porady ogrodnicze

Dziesięć najważniejszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa warzywnego

Ogrodnictwo warzywne jest zwykle wykorzystywane do uprawy warzyw i roślin nadających się do spożycia przez ludzi.

Istnieje wiele różnych rodzajów ogrodów warzywnych. Potager, ogród, w którym uprawia się razem warzywa, zioła i kwiaty, staje się coraz bardziej popularny niż tradycyjny styl ogrodnictwa w rzędach lub blokach.

Ogrodnictwo kuchenne było stałym elementem większości amerykańskich gospodarstw domowych. Ponownie zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej osób chce spożywać wyłącznie świeże, lokalne i sezonowe produkty.

Nie potrzebujesz dużo ziemi ani sprzętu, ponieważ większość roślin z radością rośnie w pojemnikach Niektóre odmiany warzyw, kwiatów i ziół są dostępne w mniejszych rozmiarach do uprawy na balkonach, tarasach i parapetach.

Aby Twój ogród odniósł sukces, musisz wykonać kilka prostych kroków. Polecam te dziesięć najważniejszych kroków do udanego ogrodu

  1. Lokalizacja- wybierz miejsce, które jest blisko domu, ale jest osłonięte od silnych wiatrów. Ważne jest również dużo słońca przez cały dzień oraz wolne od kamieni i chwastów.
  2. Gleba – zacznij od dobrej gleby, rośliny potrzebują jej, aby rosnąć jak najlepiej. Co roku dodawaj do gleby kompost lub stary obornik. Testuj glebę co 2-3 lata.
  3. Układ – plan ogrodu powinien zmieniać się z roku na rok, aby zapewnić dobrą rotację. Pamiętaj, aby nie sadzić wysokich roślin w miejscu, w którym będą blokować niższe rośliny.
  4. Rozmiar – zacznij od małych na początku, jest dużo pracy związanej z pomyślnym ogrodnictwem.
  5. Seed Choices – staraj się uprawiać tylko te warzywa, które lubisz jeść. To zmotywuje Cię do dalszego działania.
  6. Badania – uprawiaj warzywa zgodnie z obszarem i klimatem.
  7. Podlewanie – staraj się podlewać rośliny tak wcześnie, jak to możliwe. Podlewaj głęboko i blisko podstawy roślin. Uważaj, aby liście nie dostały się do wody, ponieważ słońce może je spalić. Nie przelewaj też wody!
  8. Rundy – upewnij się, że codziennie sprawdzasz swoje rośliny, aby wykryć wczesne oznaki szkodników.
  9. Nip It – upewnij się, że jeśli znajdziesz problem ze szkodnikami, wykonaj badania, aby upewnić się, że poprawnie zidentyfikowałeś problem przed podjęciem jakichkolwiek kroków w celu jego powstrzymania.
  10. Przycinanie – utrzymuj swój ogród w doskonałym stanie, usuwając chwasty, winorośle i martwe liście, aby promować zdrowy wzrost.

Tak długo, jak będziesz konsekwentny w utrzymaniu swojego ogrodu, pomożesz upewnić się, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby ogród odniósł sukces.

About the author

sxfqw

Leave a Comment