jak uprawiać roślinę

Feng Shui w ogrodzie

Mając od wielu lat firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów, jedną z najważniejszych rzeczy, których się trzymaliśmy, było instalowanie dobrych, zdrowych roślin. Rośliny o słabym wzroście lub, co gorsza, martwe rośliny lub drzewa są szkodliwe dla dobrobytu. Zły wizerunek firmy. Możesz więc sobie wyobrazić, że w rezultacie mieliśmy zdrowy i dobrze prosperujący biznes. Kiedy Feng Shui ogrodu jest prawidłowe, tworzy pomyślne szczęście i przyciąga szczęśliwe Chi do twojego domu i życia.

Feng Shui i wdzięczność.

Przede wszystkim musimy spostrzec liczne błogosławieństwa, jakie mamy w życiu; nasze rodziny, nasze relacje, nasza praca, nasze zdrowie, nasi przyjaciele i dzieci, a także wszelkie inne atrybuty, na których możemy się skoncentrować, takie jak nasze umiejętności, nasza troska i współczucie, nasze uznanie dla natury na przykład w świeżych kwiatach itp. Itd. dobrym pomysłem jest sporządzenie ich listy i częste odwoływanie się do nich. Kiedy o nich myślimy, dodawaj do nich dodatki, gdy myślimy o większej liczbie. Buduje niesamowity obraz tego, jakie szczęście już mamy.

Rób codzienne afirmacje.

Oto dwa proste przykłady. Jeden działa, podczas gdy drugi pozostawia nas w tyle

Aby uzyskać dobrobyt w ogrodzie, spróbuj tego: „Jestem błogosławiony, że jestem otoczony ciągłym przepływem obfitości i dobrobytu w moim życiu”

Zamiast „Ten ogród uczyni mnie bogatym. Będę miał z niego mnóstwo pieniędzy”

Powodem, dla którego to pierwsze działa, a drugie nie, jest to, że przyszłość nigdy nie nadchodzi. Utrzymuje dobrobyt poza zasięgiem i nieosiągalny dzisiaj. Ten pierwszy skupia się na teraźniejszości.

Dobrobyt w pieniądzach, przyjaźni, miłości, zdrowiu, rodzinie, wiedzy, szczęściu, pokoju i duchowym bogactwie są ze sobą powiązane, więc dawaj dużo i otrzymuj jeszcze więcej. Okazuj ten rodzaj energii, ćwicz je, realizuj je w swoich codziennych czynnościach, a pomyślność trzaśnie drzwiami.

Wodospady

Wodospady reprezentują bogactwo. Bardziej pomyślny, gdy płynie w kierunku domu. Użytkownik nie tylko odniesie większe korzyści z wizualnego wpływu wodospadu płynącego w tym kierunku, ale może to oznaczać stratę i utraconą szansę, jeśli odpłynie z domu.

Wodospad, który porusza się zbyt szybko lub energiczne lustra pędzące, płynąca Chi, co również wskazuje na szybkie nawyki wydawania pieniędzy i wydawanie pieniędzy. Często dobrobyt wiąże się z zachowaniem nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy. Wodospady muszą być zrównoważone pod wieloma względami. Wybierz projekt, który dodaje meandrujący, delikatnie poruszający się strumień. Woda delikatnie spływająca po naturalnych skałach i kamieniach daje o wiele bardziej pożądany efekt. Podobnie jak w przypadku wszystkich zaangażowanych elementów, kluczem jest ich odpowiednie proporcje, ładnie wyważone, aby uniknąć wszelkich nierównowag.

Najbardziej odpowiednie lokalizacje to umieszczanie wodospadów poza werandą lub tarasem (Bogactwo) oraz w pobliżu, obok lub w zasięgu wzroku Kuchni (dobrobyt). Co więcej, umieść go w jakiejś grządce dzikich kwiatów, ponieważ kwiaty pobudzą dobrobyt firmy. Przykłady czerwonych kwiatów i czerwonych struktur, kwitnących na czerwono krzewów, drzew o czerwonych liściach… klony japońskie, jagody ostrokrzewu, czerwone azele, czerwone ponisetie. Czerwony koreluje z bogactwem, sławą i reputacją.

