porady ogrodnicze

7 ekologicznych wskazówek dotyczących ogrodnictwa warzywnego – Ułatw ekologiczne ogrodnictwo

Tak więc ostatniej wiosny mogłeś wyhodować kilka pomidorów, które posadziłeś obok swojego domu. Masz „wydajny plon” 6 pomidorów typu befsztyk. To było dobre na 2 posiłki. W tym roku planujesz mieć ogród z większą ilością warzyw… nie tylko pomidorów. Jesteś również bardziej świadomy chemikaliów w nawozach i pestycydach, więc chciałbyś mieć ekologiczny ogród. Cóż, zapomnij o zeszłym roku… ponieważ będziesz mieć wspaniały ogród, jeśli zastosujesz się do moich ekologicznych wskazówek dotyczących ogrodnictwa warzywnego.

Wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa warzywnego:

  1. Jakie warzywa uprawiać… Pomyśl o warzywach, które lubisz jeść Ty i Twoja rodzina. Zrównoważ to z tym, czy są to drogie warzywa. Za swoje wysiłki możesz równie dobrze zaoszczędzić tyle samo pieniędzy, uprawiając własne. Na przykład czerwona i pomarańczowa papryka są znacznie droższe niż zielona. Kupowanie sałaty w sałatce mesculun jest droższe niż sałaty lodowej. Inne drogie warzywa to szparagi, rukola i redicchio. Spróbuj niektórych tradycyjnych pomidorów, takich jak popularna odmiana Brandywine, zamiast „czerwonego” pomidora.
  2. Podwyższone grządki…..Zamiast kopać głęboko w glebie (około stopy pod pomidory), zbuduj lub kup grządkę podniesioną i wypełnij ją ziemią i kompostem (możesz kupić organiczny kompost). Pozwoli to dużo zaoszczędzić pracy
  3. Zachowaj małe… jeśli posadzisz zbyt wiele roślin, na początku może się okazać, że jest to zbyt pracochłonne.
  4. Posadź cebule czosnku…aby odstraszyć szkodniki zwierzęce, które mogą zjeść twoje rośliny.
  5. Ogrodzenie w twoim ogrodzie… jeśli możesz użyć ogrodzenia do ochrony przed szkodnikami.
  6. Gleba 50 stopni… upewnij się, że gleba ma co najmniej 50 stopni przed sadzeniem.
  7. Podlewaj około 2 razy w tygodniu… podlewaj głęboko

About the author

sxfqw

Leave a Comment