rośliny wewnętrzne

Jak dbać o rośliny domowe

Powrót do domu z rośliną jest jak powrót do domu z życiem. Będziesz musiał pielęgnować go z miłością i troską. Dlatego ważne jest, aby zobaczyć i zrozumieć konfigurację i środowisko swojej przestrzeni, zanim przyniesiesz do domu roślinę. Ważne jest, aby upewnić się, że środowisko w domu/biurze lub innej przestrzeni odpowiada wymaganiom zakładu.

Wszystkie rośliny do życia potrzebują pokarmu, wody i światła słonecznego. Ale różne rośliny wymagają różnych ilości każdego z nich.

1. Woda – Podlewaj rośliny zgodnie z ich potrzebami. Rośliny potrzebują wody, ale nie za dużo ani za mało. Większość roślin lubi mieć stale wilgotne korzenie, ale nie mokre. Musisz zapewnić swojej roślinie stałą wodę. Większość naszych roślin domowych ma jako podstawę torf kokosowy. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy trzeba podlewać roślinę, jest sprawdzenie torfu kokosowego i sprawdzenie, czy jest suchy, i odpowiednie podlewanie. Jeśli torf kokosowy staje się jasnobrązowy i wygląda na suchy, musisz podlać roślinę. Ale jednocześnie musisz upewnić się, że na dnie nie ma zatkania wody. Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego jest włożenie palca do torfu kokosowego i sprawdzenie, czy jest suchy, czy wilgotny od środka.

2. Światło – Następną najważniejszą rzeczą jest światło. Niektóre rośliny wymagają odpowiedniego nasłonecznienia; z drugiej strony niektórzy mogą z łatwością żyć bez naturalnego lub przyćmionego światła.

Na przykład szczęśliwy bambus może sobie poradzić z umiarkowanym poziomem światła pośredniego. Ale Bonsai potrzebuje co najmniej 3-4 godzin światła słonecznego na co dzień. Większość roślin liściastych radzi sobie z niewielką ilością światła słonecznego lub bez niego. Musisz zrozumieć wymagania świetlne swojej rośliny, a następnie znaleźć najlepsze odpowiednie miejsce dla rośliny w domu lub biurze. Innym krytycznym czynnikiem jest tutaj unikanie szoków temperaturowych dla rośliny.

3. Zapobieganie problemom ze szkodnikami – Brud zatyka pory rośliny, co utrudnia oddychanie. Musisz myć liście swojej rośliny kilka razy w miesiącu. Łatwym sposobem na to jest użycie sprayu wodnego. Więc co jakiś czas można spryskać liście wodą w sprayu.

4. Przycinanie żółtych liści — Liście mogą żółknąć z kilku powodów. Jednym z głównych powodów, dla których liście zaczynają żółknąć, a następnie brązowieć, jest suchość. Jeśli roślina jest sucha, będzie miała tendencję do więdnięcia, a liście zaczną żółknąć. Drugim powodem, dla którego tak się dzieje, jest to, że jakaś choroba wpływa na roślinę lub występuje aktywność grzybów. Ważne jest, aby zrozumieć przyczynę żółknięcia liści, zająć się tym powodem, a także przyciąć żółte liście, aby nie wpływały na resztę rośliny. Łatwym sposobem przycinania żółtych liści jest użycie nożyc do przycinania lub prostych nożyczek do roślin liściastych.

5. Pożywienie – Pożywienie odgrywa ważną rolę w pielęgnacji roślin. Ważnym pokarmem dla roślin innym niż woda jest NPK, który należy dodawać do bazy roślinnej raz na 4-6 miesięcy. Możesz dodać ten proszek do wody i dodać tę mieszankę do roślin. Jest to konieczne dla roślin liściastych i bonsai, ale nie jest potrzebne w roślinach Lucky Bamboo.

Oto kilka bardzo podstawowych rzeczy, o które musisz zadbać, aby uzyskać zdrową bujną zieloną roślinę.

Rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

About the author

sxfqw

Leave a Comment