gardening tips

5 wskazówek dotyczących trzech typowych błędów przy przycinaniu pomidorów

Przycinanie pomidorów jest bardzo ważną i często pomijaną częścią uprawy pomidorów. Dobre przycinanie może mieć ogromne znaczenie dla twoich upraw pomidorów pod koniec lata. Upewnij się, że nie jesteś jedną z osób, które zaniedbują tę stronę uprawy pomidorów.

A wśród tych, którzy podejmują wysiłek przycinania swoich pomidorów, tych, którzy robią to we właściwy sposób, jest niewielu. Jeśli przycinasz roślinę we właściwy sposób przez cały okres jej życia, będzie ona dziesięć razy zdrowsza niż jakakolwiek inna roślina, a końcowe zbiory pomidorów będą znacznie bardziej soczyste i smaczniejsze.

Błąd przycinania numer jeden

Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi podczas przycinania pomidorów jest robienie tego zbyt oszczędnie. Jeśli chodzi o pozbycie się nadmiaru liści i nieowocujących gałęzi na twoich roślinach, nie musisz się powstrzymywać!

Jedynymi ważnymi liśćmi na twojej roślinie są te na samej górze, które pochłaniają najwięcej CO2 i łapią najwięcej światła słonecznego. Większość pozostałych może odejść. Podczas gdy pozostawiasz wiele liści na swojej roślinie, roślina dostarcza tym liściom ogromne ilości cennej energii i składników odżywczych, które w ogóle nie pomagają twoim pomidorom.

Możesz pozbyć się wszystkiego oprócz partii na górze, a zobaczysz wspaniałe wyniki w uprawie pomidorów. Poza tym jest to naprawdę niebezpieczne dla rośliny, gdy ma tak wiele liści, które ograniczają przepływ powietrza wokół niej. Rośliny pomidorów wytwarzają ogromną ilość wilgoci i potrzebują dobrej wentylacji, aby zachować suchość. Jeśli roślina pomidora stanie się wilgotna i wilgotna, staje się bardzo podatna na gnicie i grzyby, dwóch głównych zabójców pomidorów. Roślina bez liści wokół podstawy jest rzeczywiście bardzo bezpieczną i zdrową rośliną.

Jeśli chodzi o usuwanie nieowocujących gałęzi, które w większości roślin są co drugą gałęzią, odłam je tuż u podstawy.

Błąd numer dwa

Prowadzi to do drugiego błędu, który ludzie często popełniają podczas przycinania pomidorów. Musisz usunąć gałęzie zawierające tylko liście, ale uważaj, jak to robisz. Jeśli odłamiesz jedną w dowolnym miejscu, roślina musi dać ogromną ilość energii, aby spróbować ją wyleczyć. Kluczem jest odłamanie go bezpośrednio u podstawy, przy łodydze.

Kluczowym słowem jest tutaj „złamać”, a nie „ciąć”. Jeśli odetniesz gałąź snajperami, jak większość ludzi, pozostawisz płaską, prostą ranę, która jest podatna na gnicie i grzyby. Gojenie wymaga również dużo energii i pozostawia duży strup. Zamiast tego użyj palców i uszczypnij gałąź tuż u podstawy, co pozostawi nierówną ranę, która łatwo się zagoi. I nie przekierowuje dużo energii.

Przycinanie Błąd numer trzy

Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi jest nietraktowanie przycinania wystarczająco poważnie i zatrzymywanie się pod koniec, gdy roślina dojrzewa. To ogromny błąd. Powinieneś być wytrwały w przycinaniu aż do czasu żniw. To ma ogromny wpływ na wielkość i soczystość partii. Zapewniam cię, że każdy dodatkowy wysiłek włożony w przycinanie zwróci się w końcu dziesięciokrotnie.

Leave a Comment