rośliny wewnętrzne

5 najlepszych roślin doniczkowych dla zdrowego domu

Coraz więcej osób odkrywa zalety posiadania roślin domowych. Wszyscy wiemy, że rośliny pochłaniają dwutlenek węgla i zamieniają go w tlen; ale to nie wszystko – skutecznie redukują również ilość chemikaliów unoszących się w powietrzu w danej przestrzeni, dlatego idealnie jest mieć przynajmniej jedną roślinę doniczkową!

Jeśli zastanawiasz się, jaką roślinę wybrać, rozważ jedną z 5 najlepszych roślin domowych dla zdrowego domu:

Roślina pająka

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych roślin domowych jest roślina pająka. Ładnie wygląda z długimi zielonymi liśćmi, które wyglądają jak zielone fajerwerki. Ale pomijając estetykę, są dobre do oczyszczania powietrza w danym obszarze i usuwania toksycznych chemikaliów znajdujących się w zwykłych artykułach gospodarstwa domowego, takich jak lakier do paznokci, farba i guma.

Nie tylko to, roślina pająka jest również idealna dla początkujących, ponieważ wymaga minimalnej opieki i rozwija się w szerokim zakresie warunków. Są również doskonałym wyborem dla właścicieli zwierząt domowych – nie są toksyczne dla kotów i psów!

Roślina węża

Wiadomo, że roślina węża jest bardzo skuteczna w oczyszczaniu powietrza z szerokiej gamy gazów. Wyciąga LZO (lotne związki organiczne) z powietrza, czyniąc je czystszym i bezpieczniejszym.

Rośliny węży są twarde i łatwe w pielęgnacji, należy tylko uważać, aby ich nie przelać.

Aloes

Wszyscy wiedzą, że sukulent może natychmiast rozjaśnić pokój, a aloes nie jest wyjątkiem. Służy dwóm celom – skutecznie usuwa chemikalia z powietrza związane z izolacją i wyrobami tytoniowymi, a jednocześnie żel znajdujący się w jej liściach pomaga łagodzić guzy, zadrapania i oparzenia.

Figowiec

Nazywany również płaczącą figą, Ficus ma kształt drzewa, ale najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach. Błyszczące liście ficusa doskonale wchłaniają wiele szkodliwych związków znajdujących się w środkach do czyszczenia tłuszczu i innych rozpuszczalnikach. Upewnij się, że umieściłeś go w nasłonecznionym miejscu w swoim domu!

Pokojowa Lilia

Inną rośliną domową o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych jest lilia pokojowa, dlatego jest idealna dla początkujących. Lilia pokojowa ma obfite zielone liście, które doskonale usuwają amoniak i inne chemikalia z powietrza. Amoniak zwykle znajduje się w środkach czyszczących.

Peace Lily uwielbia cień. Poinformuje Cię również, kiedy potrzebuje wody, ponieważ jej liście zaczną opadać. Nie zapomnij regularnie spryskiwać liści wodą!

Wybierz jedną z 5 najlepszych roślin domowych dla zdrowego domu!

About the author

sxfqw

Leave a Comment