gardening tips

7 wskazówek dotyczących prostej konserwacji krajobrazu mieszkalnego

Czy jesteś kimś, kto uwielbia oglądać pięknie zagospodarowany ogród, ale okazuje się, że twoje umiejętności ogrodnicze ograniczają się do tych roślin, które wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji? Być może odnosisz umiarkowane sukcesy z roślinami, ale myśl o dużym projekcie krajobrazu jest przytłaczająca, ponieważ nie wiesz, gdzie znajdziesz czas na wykonanie pracy. Rzeczywistość jest taka, że ​​dość często mamy marzenia o projektowaniu trawników i krajobrazów godnych magazynu, ale jeśli chodzi o faktyczną realizację, nie mamy czasu i energii, które zajęłoby utrzymanie wyglądu.

Większość z nas wie, że architektura krajobrazu mieszkalnego jest jednym z najlepszych sposobów na dodanie wartości i piękna do domu, ale wielu z nas po prostu brakuje wiedzy, umiejętności i czasu, aby to osiągnąć. Na szczęście istnieje wiele sposobów na uzyskanie tego niesamowitego projektu krajobrazu mieszkalnego bez wielogodzinnego stresu.

7 wskazówek dotyczących prostej konserwacji krajobrazu mieszkalnego

1. Zanim cokolwiek posadzisz, porozmawiaj z lokalnymi szkółkami lub tymi w okolicy, które mają szczególnie piękne krajobrazy i dowiedz się jak najwięcej o warunkach glebowych oraz o tym, jakie rodzaje roślin i traw najlepiej sobie radzą. Jeśli jesteś nowy w okolicy, pamiętaj, aby zapytać również o pogodę i światło przez cały rok. Wiedza o tym pomoże ci wybrać rośliny, które odniosą sukces.

2. Poświęć trochę czasu na naszkicowanie wszelkich pomysłów, które możesz mieć na swoim podwórku. Pamiętaj, aby wskazać obszary dla drzew, żywopłotów, ogrodów kwiatowych i krawędzi. Często lokalne żłobki mają ludzi, którzy mogą przyjść do twojego miejsca zamieszkania i pomóc ci to zaplanować.

3. Zaplanuj sadzenie drzew i krzewów, które wymagają minimalnej pielęgnacji, ale będą rosły i kwitły przez lata. Upewnij się, że w twoim wyborze znajdują się drzewa dające cień! W końcu żaden krajobraz mieszkaniowy nie powinien być pozbawiony zacienionych miejsc, w których można usiąść na zewnątrz i po prostu odpocząć.

4. Wybierz kwiaty i drzewa, które są rodzime dla twojego obszaru. Posadź te przedmioty w ich preferowanym miejscu nasłonecznionym, a przekonasz się, że nie będzie wymagać żadnej pracy, aby wyglądały fantastycznie.

5. Zamiast próbować jednocześnie utrzymywać wiele ogrodów i obszarów krajobrazowych, zacznij od małych rzeczy. Wybierz 1 lub 2 kluczowe obszary, na których chcesz się skupić. W kolejnych latach możesz dodawać kolejne obszary, pamiętaj tylko, aby znać swoje ograniczenia czasowe i odpowiednio je sadzić.

6. Sadź razem podobne rodzaje roślin. Nie będzie to wyglądać świetnie, ale będzie łatwiejsze w utrzymaniu.

7. Używaj obrzeży i chodników, aby zwiększyć zainteresowanie, a także zapobiegać wkradaniu się trawy do ogrodu.

Architektura krajobrazu mieszkalnego nie musi być trudna ani czymś, o czym można tylko marzyć. Skorzystaj z tych wskazówek, a zanim to zrobisz, możesz mieć ten krajobraz godny zdjęcia.

Leave a Comment