porady ogrodnicze

7 najważniejszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa w pomieszczeniach

Jeśli lubisz ogrodnictwo i chciałbyś uprawiać rośliny przez cały rok, ale twój klimat nie pozwala na uprawę na zewnątrz w miesiącach zimowych, zawsze możesz założyć ogród wewnętrzny. Niezależnie od tego, czy chcesz uprawiać zioła, warzywa, owoce, czy wszystkie powyższe, przekonasz się, że te wskazówki dotyczące ogrodu w pomieszczeniach będą korzystne. Istnieje wiele przewodników dotyczących uprawy i samouczków dotyczących ogrodów w pomieszczeniach, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania przed rozpoczęciem. Podobnie jak w przypadku większości projektów, mądrze jest zebrać odpowiednie informacje niezbędne do stworzenia udanego ogrodu wewnętrznego.

7 najlepszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa w pomieszczeniach:

  1. Właściwe światło – Upewnij się, że zapewniasz wystarczająco dużo światła swoim roślinom. Jeśli otrzymają zbyt mało światła pod względem intensywności lub czasu, każdego dnia staną się słabsze i słabsze. Nawet jeśli Twój dom lub biuro nie ma wystarczającej ilości światła słonecznego, możesz kupić oświetlenie do uprawy w pomieszczeniach. Jeśli dodanie oświetlenia do uprawy nie wchodzi w grę, zawsze możesz wybrać różne rośliny, które będą dobrze rosły w warunkach słabego oświetlenia.
  2. Daj swoim roślinom prysznic – Bez żartów! Nie musisz ich myć codziennie, ale dobrze jest regularnie spryskiwać je świeżą wodą. Woda usunie kurz i zanieczyszczenia, które mogły osiąść na liściach. Rośliny będą wchłaniać wodę przez liście, więc jest to świetne rozwiązanie dla utrzymania dobrego nawodnienia ogrodu.
  3. Sprawy gleby – Mądrze wybieraj glebę. Pestycydy i chwasty można czasami znaleźć w glebie na zewnątrz, która może być szkodliwa dla roślin w pomieszczeniach. Użyj pro-miksu lub stwórz własną glebę specjalnie zaprojektowaną do uprawy w pomieszczeniach. Możesz lepiej kontrolować ilość składników odżywczych i innych składników, aby produkować zdrowsze rośliny w swoim ogrodzie.
  4. Drenaż jest ważny – Zawsze dodawaj otwory na dnie pojemnika na rośliny! Jasne, można kupić donice z otworami już w dnie, ale jeśli chcesz użyć plastikowego pojemnika do sadzenia sadzonek, możesz zrobić własne z plastikowych kubków. Bez odpowiedniego odwodnienia gleby woda będzie zalegać w doniczce, co spowoduje gnicie korzeni.
  5. Woda jest życiem – Najważniejsze wskazówki dotyczące ogrodnictwa w pomieszczeniach dotyczą właściwego podlewania. Woda jest istotną częścią wzrostu rośliny. Niektóre rośliny muszą być podlewane częściej niż inne, ale wszystkie potrzebują wody, aby przetrwać. Woda o temperaturze pokojowej jest najbardziej zalecana dla najlepszego wchłaniania. Jednak nigdy nie należy podlewać, bo to też nie będzie dobre, ale jeśli masz dobry drenaż gleby, trudno będzie przelać rośliny. Zwykle mówią ci, kiedy potrzebują wody, opadając liśćmi. Kiedy gleba jest sucha w dotyku około trzech cali poniżej, nadszedł czas na dokładne podlanie.
  6. Nawozić dla sukcesu – Składniki odżywcze gleby są również ważnymi czynnikami dla zdrowego ogrodu. Z biegiem czasu woda wypłucze niektóre składniki odżywcze z gleby, więc będziesz musiał okresowo dodawać więcej składników odżywczych. Wiele osób decyduje się na stosowanie nawozów organicznych w swoim ogrodzie, które mogą występować w postaci stałej lub płynnej. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu nawozu, którego używasz, aby prawidłowo go używać i jak często go używać. Możesz kupić elektroniczne urządzenie, które sprawdzi poziom składników odżywczych w twojej glebie.
  7. Uchwyć to – Rób dużo zdjęć, ponieważ możesz zdecydować się na założenie własnego bloga o ogrodzie w pomieszczeniach i pomóc innym, którzy prowadzą badania. Kolejną wspaniałą rzeczą, jaką zapewnia zdjęcie, jest możliwość zamieszczania postów na forum i uzyskiwania pomocy w przypadku problemów z ogrodem, które być może rozwiązały inne osoby. Czasami zdjęcie jest najlepszą metodą pokazania określonego problemu komuś online lub offline w lokalnym centrum ogrodniczym.

To tylko moje osobiste 7 najlepszych wskazówek dotyczących ogrodnictwa w pomieszczeniach, które powinieneś wziąć pod uwagę, aby odnieść sukces w uprawie roślin w pomieszczeniach. Skorzystaj z tych wskazówek, ale nie poprzestawaj na tym. Kontynuuj badania i próbuj nowych rzeczy, aby ulepszyć swój ogród, aby twoje rośliny odniosły sukces, a ty zyskasz poczucie spełnienia.

About the author

sxfqw

Leave a Comment