Feng Shui… Wejścia i dobrobyt

Pierwszym punktem tutaj jest praca z warunkami, które mamy. Nie ma sensu próbować przesuwać drzwi, zmieniać trasy podjazdu ani wprowadzać drastycznych zmian. Osoby mieszkające w społecznościach muszą pamiętać o wszelkich ograniczeniach nałożonych przez stowarzyszenie właścicieli domów. Ludzie mogą dokonywać bardzo prostych, niedrogich i skutecznych zmian.

Oto kilka sugestii, które ludzie mogą przyjąć bez większego wysiłku i, miejmy nadzieję, z niewielką ingerencją ze strony stowarzyszenia. Umieść ozdobnego smoka (niekoniecznie czerwonego) dla najlepszego pomyślnego Chi przy wejściu. Z pewnością przyniosą one szczęście, radość, bogactwo, obfitość, dobrą energię i pomyślność.

W pobliżu wejścia rozważ kolor czerwony. Czerwony dla bogactwa. Można sadzić czerwone Kwitnące Krzewy, takie jak;

• Hibiskus. Ulubiony i nieustępliwy kwiat. Łatwa w pielęgnacji. Niech rośnie naturalnie.

• Róże dywanowe z czerwonych kwiatów (Rosa flower carpet to cudowna roślina. Daję jej oceny 10 na 10. Odmiana odporna na szkodniki i choroby, niska wysokość i bardzo tolerancyjna na wiele warunków, nawet zaniedbanie, absolutna masa karmazynowoczerwonych kwiatów i niesamowita obfitość z długie okresy kwitnienia),

• Czerwone azele, jednoroczne kwitnące na czerwono

• Ruscus aculeatus (Ruscus aculeatus) dla wspaniałego pokazu czerwonych jagód jesienią

• Punica granatum (Granat) Ceniony ze względu na wspaniałe kwiaty

• Ixora Sp. Var. Lauritzen, fantastyczny krzew kwitnący na czerwono

• Euphorbia pulcherrima (Poinstettia). Wielkie znaczenie radości i bogactwa.

• Ixora „Petite” (karłowata hybryda Ixora)

Byliny

• Canna X generalis (Canna Red Garden)

• Etlingera elatior (pochodnia imbirowa)

• Helikonia. Wiele odpowiednich Heliconias, w tym. H. rostrata (Lobster Claw), H. Stricta, H. • Caribaea (Caribbean Heloconia)

Wspinacze

• Czerwona Bougainvillea, wspaniała roślina, która z łatwością może rosnąć we wspaniałym, pełnym wdzięku łuku nad bramami garażowymi, tworząc dramatyczny, śródziemnomorski klimat, przynosząc mieszkańcom domu wspaniałe pomyślne Chi i bogactwo.

• Passiflora coccinea (czerwona męczennica) Kolejna wspaniała okazja do wyhodowania pięknego pnącza kwitnącego na czerwono. Ten ma nie tylko dobre Feng Shui dla dobrobytu, ale ma również ważne konotacje religijne. Tak czy siak to świetna roślina.

Drzewa

• Delonix regia (Royal red Poinciana) Jeśli pozwala na to miejsce, jest to pozycja obowiązkowa. Co za piękne drzewo, nawet jeśli nie kwitnie.

Powyżej znajduje się kilka krótkich przykładów przedstawiających fantastyczną okazję do zasadzenia czegoś czerwonego i powitania dobrobytu w swoim życiu.

Wypróbuj czerwoną strukturę. Może krzesło lub ławka. Jeszcze lepiej, czerwona ławka z altaną powyżej do sadzenia twoich ulubionych kwiatów. Pomyśl o lustrze w czerwonej ramie. Lustro zaakcentuje obszar i sprawi, że będzie wyglądał na bardziej otwarty i przestronny, jasny i zachęcający. Spróbuj udrapować kawałek czerwonego jedwabiu, umiejętnie wyeksponowany. Weź trzy stare chińskie monety, zawiąż je czerwonym jedwabiem lub czerwoną nicią i umieść pod kamieniem w pobliżu wejścia. Te dodatki są naprawdę proste, ale przyniosą wielki dobrobyt, pomyślne Chi i obfitość.

