jak uprawiać roślinę

Jak uprawiać ogórki różnych odmian i jak skutecznie sadzić ogórki

Wiele osób zauważa, że ​​uprawa ogórków jest dość prosta. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy widzisz je jako pnącza. Zanim nauczysz się sadzić ogórki, potrzebujesz więcej informacji na ich temat, aby zapewnić pomyślny wzrost.

Ogórki należą do rodziny dyniowatych, podobnie jak kabaczki i melony. Istnieją odmiany do krojenia i odmiany do marynowania. Odmiany do krojenia nadają się do spożycia na świeżo i mogą dorastać do około 35 centymetrów, podczas gdy odmiany do marynowania są często marynowane i mogą dorastać do około 10 centymetrów długości. Są szczególnie uwielbiane za dobroczynne składniki odżywcze, które mogą dostarczać naszym paznokciom, włosom i skórze. To właśnie odmiana Burpless znana jest ze swojego dobrego smaku i lekkostrawności.

Przygotowując się do uprawy ogórków, musisz wykopać w ziemi odpowiednią ilość organicznego kompostu. Powinien mieć mniej więcej głębokość łopaty.

Możesz sadzić ogórki w pomieszczeniu. Robisz to wysiewając je w biodegradowalnych doniczkach. Zapewnia to nieuszkodzone korzenie. Można je sadzić tylko przed ostatnimi przymrozkami.

Upewnij się, że odstęp między sadzonkami wynosi około 40 centymetrów. Jeśli zdecydujesz się na uprawę z nasion, zaleca się siew grupowy. Możesz zasiać trzy nasiona w jednym otworze, ponieważ może to zwiększyć szanse na kiełkowanie. Nasiona należy również sadzić na głębokość około 2,5 centymetra.

Aby z powodzeniem uprawiać ogórki, lokalizacja jest bardzo ważna. Codziennie potrzebują dużej ilości ciepła i słońca. Dlatego szklarnie są preferowane dla ogórków. Upewnij się również, że między każdym ogórkiem są odpowiednie odstępy, ponieważ mogą one szybko urosnąć do około 6 stóp. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, możesz również wyszkolić roślinę, aby rosła przy palu, ścianie lub kratce.

Istotna jest oczywiście również różnorodność gleby. Dobrze osuszona gleba jest tym, czego potrzebują ogórki. Możesz również sadzić je w podniesionych łóżkach o wysokości około 6 cali. Rozwijają się również na glebach piaszczysto-gliniastych. Musisz tylko upewnić się, że gleba zawiera duże ilości materii organicznej, ponieważ obornik może zapewnić składniki odżywcze dla roślin.

Pielęgnując ogórki, musisz je regularnie pielić. Tylko pamiętaj, aby nie schodzić poniżej kilku centymetrów, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia systemu korzeniowego. Może to uszkodzić wzrost rośliny.

Musisz podlewać ogórki co tydzień, jeśli chcesz, aby rosły jędrne i soczyste. W rzeczywistości wiadomo, że ogórki mają bardzo wysoką zawartość wody.

Rośliny ogórka mają zarówno kwiaty żeńskie, jak i męskie. Wśród tych dwóch kwiaty żeńskie są tymi, które produkują ogórki. Możesz również pomóc w procesie zapylania, aby zwiększyć liczbę owoców. Możesz użyć wacika do przenoszenia pyłku z kwiatów męskich na środek żeńskich kwiatów. Możesz odróżnić samice od samców, ponieważ mają one małe ogórki u podstawy.

Ogórki nadają się do zbioru już wtedy, gdy osiągną odpowiedni rozmiar. Zwykle ramy czasowe to 50 do 60 dni po posadzeniu. Zauważysz, że ich skóra zmienia kolor na ciemnozielony. Kiedy hej zmieni kolor na żółty, są już przejrzałe.

Wyjmij ogórki, odkręcając je od rośliny. Inną opcją jest cięcie łodyg nad czubkami ogórków.

About the author

sxfqw

Leave a Comment