ogródek przydomowy

Dlaczego meble ogrodowe z drewna tekowego stają się srebrne, a czasem nawet czarne?

Wielu konsumentów wybiera postawę „Nie” przy zakupie mebli ogrodowych z drewna tekowego i jak już wspomniano we wcześniejszych artykułach, jeśli drewno tekowe jest suszone i prawidłowo konstruowane, wysoki poziom naturalnego kauczuku i krzemionki w teku klasy A pozwala meblom ogrodowym siedzieć na zewnątrz przez cały rok, nie gnijąc ani nie ruszając się. Z biegiem czasu meble ogrodowe z drewna tekowego zmienią się w wdzięczne srebro, z odrobiną brudu z atmosfery, być może także z mchu i porostów.

Dlaczego nieobrobiony teak srebrzy się?

Jego naturalny sposób ochrony. Gdy nieobrobione meble ogrodowe z drewna tekowego są wystawione na działanie czynników atmosferycznych, utleniają się i tworzą warstwę chroniącą. Jest to czysto powierzchowne i nie powoduje długotrwałych uszkodzeń konstrukcyjnych, w rzeczywistości łodzie i domy są nadal produkowane w Indonezji z drewna tekowego. Tę srebrną warstwę można delikatnie zeszlifować, aby odsłonić niezabezpieczone, nagie drewno tekowe pod spodem.

Aby zapobiec srebrzeniu się mebli, możesz użyć pokrowców na meble, środków czyszczących, olejów i impregnatów.

Dlaczego moje meble zrobiły się czarne?

Najbardziej prawdopodobną przyczyną czernienia mebli ogrodowych z drewna tekowego jest nakładanie oleju tekowego na stare srebrne drewno. Oleje należy nakładać tylko na nowe lub surowe drewno. Jeśli konserwowałeś meble, nałóż kolejną warstwę bezpośrednio na wilgotny lub brudny teak, może się okazać, że stanie się czarny. W takich przypadkach będziesz musiał przywrócić drewno tekowe do stanu surowego przed ponownym nałożeniem oleju lub alternatywnie pozostawić meble ogrodowe na działanie warunków atmosferycznych, które z czasem zmienią kolor na srebrny.

Dlaczego moje meble zmieniły kolor na zielony?

Pozostawienie mebli ogrodowych z drewna tekowego w chłodnych i wilgotnych warunkach przez dłuższy czas spowoduje naturalny wzrost glonów. Ciepła woda z mydłem i nylonowa szczotka do szorowania to doskonałe antidotum, które usunie większość glonów.

Dlaczego moje meble mają czarne plamy?

Tańszy teak, który nie został odpowiednio wysuszony, może cierpieć z powodu przesiąkania soku przez drewno. Może to wypłynąć na powierzchnię, tworząc małe czarne plamy. Innym warunkiem, który może ustąpić miejsca czarnym plamom na blatach jest korozja od stalowych śrub używanych w procesie budowy. Czasami tanie śruby wysokiej jakości korodują, gdy są wilgotne i powodują powstawanie czarnych plam. Te z czasem naturalnie zanikają.

About the author

sxfqw

Leave a Comment