Woda

Lubię wyzwania jeszcze bardziej, gdy przestrzeń jest ograniczona. To jedne z moich ulubionych sytuacji, w których można dokonać wielkich zmian ze zdumiewającym skutkiem. Małe, ciasne i ciasne przestrzenie dają znacznie bardziej intymne otoczenie. W małych przestrzeniach jesteśmy bliżej wszystkiego. Bliżej wszystkich żywiołów. Dźwięk, zapach, aspekt wizualny i tekstury są powiększone. Czujemy się bardzo bezpiecznie, chronieni, spokojni i bezpieczni. Uwielbiam projektować wejścia, przestrzenie dziedzińców i ogrody w stylu miejskim. Pozwalam mojej wyobraźni wykonać pracę i zawsze wydaje się, że wynik jest więcej niż satysfakcjonujący. Oczywiście jest doskonale funkcjonalny, ale ludzie skupiają się na efekcie estetycznym i nie zwracają nawet uwagi na fakt, że „to działa”. Gdy przestrzeń jest ograniczona, możemy zastosować element pionowy. Użyj ścian, aby posadzić kwiaty na kratce lub drabince. Użyj ścian, aby zabezpieczyć cudownie obfite wiszące kosze. Pomyśl o wiszącym koszu jako miniaturowym zawieszonym ogrodzie pełnym kwitnących roślin. Ma wszystkie elementy ogrodu, z wyjątkiem mniejszej skali. Kwiaty i zdrowo rosnące rośliny ożywią nawet najmniejszą przestrzeń.

Umieść małą fontannę. Każdy rodzaj elementu wodnego przynosi szczęście i bogactwo, zwłaszcza na północy. Potrafię zaprojektować fontannę z niemal każdego materiału. Zdobądź składniki…. Dodaj trochę wyobraźni i… Presto! Pewnego razu, podczas podróży po Włoszech, moja żona i ja kupiliśmy mural przedstawiający rynek miejski, który był wykonany z płytek ceramicznych i przyszedł w około pięćdziesięciu kawałkach zapakowanych w pudełko. Ten ciężki pakunek nosiliśmy ze sobą przez resztę naszej podróży. (Myślała, że ​​zwariowałem, jak zwykle) Kiedy wróciliśmy tutaj, do Neapolu, ułożyłem dachówkę w ramie, włożyłem za nią wąską rurkę, zamontowałem ją na ścianie na lanai i przymocowałem do małej pompy, która rozlał wodę do ogromnej doniczki z terakoty wypełnionej naturalnymi kamieniami przypominającymi plażę. To jest piękne. Sztuka ceramiczna doskonale oddaje scenę, przypomina nam o wspaniałych czasach, które mieliśmy we Włoszech i zapewnia tak spokojną atmosferę na naszych ograniczonych przestrzeni lanai.

Gorąco polecam dodanie jakiejś funkcji wodnej, jakkolwiek małej, blisko wejścia. Zachowaj ostrożność przy wyborze elementu wodnego, który przyniesie dobrobyt. Równowaga jest kluczowa. Zamiast płynąć strumieniem wody bezpośrednio do zbiornika wodnego, lepiej jest, aby woda delikatnie spływała kaskadą na coś w rodzaju kamieni. Tworzy znacznie bardziej kojący dźwięk, bardziej subtelny dźwięk przy użyciu tej samej objętości i przepływu wody. Po prostu wydaje się bardziej muzykalny, gdy ścieżka wody jest w jakiś sposób przerwana. Z dodatkową korzyścią, że nie czujesz, że musisz iść do łazienki, za każdym razem, gdy ją mijasz. Jest to ważny krok w tworzeniu wspaniałego elementu wodnego w obszarze o ograniczonej przestrzeni, takim jak wejście. Uzyskaj pomoc, jeśli utkniesz.

Woda wzmacnia energię Północy Obsadź staw karpiami Koi lub małą ceramiczną ozdobą żółwia. To sprawia, że ​​ogród jest niezwykle pomyślny. Ryby wytwarzają energię yang. Żółwie aktywują symboliczną niebiańską istotę Północy. Utrzymuj wodę w ciągłym ruchu. Pozwala tlenowi wykonywać swoją pracę. Stojąca woda pozwala na gromadzenie się martwego Chi. Ryby energetyzują wodę i zapobiegają stagnacji. Jeśli pojawią się inne dzikie zwierzęta, na przykład żaby, zachęcaj je. Utrzymuj wodę w czystości… zawsze, ponieważ zapobiega powstawaniu zaburzonego Chi. Dobra filtracja zrobi to za Ciebie. Jeśli coś zginie, wymień to natychmiast.

