ogródek przydomowy

Historia mebli tarasowych

Styl przeciętnego domu zmieniał się na przestrzeni lat. Duże stare domy wiejskie miały ogromne werandy, które były przedłużeniem rodzinnego salonu. Werandy były niezwykle duże. Dlatego potrzebnych było dużo mebli zewnętrznych. Jednak większość użytych mebli została jedynie przywieziona ze środka. Jeden mebel był elementem wyposażenia większości rodzinnych mebli ogrodowych, tym meblem był bujany fotel. W XVIII wieku fotel bujany był znany jako fotel amerykański. Drewniany fotel bujany był również o wiele wygodniejszy niż ówczesne meble z kutego żelaza.

Nie widzisz teraz tak wielu bujanych foteli, jak wtedy.

Innym bardzo popularnym meblem ogrodowym była huśtawka na werandzie. Huśtawka na werandzie była relaksującym meblem ogrodowym w gorący letni wieczór. Pamiętaj, że w XIX wieku nie było klimatyzatorów.

Wiklinowe meble ogrodowe to kolejny styl mebli, który stał się popularny w czasach wiktoriańskich. Był popularny, ponieważ był bardziej wyszukany niż istniejące meble ogrodowe. Na werandach amerykańskich rodzin dodano stojaki na rośliny i wiele różnych typów stołów. Styl wiktoriański im więcej, tym lepiej. Wiele rodzin miało werandy pełne mebli ogrodowych.

Na południu wiele dużych domów miało werandy. Ganek był większy, aby wspierać werandę. Werandy te miały wiele dużych, ponadgabarytowych mebli, takich jak meble ogrodowe z wikliny lub bawełny. Niestety pogoda na południu nie sprzyjała trzymaniu bawełnianych, tapicerowanych mebli na zewnątrz. Meble z kutego żelaza były również popularnym wyborem w tej epoce. Aby złagodzić niewygodne żelazko, na krzesłach zastosowano poduszki.

W latach trzydziestych XX wieku zaczęły pojawiać się zwykłe meble ogrodowe. Ręcznie robione kute żelazo, odlewy i rurki aluminiowe stały się popularne wiele lat później. Jednak wygodne meble ogrodowe były pożądane przez konsumentów. Krzesła ogrodowe stały się modne wraz z krzesłami z prostymi oparciami, gdy centra miast stały się bardziej zaludnione, a miejsca do siedzenia na zewnątrz były znacznie mniejsze w mieście.

Ponieważ przedmieścia stały się popularnym miejscem dla rodzin, potrzebne było więcej mebli ogrodowych. To tam zaczęło się prawdziwe zapotrzebowanie na zewnętrzne meble ogrodowe. Ludzie chcieli rozszerzyć swoją rozrywkę na świeżym powietrzu, a zapotrzebowanie na meble ogrodowe ogromnie wzrosło. Tendencja ta rośnie do dziś.

Bardziej zaawansowane technologicznie materiały są opracowywane do budowy zewnętrznych mebli ogrodowych, ponieważ ludzie oczekują od mebli ogrodowych trwałości, łatwości pielęgnacji i wytrzymałości. Ludzie spędzają coraz więcej czasu na świeżym powietrzu i rozszerzają swoje domy poprzez koncepcję kuchni i pokoi na świeżym powietrzu. Rozrywka w domu sprawiła, że ​​konieczne było posiadanie różnych rodzajów mebli ogrodowych. Ludzie posiadają wanny z hydromasażem, baseny i wiele innych zabawek na świeżym powietrzu, które wymagają specjalnych mebli ogrodowych. Zgodnie z wymaganiami ludzi, zewnętrzne meble ogrodowe będą nadal ewoluować w stylowe elementy, z których będą mogli korzystać na co dzień.

About the author

sxfqw

Leave a Comment