jak uprawiać roślinę

Jak obchodzić się z pudełkiem do uprawy warzyw

Pojemniki na ziemniaki, plastikowe pojemniki na warzywa i plastikowe pojemniki na ziemniaki rozwiązują jeden z największych problemów w uprawie roślin, jakim jest zapewnienie im odpowiedniej ilości wody. Nadmierne podlewanie, które może się zdarzyć w konwencjonalnym ogrodnictwie pojemnikowym, jest jednym z najczęstszych błędów podczas uprawy tych i innych rodzajów roślin.

Pojemniki na ziemniaki, plastikowe pojemniki na warzywa i plastikowe pojemniki na ziemniaki rozwiązują ten problem, kontrolując dopływ wody do roślin. Uniemożliwia to przelanie i łatwiej nie zanurzyć. Ponieważ współpracują z systemem zbiorników, dostarczają stałą ilość wody. Wodę przelewa się do większego zbiornika i tak długo, jak jest pełny; rośliny pobierają wodę przez stale wilgotną glebę. Growboxy mają również pokrywy glebowe, które zapobiegają pobieraniu przez rośliny zbyt dużej ilości wody. Płyty nie utoną zatem, nawet jeśli będzie padać.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, których możesz użyć podczas obchodzenia się z tymi pudełkami:

1. Zachowaj ostrożność podczas dodawania wody do pojemnika: nie stosuj się do zaleceń dotyczących częstotliwości podlewania dołączonych do pojemnika. Dzieje się tak, ponieważ ta rada zawsze przecenia długość czasu między dodaniem wody. Ponownie, twoja roślina będzie potrzebować więcej wody w miarę wzrostu.

2. Napełnij skrzynki wodą do pożądanego poziomu: Jeśli niektóre skrzynki napełnisz wodą i ziemią, mogą być bardzo ciężkie do przemieszczania, nawet jeśli mają koła. Musisz odpowiednio oszacować ilość wody i gleby, która sprawi, że przenoszenie skrzynek nie będzie trudne.

3. Umieść skrzynki w miejscach, w których łatwo będzie podlewać: Upewnij się, że wąż może dosięgnąć skrzynki do uprawy ziemniaków, plastikowych skrzynek na warzywa i plastikowych skrzynek na ziemniaki. Upewnij się, że znajdujesz i widzisz otwór przelewowy (podczas napełniania pojemnika wodą), ponieważ otwór informuje, że zbiornik jest pełny.

4. Wybierz dobrze osłonięte miejsce: Growbox powinien znajdować się w miejscu, w którym będzie chroniony przed przewróceniem się, na przykład w wyniku silnego wiatru. Istnieją również inne fizyczne wyzwania, przed którymi możesz chcieć chronić rośliny. Ważne jest, aby ocenić wyzwania, które mogą się pojawić, i upewnić się, że rośliny są chronione przed nimi wszystkimi, zanim poniesiesz jakiekolwiek straty.

5. Postępuj zgodnie z instrukcjami karmienia, aby mieć zdrowe rośliny: Upewnij się również, że postępujesz zgodnie z instrukcjami sadzenia. Kierunki karmienia obejmują nie tylko wodę, którą należy umieścić w skrzynkach, ale także nawóz i inne składniki odżywcze lub paszę, które mają być użyte dla rośliny.

6. Dodanie filiżanki dolomitu lub wapna na wierzch gleby doniczkowej, aby zapobiec gniciu wierzchołków kwiatów: Ten problem można również rozwiązać, mieszając 1/4 szklanki wapna z jednym galonem wody i dodając go do zbiornika.

About the author

sxfqw

Leave a Comment