Dźwięk ściekającej wody przyciąga Chi, zwłaszcza gdy igrają na niej promienie słoneczne. Nie mieć wody w cieniu na północy. Nie przesadzaj z roślinami. Rośliny mają na celu uczynienie go naturalnym i ulepszenie go. Rośliny nie powinny odwracać uwagi od głównego tematu, czyli wody.

Południowe wejście.

Związany z żywiołem ognia. Lepiej, jeśli ogród otwiera się tutaj z salonu, a nie z kuchni. Kuchnia (pożar), co spowodowałoby brak równowagi. Dobrze oświetlony ogród, wykorzystujący światła na różnych poziomach, szczególnie zimą na południu, przyniesie szczęście, stymulując energię ognia i wzbogacenie sławy. Umieść ozdobę Żurawia, a jeszcze lepiej Feniksa, niebiańskiego ptaka, symbolizującego długowieczność.

Rośliny dla DOBROBYTU

Magnolia. Symbol czystości, ukrytych klejnotów lub gromadzenia wielkiego bogactwa.

Drzewa pomarańczowe. Symbol obfitości i bogactwa. Szczęście, bogactwo, szczęście i ogólny dobrobyt. Para uważana jest za wyjątkowo dobre Feng Shui. Chińczycy używają lip i cytryn w pomieszczeniach, ponieważ ich czas kwitnienia pokrywa się z księżycowym Nowym Rokiem. To nie przypadek, że w epoce wiktoriańskiej oranżerie były bardzo powszechnym sposobem na zimowe mrozy, delikatne drzewa. Latem aleje i chodniki były wysadzane drzewami pomarańczowymi w wielkich, ogromnych donicach z terakoty.

Kolejna okazja do podróży pozwoliła nam odkryć znaczną część Hiszpanii. Zatrzymaliśmy się w Sewilli na kilka dni w drodze do Granady. Zatrzymaliśmy się obok katedry, na najbardziej romantycznym placu porośniętym drzewami pomarańczowymi. Wszystkie balkony miały najbardziej zdumiewające wiszące kosze i skrzynki okienne układające swoje kwiaty na balustradach. Cień, jaki dawały drzewa pomarańczowe na placu przy kawiarniach, tworzył przyjemną, spokojną, miejską scenerię przypominającą park. Tak się złożyło, że byliśmy tam, kiedy pomarańcze były dojrzałe. Z drzew zwisały wielkie, marmoladowe pomarańcze, w bogatym pokazie pomarańczy ostro kontrastującym z ciemnozielonymi, zdrowymi i żywymi liśćmi. Być może urbaniści nie wiedzieli zbyt wiele o Feng Shui, wątpię, czy wiedzieli, ale drzewka pomarańczowe sprawiły, że całe to miejsce było niesamowitym niebem spokoju z wielką energią. To prawda, że ​​pomarańcze reprezentują dobrobyt, ponieważ ten plac tętnił życiem od kawiarni, butikowych hoteli, pensjonatów, restauracji, sklepów rzemieślniczych i dobrze prosperującego miejsca z dala od głównych arterii komunikacyjnych. Założę się, że drzewa pomarańczowe mają ukryte, mistyczne właściwości, które przyciągają ludzi do siedzenia i relaksu.

Kwiaty wiśni.

Śliwa. Uważany za czystego i doskonałego

Peonia oznacza dobrobyt i romans.

Magnolia nieśmiertelna i zamożna.

Lotos. Inspiruje spokój i zadowolenie, symbolizując otwarcie możliwości.

Fabryka pieniędzy.

Rośliny o okrągłych, pełnych, ciemnych liściach są uważane za pomyślne i najlepiej symbolizujące pieniądze i złoto. Np

Nefrytowa roślina……pieniądze i dobrobyt

Srebrna korona

Fabryka pieniędzy.

Roślina narcyza lub inne cebule symbolizują wielką fortunę. Zwykle wręczany jako pomyślny prezent w Nowym Roku.

Powinieneś starać się jak najlepiej wykorzystać swój ogród lub przestrzeń na zewnątrz i wykorzystać ją jako Sanktuarium, byłbyś zdumiony, jak lepiej będziesz się czuł, siedząc w słońcu, obserwując dziką przyrodę, ciesząc się spokojem otoczenia.

Leave a Comment