rośliny wewnętrzne

Chińska palma wachlarzowa – Livistona Chinensis

Chińska palma wachlarzowa, nazwa naukowa Livistona Chinensis, jest dostępna od południowej Japonii po południowy Tajwan. Chińska palma wachlarzowa należy do rodziny palm Arecacea/Palmae. Te chińskie palmy wachlarzowe są używane do kształtowania krajobrazu na Florydzie iw Kalifornii.

Chińska palma wachlarzowa ma szerokie liście. Ta palma jest rośliną pokojową. Rośliny te dobrze rosną w solariach i krytych basenach, gdzie naturalne światło słoneczne jest jasne. Łodyga tej rośliny przypomina haczyk. Ta palma, gdy dojrzeje, ma drewniany pień, ale w młodym wieku łodyga jest miękka. Pień tego drzewa może dorastać do 18 cali średnicy i może osiągnąć wysokość od 15 do 25 stóp. Są kwiatostany, które są ukryte w koronie i szybciej przekształcają się w owoc. Owoc tego drzewa ma owalny i okrągły kształt. Owoce są jadalne i mają niebieskawo-zielony kolor.

Jeśli umieścisz tę palmę w świetle słonecznym, zużyje ona dużo wody. Musisz dać roślinie dużo wody. Musisz sprawdzić podstawowe zapotrzebowanie na wodę, której potrzebuje palma. Ta roślina może dobrze rosnąć w normalnej temperaturze. Ale jeśli temperatura wzrośnie, może to zniszczyć wzrost tego drzewa.

Rozmnażanie chińskiej palmy wachlarzowej odbywa się za pomocą nasion. Te rośliny palmowe można dobrze uprawiać w pojemnikach. Pojemniki służą do uprawy chińskiej palmy wachlarzowej. Mają zdolność do dobrego wzrostu w pomieszczeniach w pojemnikach.

Ta palma dobrze rośnie w bezpośrednim świetle słonecznym. Ale zaleca się hodowanie młodych roślin w cieniu. Musisz podlewać drzewo wystarczającą ilością wody, która może przyspieszyć jego wzrost. Roślinę tę należy nawozić dwa razy w roku tj. latem i zimą. Nawóz musi zawierać mikroelementy. Należy zaopatrzyć się w płynny nawóz uniwersalny. Przed nawożeniem palmy należy również nawodnić glebę.

Ta roślina nie wymaga żadnej pielęgnacji. Wymagają bardzo niewielkiej ilości przycinania liści. Mała lamówka ożywi chińską palmę wachlarzową. Ta dłoń jest atakowana przez przędziorków. Ale można to wyleczyć przez rozpylanie pestycydów. Drzewa można również spryskiwać olejami i sprayami ogrodniczymi. To całkowicie zabije szkodniki. Te palmy są odporne na grzyby. Grzyb, który silnie oddziałuje na inne palmy po uszkodzeniach mrozowych, ma mniejszy wpływ na tę palmę. Te palmy wytrzymują temperaturę poniżej 15 stopni.

Ta palma jest sprzedawana na całym świecie. A ta palma jest importowana z południowych Chin i południowej Japonii na Florydzie iw Kalifornii. Ta palma dobrze rośnie w pomieszczeniach i może uatrakcyjnić tarasy i kryte baseny. Chińska dłoń wachlarza może zyskać większą wysokość w porównaniu z wnętrzem.

About the author

sxfqw

Leave a Comment