gardening tips

Dziesięć ważnych faktów na temat posągów krasnali ogrodowych

Jednymi z najciekawszych elementów, które można znaleźć w ogrodach i trawnikach przed wieloma domami, są figurki krasnali ogrodowych. Słodki, zabawny i uroczy krasnal ogrodowy jest obiektem zazdrości wielu osób, zwłaszcza dzieci. Mają swój własny sposób na łaskotanie zmysłów i upiększanie trawników.

Dlaczego te posągi są tak popularne wśród właścicieli domów? Co jest z tymi posągami, że są ulubieńcami wielu osób? Jak zaczął się szum wokół tych posągów? Cóż, poznaj ich lepiej z tych ważnych faktów:

1. Krasnale ogrodowe to leśne stworzenia znane ze swojej łagodności i pracowitości. Noszą spiczaste czerwone kapelusze i żyją ponad 400 lat.

2. Te małe stworzenia pomagają w pracach domowych, zwłaszcza przy sadzeniu i zamiataniu. Nic dziwnego, że większość posągów krasnali ogrodowych trzyma narzędzia ogrodowe! Jednak większość posągów, które widzimy dzisiaj, przedstawia ich jako śpiących lub siedzących.

3. Uważa się, że posągi krasnali ogrodowych są zwiastunami szczęścia, zwłaszcza gdy są umieszczane na trawnikach lub w domach. Stąd też wzięła się praktyka umieszczania ich na trawniku przed domem.

4. Pierwszy krasnal ogrodowy pojawił się w XIX wieku w epoce wiktoriańskiej. Niemcy były pierwszym krajem, który spopularyzował te posągi, które pierwotnie były wykonane z gliny. Później odmiany tych słynnych posągów były wykonane z różnych materiałów, takich jak żywica poliestrowa i plastik.

5. Rzeźby te były produkowane masowo w 1960 roku. Jednak w tym czasie posągi były wykonane z plastiku i źle pomalowane. Nie przetrwały.

6. W 1997 roku krasnale pojawiły się w przebojowym filmie, który utorował drogę niektórym ludziom do zainteresowania się tymi małymi stworzeniami. Moda się przyjęła, ponieważ cztery lata później, w 2001 roku, krasnale pojawiły się w innym filmie.

7. W niektórych częściach Europy porwania gnomów stały się żartem. Kampania reklamowa dla jednej strony internetowej była nawet widziana, przedstawiająca porwany posąg gdzieś w 2003 roku. Zwolennicy Gnomów zaproponowali nawet ustawę penalizującą ten czyn jako przestępstwo.

8. Niektórzy ludzie dogonili szum wokół gnomów. Doprowadziło to do kolejnej pasji, jaką jest kolekcjonowanie krasnali ogrodowych.

9. Posągi krasnali ogrodowych są idealne nie tylko na zewnątrz. Doskonale nadają się również do ekspozycji w pomieszczeniach. Ponieważ są dostępne w różnych wzorach, urocza figurka będzie idealnym dekorem.

10. Jedno miejsce w North Devon w Anglii zostało przekształcone w rezerwat gnomów. Niewiarygodne, park jest domem dla ponad 1000 krasnali ogrodowych i trawnikowych.

Krasnale ogrodowe przeszły długą drogę od mitycznego stworzenia do kultowego symbolu. Mają nawet swoich zwolenników, czy to w Internecie, czy w prawdziwym świecie. Jako posągi krasnali ogrodowych ewoluowały od zwykłej plastikowej ozdoby do gliny, betonu lub materiału z żywicy poliestrowej. Występują też w różnych rozmiarach i z różnymi nastrojami. Spojrzmy prawdzie w oczy. Gnomy robią wielki powrót. Właściwie już trafiły do ​​naszych domów i do naszych serc.

Leave a Comment