jak uprawiać roślinę

Heirloom Tomatoes — przegląd 7 różnych odmian pomidorów Heirloom

Od ponad 30 lat uprawiam pomidory hybrydowe Better Boy. Są niezawodne i zawsze dają dobre plony. W zeszłym roku zdecydowałem się dodać kilka roślin dziedzicznych do mojej grządki pomidorów. Wiedziałem już, że pamiątki nie mają właściwości odporności na choroby, które mają hybrydy, ale w moich poszukiwaniach słodszego pomidora postanowiłem mimo wszystko spróbować. Zamówiłem nasiona w firmie specjalizującej się w nasionach pamiątkowych i założyłem rośliny we własnej szklarni. Gdy rośliny osiągnęły odpowiedni rozmiar, przeniosłem je do mojego ogrodu.

Posadziłem 7 pomidorów Mr. Stripey, 7 Djena Lee’s Golden Girl, 7 niemieckich pasiastych, 6 pysznych i 4 pomidory First Pick. Posadziłem również 10 hybryd Better Boy, w sumie 41 roślin. Wyhodowałem tylko nieokreślone odmiany, które mają dawać plony aż do przymrozków. Ta liczba roślin powinna wyprodukować wystarczającą ilość pomidorów na całą salsę i sosy, które zaplanowałem na konserwowanie. Nawet się nie zbliżył.

Chociaż w zeszłym roku nie uprawiałem pomidorów Rutgers i Marglobe, uprawiałem je już wiele razy. Jeśli interesuje Cię uprawa pamiątek, ich wyniki również mogą okazać się przydatne. Jedynym powodem, dla którego ich nie uprawiałem w zeszłym roku, był brak miejsca w ogrodzie.

Panie Stripey było dla mnie czymś w rodzaju rozczarowania. Czytałem dobre rzeczy o tej odmianie pomidorów, więc miałem duże nadzieje. Średniej wielkości owoce smakowały bardzo dobrze, ale produkcja była słaba. Na każdej roślinie wyrosła garść pomidorów, ale po pierwszym zbiorze zawiązały bardzo niewiele dodatkowych owoców.

Złota dziewczyna Djeny Lee wyrósł najlepiej ze wszystkich mieszańców. Pomidory były duże, a rośliny produkowały najwięcej pomidorów. Smak był łagodny i słodki, jak przystało na żółtego pomidora. Ściany były dość grube, więc zagłębienie na nasiona było mniejsze niż przeciętnie, co jest dodatkowym atutem. Kontynuowali także ustawianie pomidorów dłużej niż jakiekolwiek inne pamiątki. Znowu będę hodować Gold Girls Djeny Lee.

Pasiasty niemiecki rośliny okazały się dla mnie klapą. Podejrzewam, że sprzedano mi nasiona, które nie były zgodne z odmianą. Być może został zapylony krzyżowo. Pomidory były średniej wielkości żółte bez żadnych pasków.

Smakowały dobrze, ale produkowały bardzo słabo. Byłem bardzo rozczarowany. Jadłem kiedyś pyszne niemieckie pomidory w paski uprawiane przez znajomego, ale były to bardzo duże różowawe pomidory z czerwonymi paskami. Moje nie były do ​​nich podobne.

Pyszne wytworzyły ładne, czerwone, średniej wielkości pomidory, ale po raz kolejny nie dawały zbyt dobrych plonów po pierwszym rzucie. Pomidory były idealnie okrągłe i miały dobry smak.

Pierwszy wybór była stratą miejsca w ogrodzie. Rośliny były małe i wrzecionowate. Nie spodziewałem się wtedy dużej produkcji, ponieważ jest to wczesna odmiana pomidora, ale z pewnością spodziewałem się więcej, niż otrzymałem. Mogłem zebrać w sumie 8 pomidorów ze wszystkich czterech roślin razem wziętych. Po pierwszym zbiorze w ogóle nie sadzają już pomidorów.

Rutgersa zawsze dobrze rosły i dawały mi dobre plony. Są to okrągłe średniej wielkości czerwone pomidory o dobrym smaku. Wydawały też całkiem dobre plony aż do przymrozków.

Marglobe zawsze wykonywał dość dobrą robotę, produkując plony dobrej wielkości. Są to czerwone, spłaszczone pomidory o grubszych niż przeciętne ściankach, co czyni je całkiem dobrym zamiennikiem odmian typu makaron. Smakują dobrze, ale nie są dokładnie krojonymi pomidorami. Zwykle kontynuują produkcję aż do mrozów, chociaż nie udało im się to raz lub dwa.

Na szczęście miałem dość zdrowego rozsądku, aby zasadzić kilka hybryd Better Boy, inaczej nie miałbym prawie żadnych pomidorów w zeszłym roku. Są zawsze niezawodne i produkują aż do mrozów. Będę kontynuował poszukiwania idealnej pamiątki, ale w międzyczasie pozostanę przy uprawie Better Boys, aby zapewnić pewny plon. Będę ponownie uprawiał hybrydy Golden Girl, Rutgers i Marglobe Djeny Lee, ale w przyszłym roku wypróbuję tylko kilka nowych odmian. Może spróbuję wyhodować Brandywines. Słyszałem dobre rzeczy o pomidorach rodowych Brandywine.

About the author

sxfqw

Leave a Comment