jak uprawiać roślinę

Dlaczego akwaponika?

Możesz chcieć rozważyć akwaponikę, jeśli tak, korzystanie z ogrodu akwaponicznego pozwoli ci założyć znacznie tańszy ogród – taki, który pozwoli ci rozwinąć rośliny oprócz ryb. To nie tylko rozsądne, ale także oszałamiające!

Czym właściwie jest akwaponika?

Akwaponika to połączenie hodowli w zbiornikach i hydroponiki… innymi słowy, rozwijanie roślin w pojemniku, który spływa prosto do pojemnika na ryby (gdzie są ryby). Woda używana do nawadniania roślin pochodzi z akwarium i jest oczyszczana przed wykorzystaniem dla roślin.

Dlaczego warto rozważyć akwaponikę.

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę w ogrodnictwie akwaponicznym:

Systemy akwaponiczne zużywają znacznie mniej wody – Podczas podlewania standardowego ogródka woda wsiąka w ziemię – gdzie odżywia rośliny, ale dodatkowo przedostaje się do wód gruntowych. Kiedy podlewasz rośliny w swoim systemie akwaponicznym, woda po prostu spływa z roślin, przez brud, a także do pojemników na ryby pod roślinami. Nie ma utraty wody, ponieważ jest ona krążona, a także oczyszczana, aby była zdrowa i zbilansowana zarówno dla ryb, jak i roślin.

Rośliny rosną szybciej – Co ciekawe, systemy akwaponiczne mogą znacznie przyspieszyć rozwój roślin. Odpowiednio skonfigurowane systemy mogą nie tylko szybciej uprawiać warzywa, ale także o większej grubości w porównaniu z tradycyjnym podwórkiem. Nie ma też zagrożenia wyczerpania składników odżywczych gleby i nie ma sensu wykorzystywać ziemi do uprawy roślin.

Systemy akwaponiczne są czyste, a także naturalne – Większość ludzi, którzy prowadzą ogród akwaponiczny, z pewnością będzie uprawiać tylko zdrową żywność, a także rośliny, ponieważ system musi być czysty, aby ryby były aktywne. Odpływ chemikaliów bezpośrednio do pojemników poniżej wyeliminowałby ryby, gdybyś używał pestycydów i chemikaliów na swoich roślinach. Ten styl ogrodnictwa umożliwia roślinom rosnąć bez użycia jakichkolwiek chemikaliów.

Aquaponics oszczędza energię – W przypadku systemu hydroponicznego, musisz kupić oświetlenie, opryskiwacze, system odpływowy i wiele więcej. Hydroponika z pewnością zużyje znacznie więcej energii, nie mówiąc już o wodzie. W akwaponice wykorzystuje się tylko energię elektryczną. Pompa musi cyrkulować wodę, filtr musi ją oczyścić, a niektóre lampy do uprawy są używane. Różne inne niż to, nie ma wiele więcej, co jest potrzebne do założenia ogrodu akwaponicznego. Z pewnością będzie Cię to kosztować około 75% mniej niż różnego rodzaju podwórka.

Akwaponika jest o wiele bezpieczniejsza – kiedy uprawiasz rośliny w glebie, zawsze istnieje niebezpieczeństwo przedostania się do ogrodu owadów, mikroorganizmów, bakterii, a nawet małych stworzeń. W ogrodzie akwaponicznym nie ma niebezpieczeństwa, że ​​cokolwiek dostanie się do twoich roślin lub ryb. Tak długo, jak utrzymujesz wodę w dobrej kondycji i porządku, twoje podwórko musi pozostać idealnie zdrowe, naprawdę wygodne.

Jak zacząć?

Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na założenie własnego systemu aquaponicznego jest wykonanie podstawowego przeglądu krok po kroku. Badamy liczne programy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla osób, które zamierzają dowiedzieć się więcej o akwaponice, a także skonfigurować własne systemy.

Korzystanie z akwaponicznego ogrodu z pewnością pozwoli na założenie dużo tańszego ogródka – takiego, w którym będzie można hodować zarówno rośliny, jak i ryby. Woda używana do nawilżania roślin pochodzi z pojemnika na ryby, jak również jest oczyszczana przed użyciem do roślin. Kiedy podlewasz rośliny w swoim systemie akwaponicznym, woda po prostu spłynie z roślin, przez glebę, jak również bezpośrednio do akwariów pod roślinami. Rośliny rosną szybciej. Co ciekawe, systemy akwaponiczne mogą znacznie przyspieszyć rozwój roślin. Systemy akwaponiczne są czyste, a także organiczne. Większość osób prowadzących ogród akwaponiczny z pewnością będzie uprawiać tylko ekologiczną żywność, a także rośliny, ponieważ system musi być czysty, aby ryby były aktywne.

About the author

sxfqw

Leave a Comment