ogródek przydomowy

Beton stemplowany to ekscytujący stary materiał o nowym wyglądzie

Beton stemplowany to stary materiał, beton o wspaniałym nowym wyglądzie, który czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym dla wielu dzisiejszych zastosowań. Beton stemplowany może symulować wiele innych materiałów, takich jak płytki, bruk, drewno i kamień. Można na nim wywrzeć wrażenie różnymi teksturami, a następnie jest zwykle barwiony, aby jeszcze bardziej zwiększyć podobieństwo materiału, który naśladuje.

Istnieją okoliczności, w których zdecydowanie najlepszym materiałem jest beton pod względem wytrzymałości i trwałości, ale nie jest on preferowany ze względu na swój wygląd. Chodnik wykonany z betonu może być bezszwowy, nie podlegać wyboczeniu ani separacji, jak może to być kostka brukowa, ale jest znacznie mniej atrakcyjny niż kamienny chodnik. Beton stemplowany pozwala właścicielowi domu mieć piękny chodnik, którego pragną, ale także mieć wytrzymałość betonu, aby był trwały.

Beton stemplowany istnieje już od dawna. Dopiero niedawno postęp w zakresie odciskania kolorów i tekstur sprawił, że jest to naprawdę opłacalny wybór dla wymagającego właściciela i budowniczego. W przeszłości było to rozwiązanie mało satysfakcjonujące dla tych, którzy po prostu musieli mieć beton w przeciwieństwie do innych materiałów i było to dość oczywiste pod względem estetycznym.

Dziś teksturowany i barwiony beton nadal jest betonem ze wszystkimi swoimi zaletami, ale jest też o wiele przyjemniejszy dla oka. Materiał ten zaczyna być powszechny nie tylko w firmach, ale także w ekskluzywnych domach. Chodnik z betonu stemplowanego może wyglądać podobnie do innego materiału, takiego jak kamień naturalny lub kostka brukowa, ale ma kilka takich samych wad tego materiału, które powodują konieczność częstych napraw.

Proces tłoczenia betonu nie jest łatwym projektem zrób to sam. Wymaga specjalistycznego sprzętu i umiejętności i jest sprawą wieloetapową. Podczas gdy wylewanie betonu jest stosunkowo proste i prawie każdy może to zrobić, proces tłoczenia i odciskania tekstury jest prawie zawsze zadaniem wyłącznie dla wykwalifikowanego profesjonalisty.

W tym procesie beton wylewa się jak zwykle, ale w bardzo grubej warstwie o grubości ponad 4 cali. Kolory są często dodawane do betonu w mieszalniku, jeśli nie, to nakłada się je po wylaniu betonu. Środek antyadhezyjny jest nakładany na powierzchnię wylanego betonu, co pozwoli na umieszczenie mat strukturalnych na odciśniętym betonie, a następnie uwolnienie bez usuwania betonu.

Po wyschnięciu betonu przez około 24 godziny środek antyadhezyjny należy zmyć z powierzchni. Po wyschnięciu betonu nakłada się bezbarwny uszczelniacz, aby zachować kolor i fakturę stempla. Może się to wydawać bardzo skomplikowanym procesem i tak jest, ale kiedy trwałość jest koniecznością, ale pożądana jest również estetyka, nie ma substytutu ani konkurencji dla tego rodzaju betonu.

Chociaż kolorowy i teksturowany beton nie może konkurować pod względem wyglądu z prawdziwymi rzeczami, takimi jak kostka brukowa czy płyty chodnikowe, ma niezaprzeczalne zalety. Ten stary materiał ma świeży i ekscytujący nowy wygląd dzięki kilku wielkim postępom w ostatnich latach. Czasami ulepszenia starych produktów są równie ekscytujące, jak zupełnie nowe materiały.

Leave a Comment