłeś. Wyślij informację prasową – i jesteś w drodze!

Leave a Comment