ogródek przydomowy

7 wskazówek do udanego ogrodu

Piękny ogród to jeden z najpiękniejszych dodatków do każdego domu. Piękny ogród wymaga wielu godzin poświęcenia i ciężkiej pracy, ale może go osiągnąć nie tylko ekspert w dziedzinie ogrodnictwa, ale także początkujący. Jedną z najważniejszych wskazówek ogrodniczych dla każdego zapalonego ogrodnika jest posiadanie dobrych porad ogrodniczych. Poniżej znajduje się kilka podstawowych wskazówek ogrodniczych, które pomogą Ci rozpocząć tworzenie wymarzonego ogrodu.

Porada ogrodnicza 1. Weź pod uwagę zdrowie swoich roślin, jak również własne. Upewnij się, że jesteś dobrze nawodniony podczas pracy w ogrodzie. Ponieważ większość prac w ogrodzie odbywa się w słońcu, wymaga pracy fizycznej i jest bardzo absorbująca, łatwo jest pracować godzinami, nie zauważając upływającego czasu. Pij dużo płynów i upewnij się, że nosisz odpowiedni krem ​​​​do opalania i kapelusz. Twój ogród ucierpi tylko wtedy, gdy przez kilka dni będziesz leżeć w łóżku z powodu odwodnienia lub udaru słonecznego. Pamiętaj, że rak skóry jest nadal jednym z głównych zabójców, więc ubierz się odpowiednio.

Porada ogrodnicza 2. Zaprojektuj swój ogród, zanim zaczniesz kopać. Twój czas i energia są cenne, więc nie zaczynaj kopać dołów i sadzić roślin bez uprzedniego zaprojektowania ogrodu. Możesz zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego projektanta ogrodów lub po prostu samodzielnie narysować pożądany ogród na kartce papieru, w zależności od budżetu. Tak czy inaczej, jeśli masz plan tego, co robisz i gdzie chcesz sadzić, zaoszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych godzin kopania i sadzenia.

Porada ogrodnicza 3. Sporządź listę narzędzi i materiałów, których będziesz potrzebować. Po stworzeniu projektu ogrodu wypisz narzędzia i materiały potrzebne do stworzenia Twojego arcydzieła. Możesz potrzebować specjalistycznego sprzętu, takiego jak ciężki sprzęt do robót ziemnych, który należy wynająć i zarezerwować z wyprzedzeniem, lub możesz chcieć posadzić egzotyczne rośliny, które należy zamówić i uprawiać specjalnie. Nie chcesz, aby w połowie projektu okazało się, że nie możesz wypożyczyć sprzętu na 2 tygodnie. Kiedy tak się dzieje, jest to bardzo frustrujące i czasami może wstrzymać całą pracę.

Porada ogrodnicza 4. Zaplanuj swoje prace ogrodnicze z małymi zadaniami i regularnymi przerwami.

Bez wątpienia będziesz pełen entuzjazmu i podekscytowania swoim nowym projektem ogrodniczym, ale nie przesadzaj. Ogrodnictwo jest niezwykle dobrą metodą ćwiczeń i jest dobre dla twojego zdrowia, ponieważ przebywasz na zewnątrz na słońcu i świeżym powietrzu. Upewnij się, że dzielisz swoje działania na małe, wykonalne zadania i rób przerwy między tymi czynnościami. W ten sposób nie wypalisz się, a praca w ogrodzie będzie przyjemniejsza.

Porada ogrodnicza 5. Używaj odpowiednich narzędzi ogrodniczych do danego zadania. Niektóre narzędzia ogrodnicze są przeznaczone do określonych zadań i mogą zaoszczędzić ogrodnikowi dużo czasu. Jeśli chcesz kupić narzędzia ogrodnicze, możesz szybko i łatwo porównać ceny i marki przez Internet. Jeśli to możliwe, kupuj narzędzia z długimi gumowymi uchwytami, ponieważ są one mniej podatne na wstrząsy dla mięśni i stawów.

Porada ogrodnicza 6. Rozważ wymagania dotyczące pielęgnacji ogrodu. Przed założeniem ogrodu musisz zdecydować, ile czasu chcesz w przyszłości poświęcić na jego pielęgnację. Jeśli chcesz mieć łatwy w utrzymaniu ogród, powinieneś zbadać pomysły, takie jak metody zwalczania chwastów w swoich klombach. Można to osiągnąć za pomocą specjalnej siatki, która przepuszcza wodę i wilgoć, ale nie pozwala na wzrost roślin (głównie chwastów). Ściółka z kory to kolejna dobra metoda zwalczania chwastów, która nadaje klombom profesjonalny i naturalny wygląd.

Porada ogrodnicza 7. Wybierz odpowiednie rośliny do lokalizacji ogrodu. Niektóre rośliny są bardzo wybredne, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania. Niektóre lubią upały i dużo słońca, podczas gdy inne rośliny wolą chłodne, zacienione i wilgotne środowisko. Przed zakupem roślin ogrodowych zrób rozeznanie, czy te rośliny lub typy roślin będą rosły w miejscu, w którym zamierzasz je sadzić. Jeśli roślina nie lubi miejsca, w którym jest sadzona, będzie skarłowaciała i będzie miała zły wygląd, aw najgorszym przypadku umrze. Prawdopodobnie nie jest to wygląd, o który Ci chodzi.

Ogrody mogą stać się wizytówką i miejscem spotkań towarzyskich wielu domów i społeczności. Bez względu na to, gdzie mieszkasz i jaki rodzaj roślin ogrodowych lubisz, dzięki podstawowemu planowaniu i projektowaniu możesz stworzyć wspaniały ogród, którym Ty, Twoja rodzina i przyjaciele będziecie mogli cieszyć się przez wiele lat. Najważniejszą rzeczą w tworzeniu ogrodu jest to, abyś dobrze się przy tym bawił.

About the author

sxfqw

Leave a Comment