jak uprawiać roślinę

Jak ustalić, czy białe drzewo derenia jest martwe czy żywe

Drzewa derenia białego należą do najbardziej lubianych drzew liściastych, kwitnących w kraju i nie bez powodu. Znane ze swoich długich, wdzięcznych gałęzi i przyciągających wzrok przylistków, białe derenie są zwykle sadzone jako okazy lub drzewa akcentujące ze względu na ich oszałamiającą wartość ozdobną, która trwa przez wszystkie cztery pory roku. Amerykański Departament Rolnictwa grupuje White Dereń, lub Cornus Florydaw strefach odporności roślin od 4 do 9, które rozciągają się we wschodnich częściach Stanów Zjednoczonych.

Na tych obszarach zmieniają się warunki klimatyczne i środowiskowe. Oznacza to, że bez odpowiedniej opieki białe derenie mogą łatwo ulec stresowi w tych zewnętrznych warunkach, co może uczynić je bardziej podatnymi na uszkodzenia, choroby i inwazje szkodników. Jeśli masz na swojej posiadłości drzewo White Dereń, które wydaje się niezdrowe, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ustalić, czy jest martwe, czy żywe.

Typowe oznaki stresu

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać drzewa pod kątem oznak stresu. Wczesne wykrycie problemu może uratować twoje drzewa, ale także uchronić cię przed ogromnymi kłopotami. Zaniedbanie rozwiązania problemów z drzewami nie tylko zagrozi bezpieczeństwu, ale może prowadzić do kosztownych napraw w przypadku, gdy drzewo przewróci się na samochód lub dom. Jeśli chodzi o derenie, są to wrażliwe drzewa, które wymagają szczególnej uwagi w pewnych okolicznościach. Na przykład koszenie i wyrywanie chwastów należy wykonywać bardzo ostrożnie w pobliżu dereni, ponieważ mają one płytki system korzeniowy.

A jeśli chodzi o zapłodnienie, słabo zareagują na najmniejszy błąd w obliczeniach. Za dużo nawozu spowoduje tyle samo stresu, co za mało. Słabe nasłonecznienie i nieodpowiednie warunki glebowe również narazą je na stres, powodując utratę zdrowia i wigoru. Typowe objawy stresu to utrata liści, zamieranie korony, zahamowanie wzrostu, słaby kolor liści i inne. Nadgodziny Dereń wykazujący te oznaki stresu w końcu umrze.

Sprawdzanie życia

Aby sprawdzić, czy drzewo White Dereń żyje, czy nie, możesz przeprowadzić prosty test DIY. Jedynym narzędziem, którego będziesz potrzebować, jest mały kieszonkowy nóż. Aby zaoszczędzić czas, należy pamiętać, że dereń, który nie wypuszcza liści przez cały sezon wegetacyjny, jest martwy. Jeśli więc zauważyłeś, że Twój biały dereń w ogóle nie zakwitł, a szczyt sezonu wegetacyjnego drzew dobiegł końca, najprawdopodobniej jest martwy. Jeśli tak nie jest w przypadku białego derenia, przejdź do testu, aby ustalić, czy jest żywy, czy nie.

Krok 1

Zbadaj korę drzewa, skupiając się na podstawie pnia i podstawie większych gałęzi. Jeśli kora łuszczy się, może to oznaczać, że drzewo jest chore lub umiera. Jeśli kora złuszcza się lub łatwo łuszczy się w najgrubszej części gałęzi, gałąź jest martwa, ale może nie całe drzewo. Jeśli wokół podstawy pnia znajduje się pierścień brakującej kory, prawdopodobnie całe drzewo jest martwe.

Krok 2

Użyj scyzoryka, aby zeskrobać 1 cal kory z podstawy pnia drzewa. Jeśli kora jest twarda, a miąższ wilgotny, drzewo żyje. Jeśli jest suchy i łamliwy, drzewo jest martwe.

Krok 3

Chwyć małą gałązkę za jej czubek i wbij paznokieć w ciało. Jeśli uda ci się przeniknąć przez wilgotną tkankę gałązki, to ona żyje. Zegnij go na pół, aby sprawdzić, czy gałązka jest elastyczna, a miąższ zielony. To kolejny znak życia. Jeśli gałązka łatwo się łamie i jest sucha w środku, jest martwa.

Profesjonalna pielęgnacja drzew

Jeśli czujesz się niekomfortowo lub nie możesz wykonać tego testu, skontaktuj się z lokalną i zaufaną firmą zajmującą się pielęgnacją drzew, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Dysponują odpowiednimi narzędziami, szkoleniami i zasobami, aby dokładnie sprawdzać wszystkie gatunki drzew w Ameryce Północnej, a także diagnozować, leczyć i usuwać je w razie potrzeby.

Martwy dereń należy usunąć jak najszybciej, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków i problemów ze szkodnikami. Uzyskaj bezpłatną wycenę od swojego specjalisty od pielęgnacji drzew, aby ocenić cenę usługi usuwania drzew. Zawsze pamiętaj, że rutynowa pielęgnacja drzew to pierwszy i jedyny krok do zdrowych, szczęśliwych drzew, które wytrzymają próbę czasu!

Leave a Comment